Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

puknięcie przy zmianie biegów t2


Qubuś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj zauważyłem dziwny obljaw u siebie. Kiedy rozpędzam auto i w momencie jak auto ciągnie zmieniam bieg to słychać puknięcie. Gdy jadę spokojnie już jest OK. Podejżewam krzyżak od wału, ale jak sobie poszarpałem ręką nie zauważyłem nic niepokojącego. Może za słaby jestem :) Miał ktoś coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem most ... albo skrzynia

przy wciśniętym sprzęgle most, wał, reduktor i skrzynia są napędzane "od tyłu" przez koła ... wtedy coś tam nie "trybi"

spróbuj w czasie jazdy wciskać tylko sprzęgło bez zmiany biegu ... albo to samo, ale na wstecznym

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez zmianu biegu kiedy się odpuści i po chwili ostro depnie w pierwszym momencie jest puknięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na wysprzęglonej skrzyni czy jak tylko gaz odpuszczasz?

a jak na wstecznym, to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, o tym zapomniałem ... poduszka skrzyni też może być, chyba nawet niedawno ktoś to opisywał, ulżyło by Ci prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puka tylko jak nagle i mocno dodaje gazu. Poduszki silnika i skrzyni już wymieniałem. Chyba, że bardzo szybko się pokończyły. Jest to jedno pojedyńcze puknięcie. Po puknięciu już git. Czyli zmieniam bieg gaz+ 1 puknięcie i cisza. Kiedy odpuszczam gaz i mocno przyspieszam od razu po wciąnięciu gazu 1 puknięcie i cisza. Na wstecznym nie sprawdzałem. Jutro zobaczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaobserwowane doświadczenie uczy ... sprawdź czy masz koła dokręcone :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak dario pisze może jedno łożysko poszło na krzyżyku poszło i luz ciężko wyczuć, może jeszcze gumy na drążkach od mostu oblukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:whistle:  ciekawe ile aut byśmy złożyli do kupy gdyby tak ogólną zrzutę zorganizować ?   :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko damy radę :) nie jest to super denerwujące. Przy 140 auto wchodzi w wibracje i tego nie było więc jednak chyba krzyżak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem do tyłu i też puka. Jeździłem wcześniej i 160 i było jak po sznurku a teraz autko zaczyna wpadać w mocne wibracje około 130 czego wcześniej nie było. Geometrie i wyważenie mam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez zmianu biegu kiedy się odpuści i po chwili ostro depnie w pierwszym momencie jest puknięcie

Mam ten sam objaw w króciaku od kilku lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś "pukanie" mnie też dopadło , wchodzę do kanału i  .... cholera widok raczej nieciekawy  :wacko:

1424239600_1408365137_thumb.jpg 6756976000_1408365140_thumb.jpg 7876973300_1408365143_thumb.jpg 3508920100_1408365148_thumb.jpg 2390185000_1408365151_thumb.jpg 

 

 

Teraz pytanie dla znawców ... wystarczy to jakoś ustawić i obspawać dookoła , czy tam są jakieś gumy /tuleje i to się wymienia ? Wygląda jakby rdza zeżarła połączenie i teraz ruszając lub odpuszczając ta belka stuka . Spawanie załatwi sprawę ? Jeśli tak to jak to wstępnie ustawić? 

 

Najlepszy motyw że byłem dziś tym autem na przeglądzie i zastrzeżeń nie miał ale wydaje mi się że zaczęło pukać po  badaniu ... wniosek> zepsuli mi auto  :P

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chryste....

 

Pierwsze co zrób to znajdź w domu duży 2-3 kilowy młotek i majzel... i obstukaj całą ramę, kawałek po kawałeczku...

 

i nie jeździj tym szybciej niż 60km/h

 

i szukaj zdrowej ramy... To jest strasznie zeżarte... i znając życie to nie będzie jedyne takie miejsce w ramie, ilość baranka nawalonego na te blachy przeraża a pod spodem pewnie już tylko tlenki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 3D i ramę obstukiwałem i szpikulcem dźgałem w zeszłym roku ...tragedii nie było, w środek poszedł valvoline ML , na zewnątrz ML + bodysafe . 

 

Tak oglądam w moim (5D) i wygląda mi na to że jest to spawane (konserwacja dużo zasłania)  i to nawet nie dookoła lecz są 3 lub 4 spawy długości 3-4cm . 

 

Za godzinkę jestem umówiony na podnośnik i ewentualne spawanie , to jeszcze raz sprawdzę ramę jak wygląda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to raczej. Pukanie przy wydechu jest inne. Czasem jest pukanie (pojedyncze stuki lub seriami na dziurach) czasem brzęczenie.

To co koledzy opisują jest raczej od przeniesienia napendu. Nie wiem tylko czy przy sprzęgle, wałach czy mostach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...