Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak mocy


Maciekterran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, moje terrano straciło moc. silnik to 2,7 tdi 125km z 1998roku.. silnik stracił moc podczas jazdy. chodzi on równo, normalnie odpala lecz cięzko ma się wkręcić na obroty na biegu jałowym a jeszcze cięzej podczas jazdy.. zauważyłem że cięgło od turbiny kompletnie się nie rusza - z gruszki która to powinna ssać lekko dmucha powietrze.. nie mam pomysłów co może być z nim nie tak.. sprawdziłem wirnik w turbinie - wydaje się bez luzów...sprawdziłem również przepływomierz poprzez odpięcie wtyczki- żadnej zmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale to nie pomaga w tej chwili... dobrze wiedzieć na przyszłość...ogolnie to gdzie jest miejsce do podpięcia pod komputer w tym autku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad nogami kierownika powinno być ...

 

mimo wszystko ciągle nalegam, jeśli podejrzewasz problem z silnikiem zatytułuj "Silnik. Brak mocy" ... jeśli nie masz takich podejrzeń po prostu "Problem. Brak mocy" 

to ułatwi poszukiwania następnym i ułatwiło by Tobie w tej chwili, prawda?

na trzech ostatnich stronach działu natknąłem się na co najmniej 2 takie tematy, może one Ci pomogą?  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto w ogóle nie kopci . Wkreca się do 4.5tys obrotów bardzo wolno.. Przepkywka wyczyszczona.

 

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie, wpisz w wyszukiwarce "brak mocy" ... chyba tyle możesz zrobić  :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie , ale w telefonie używając taptalka nie ma wyszukiwarki, a jak się chodzi na 4 do roboty to wieczorem się juz śpi ;)

 

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolejny użytkownik z braku czasu lub okoliczności wsiądzie na forum z problemem będąc np. w Albanii używając smartfona będzie miał podobny problem a nawet większy bo będzie o jeden temat z d*py więcej niż Ty teraz masz. Uchwyć niuans i bez urazy. 

 

Proszę:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/92687-nissan-terrano-nie-ma-mocy/?hl=silnik&do=findComment&comment=963967

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnym czasie poczytałem na forum, muszę sprawdzić filtry , sitko przed pompa wtryskowa , ogólnie przydało by się go podłączyć pod komputer , kieruje też zapytanie : czy ktoś ma w okolicach Kalisza kabelek z oprogramowaniem( ew. Znacie kogoś ?), niestety moi mechanicy nie mieli pasującego złącza ... ogólnie pojawił się nowy objaw, na zimnym silniku po odpaleniu nie wzrastają obroty ( dopiero po chwili silnik reaguje strasznie mulowato) czyżby potencjometr pedału gazu ? Na ciepłym jest lepiej( nawet da się ruszyć ) ale to niewielka poprawa..

 

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo's sczytywania kodów , może warto by ktoś kumaty założył temat i objaśnił czy te błędy są tylko dla Terrano czy wszystkich Nissanów, a może inne dla diesli i benzynowych, oraz:

1. co i w jakiej kolejności należy zrobić aby błędy sczytać

2. jak interpretować mrugnięcia diody

3. spis kodów błędów "by english"

 

a ktoś kumaty w technicznym angielskim podjąłby się 

 

4. przetłumaczenia Nam Laikom tego co autor miał na myśli

 

ilość miejsc ograniczona, kto pierwszy ten lepszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jak , dokładnie  jest napisane np trzy długie i dwa krótkie to błąd 32 , jeśli masz kilka błędów to mruga ci każdy z osobna na okrągło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na komputerze , nie wykazał żadnych błędów ... Jedynie błąd przeplywki( pewnie po tym jak ja odlaczylem na włączonym silniku) ale po wykasowaniu i przejechaniu 5km juz się nie pojawił... Zmieniłem filtry, żadnej poprawy ...Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Żadnych pomysłów ? ..... Jak sprawdzić pompę wtryskowa ? Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem węże .. Najbardziej się boje ze pompa wtryskowa się rozleciala .. Jeśli tak ( odpukać ) to wymienić na uzywke/ regenerować ? Jak ogólnie sprawdzić czy to aby na pewno ona ? Nigdy nie miałem do czynienia z pompa wtryskowa wiec jestem laikiem w tej kwestii

 

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się mogło z nią stać w środku.. Polecacie kogoś ogarniętegow tym temacie ? Ile kosztuje regeneracja ? Moc odeszła podczas jazdy z prędkością 20km/h ...

 

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powinnien zapalić się check gdy odlacze przepływomierz na odpalonym silniku ? Poza tym, wbilem się dziś miernikiem w biało niebieski przewód i mam takie wyniki: na włączonym zapłonie 1.12V , po odpaleniu silnika 1.01V , zwiększanie obrotów nie zwiększyło napieca , czyżby przeplywka padła ?

 

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ledwo co znalazłem gościa w Kaliszu co miał komputer do terrano. A moze z innej beczki, ktoś w Kaliszu bądź w okolicy ma terrano 2.7tdi z taka przeplywka i mógłby użyczyć na dosłownie 5 minut ? ..Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

tak więc winny był przepływomierz, komputer nie pokazywał jego błedu. po wymianie wszystko okej, najbardziej do myślenia dał wynik miernikiem, przewód na którym się sprawdza jest biało-niebieski jakby ktoś potrzebował w przyszłości w przepływce 5 pinowej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo może jest padnięta.

Ja jak odpiąłem przepływkę to różnica była i to spora. Ale ja mam silnik KA24E i nie wiem jak to jest w ropniakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...