Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zaolejona chłodnica klimatyzacji


oguh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem :)

 

Czy ktos wie skad ten olej sie tutaj wzial? (Foto). Jak to naprawić? Za 1,5 tyg mam dłuższy wypad i wolałbym by klima chodzila :) dzieki z gory za pomoc :)

post-50094-0-05030200-1402262712_thumb.jpg

post-50094-0-17651900-1402262766_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2.2 nie było AT ;)... oguch - jedź do majstra od klimy - niech posprawdza szczelności

 

No właśnie... temat klimy juz był kilka razy poruszany... w zeszłym tygodniu oddałem auto do mechanika (u mnie to prawie święto) aby naprawił klime... 

wymienił osuszacz, oringi i przefrezował gniazdo przy chłodnicy. Szczelność sprawdzał przez 3 dni i trzyma. 

Wczoraj w upał sprawdzałem jak działa.... po załączeniu wieje "mrozem" ale po jakiś 10-15 minutach jazdy mam wrażenie że leci letnie powietrze, może deczko chłodniejsze niż na zewnątrz... pomimo że korę od klimy mam na minimum... Po godzinie postoju wsiadłem - scenariusz od początku...

jak jest u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chłodnica wspomagania. Wymień wężyki i opaski.

 

Na wakacje możesz z tym jechać, to się już sączy z dwa lata jak nie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeshky ma racje, to nie klima tylko olej od wsp. A jesli juz o klimie piszemy, to u mnie jest tak samo jak u Ciebie Bartez. Dzis nawet dobijalem (troche brakowalo) ale bez poprawy. Wentylator na maxa ,to wtedy czuc zime. Dzis u mine bylo +32, moze to tez powod marnego chlodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziękować. Co do Klimy ma tak samo jak Wy. Przy +30 i wyrzej chłodzi ale nie mrozi i chyba to największy plus :) Bo w Golfi IV mam mróz a to powoduje choroby etc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak gadałem w szczecinie z crayou - to samo... 

a może ktoś ma w Xie klime co działa cały czas dając mocno zimne powietrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos mieszka na Spitsbergenie to pewnie tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak gadałem w szczecinie z crayou - to samo... 

a może ktoś ma w Xie klime co działa cały czas dając mocno zimne powietrze ?

 

u mnie tak jest. Czy to wczoraj przy +32, czy podczas wakacji w Umbrii +37. Chłodzi tak, że aż klamki są zlodowaciałe (ustawienie na 18 stopni) i trzeba uważać bo jak słońce mocno daje to się tego nie czuje. Jeździłem tak podczas wakacji w trakcie upałów kiedyś godzine przy klimie ustawionej na 18 stopni i gdy dotknąłem lodowatych drzwi to się mocno zdziwiłem ;) Dlatego oprócz początkowego schłodzenia mam ustawione bezpieczne 24/26 stopni. 

 

Co do klimy to jestem zwolennikiem teorii, że jak nic się nie dzieje to nie ruszam. Dbam o nią w ten sposób, ze wymieniam filtry plus pracuje przez cały rok. Jest zawsze włączona. Nie pamiętam kiedy ostatni raz wymieniałem czynnik. 

Edytowane przez Szmiglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odczuwam spadku wydajnosci z czasem, ale faktycznie zmarznąć jest ciężko. Możliwe, że to wina objętości budy albo szczelnosci, ja u siebie zauważyłem szybsze schladzanie wnętrza gdy mam uchylony dach. Jak ktoś ma możliwość niech pomierzy temp. przy wylocie zaraz po starcie i po jakimś czasie. Ja spróbuje jak nie zapomnę.

 

edit

Czyli są tacy którym mrozi a nie chlodzi.

Edytowane przez nysska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pomierzyłem temperatury....

Tak jak miałem wrażenie - po starcie temp spada do około 7C (!!!) i tak trzyma przez 10-15 min...  następnie temperatura dość szybko wzrosła w do 25... Na zewnątrz było 27 do 29. po przełączeniu na obieg zewnętrzny temp z nawiewu spadła do 23...

I w takim razie co może być tego przyczyną???

 

Po postoju z 15 minut znowu chłodzi na 7C

 

PS

pomyliłem 2 ostatnie zdjęcia - temperatury się zgadzają - a godzina jest kilka minut wcześniej - na ostatniej focie, którą zrobiłem jest 23C tylko fotka jest poruszona, rozmazana...

post-58419-0-67514600-1402428398_thumb.jpg

post-58419-0-38407300-1402428432_thumb.jpg

post-58419-0-41055300-1402428467_thumb.jpg

post-58419-0-80219000-1402428508_thumb.jpg

post-58419-0-79876700-1402428574_thumb.jpg

post-58419-0-84213300-1402428620_thumb.jpg

post-58419-0-78422800-1402428676_thumb.jpg

Edytowane przez Bartezm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wszystkich xach szwankuje????

 

a gdzie on jest?

tak strzelam trochę ale jeśli układ jest w stanie wygenerować niską temperaturę to nie jest wadliwy tylko sterowanie nim. A sterują głównie czujniki temperatur. Jeden jest gdzieś w kabinie, drugi jest przy parowniku.

 

NIe mam serwisówki pod ręką żeby Ci podać. Poszukaj. Będą tam też wartości czujnika odpowiadające temperaturze. Wybierz skrajne, pewnie będzie to rezystancja, i kup rezystory ze sklepu o odpowiedniej wartości. Wsadź je we wtyczkę zamiast czujnika - oszukaj go że jest bardzo zimno albo bardzo ciepło i zobacz co się stanie.

Czasem samo odpięcie powoduje wprowadzenie wartości bezpiecznych - jakie to są nie wiem, ale na tej samej zasadzie działa ochrona silnika przed przegżaniem, jak czujnik temperatury odepniesz to komp przyjmuje że silnik się przegrzewa i odpala dmuchawę chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez troszke strzelam, ale jednak może to byc problem z układem, tzn ze schładzaniem czynnika. Może chlodnica brudna, zapchana (jesli to mozliwe), może wentylator nie chodzi.

Jeśli byłby to czujnik to myślę, że klima nie chodziłaby wogóle lub zmiany byłyby bardziej losowe, raz po kwadransie, raz po 5 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód został odebrany w zeszłym tygodniu z remontu klimy... Był wymieniany osuszacz, kilka oringów i frezowane gniazdo chłodnicy, Później była sprawdzana szczelność i po 3 dniach nabita i sprawdzona pod względem wydajności... 7C - to raczej przyzwoity wynik...

 

zresztą jak widzisz w temacie to nie jest jednostkowy przypadek...

 

Jak znajdę czujnik temp wew - to się nim pobawię. Niech ktoś tylko podrzuci namiar na serwisówkę gdzie go szukać... w tej chwili nie bardzo mam czas na siedzenie w necie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem chwilke, czujniki są cztery, 3rezystory, jedna fotodioda.

W mojej serwisowce dla 2005 rok jest to rozdzial ATC od 110 strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie.Na początku mrozi jak diabli a po jakimś czasie troszke słabiej,ale nie to mnie wkurza.

Da sie u Was wogole jakos wyregulowac temperaturę klimy?U mnie to pokrętło od temperatury to chyba nie działa bo jakbym nie nastawił to zawsze mrozi tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie mrozi dobrze, jak na zew 20-22 to nie tak mocno ale jak duże słonce to jest mrozik. Jest różnica jak kręce kółkiem. Filtr od klimy potrafi po tygodniu być zapchany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nysska - jaką masz tą serwisówkę??? możesz mi podesłać na PW te strony od czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...