Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Zamiana seryjnego wyświetlacza na zestaw Gps


fumberas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wiedziałem, że do wielu samochodów da się dołączyć zaminniki za fabryczną konsolę, jednak w primerze w związku z faktem, że tak naprawdę takiej z prawdziwiego zdarzenia nie posiadała raczej wydawało mi się to nie możliwe. Tymczasem....

 

http://www.ebay.co.uk/itm/D5168-in-Car-DVD-Player-GPS-SAT-NAV-Bluetooth-l-Touch-Screen-URC-HD-fits-Nissan-/331263667389?pt=UK_Audio_TV_Electronics_In_Car_Entertainment_GPS_In_Car_Audio_Players_PP&fits=Model%3APrimera%7CPlat_Gen%3AP12&hash=item4d20da6cbd

 

http://www.ebay.co.uk/itm/GM5168E-for-Nissan-X-Trail-Maxima-Tiida-Car-GPS-SAT-Nav-Stereo-DVD-Player-iPod-E-/291193554499?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Model%3APrimera%7CPlat_Gen%3AP12&hash=item43cc7d0643

 

Twierdzą, że pasuje do primery p12. Produkuje to firma Eonon. I na stronie twierdzą, że instalacja jest bardzo prosta. Zastanawia mnie jednak to gdzie niby to mam sobie wmontować w miejsce wyśwetlacza? Przecież to chyba tan nie wejdzie. 

 

Co ciekawe youtube, też wiele mówi na ten temat. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=aogR_3X9oWU I to wygląda powiem szczerze naprawdę dobrze. 

 

Niestety ideałem jednak byłoby coś na androidzie, tak jak w innych samochodach, gdzie yanosik i te sprawy :) Aczkolwiek screen mirroring z telefonu też nie jest głupią sprawą. Czy ktoś może ma zamontowane takie coś w swoim P12? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa idea...

Jestem pod wrażeniem tego radia...

Ale jak dla mnie za duże ryzyko,bo kosztuje nie mało,a nie wiadomo,czy będzie pasować,chodzi mi,o te przyciski boczne na radiu..

Trzeba by było sprawdzić wymiary...

Ale gdyby pasowało,i nie kolidowało z elektryką i komputerem,kupiłbym to cacko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc,moim zdaniem jakiekolwiek interwencje w elektronikę P12 mogą skończyć się źle. Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale to to cudo z linków miałoby być zainstalowane zamiast fabrycznego LCD w konsoli.

 

Z mojego doświadczenia... pierwsze wrażenie z P12 - wielkie "łał", jakiś wyświetlacz, jakiś duży pulpit po środku ja w Star Trek. Później, przychodzi na myśl "dlaczego tak mało z tego wyświetlacza wyciągnął Nissan, przecież można więcej", zaraz później natchnienie - "to był rok 2001 jak zaczęli to tłuc na masę".

 

Dziś, tablety, internety i po co kajety... normalnym jest dla nas dotykowość ekranów, normalnym jest dla nas format mp3, to że na ekranie (który jak już wspomniałem, domyślnie w dzisiejszym społeczeństwie musi być dotykowy) można oglądać filmy, sprawdzać pocztę i jakieś "njusy" poczytać - łatwo zapomnieć że nasze Primery, to po prostu stare samochody.

 

Dzisiejsze samochody oferuję mega sporo więcej (te dajmy na to max 3-letnie auta) niż nasze P12. Ale nie ma w tym niczego dziwnego. Postęp zasuwa jak opętany, dzisiejsze auta mają w wyposażeniu system Android, możliwość nawigowania za pomocą Google Maps online... Mój Tata, który nie jest jakimś komputerowym "betonem", na wycieczkę pojechał do ciepłych krajów i samochód sobie wynajął z wypożyczalni. Jakiś Peugeot to był. Właśnie z LCD dotykowym. 30 minut stracił, zanim stację w radiu ustawił a później to już nie dotykał nic totalnie na tym wyświetlaczu. Bo się bał. Ja bym się nie bał, ale mimo wszystko, dzisiejsze auta przerażają - fascynując zarazem.

 

Reasumując - wydaje mi się, że wszelkie przeróbki P12 są pozbawione większego sensu. Chyba że ktoś jest:

a) pasjonatem przeróbek

B) przeróbkowym zboczeńcem

c) wyposażonym w za dużą ilość pieniędzy zboczonym pasjonatem przeróbek

 

P12 to stary samochód - za 12 tysięcy złotych. Albo go tolerujesz takiego jak jest, albo odkładasz kasę na coś nowszego i bardziej "na czasie", ale innej marki - bo, niestety, Renault postanowiło Primerę uśmiercić i po P12 nie mamy totalnie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem,jak coś zrobili,to pewnie nie koliduje...Kurcze,za dużo wydatków teraz mam,ale  za dwa miechy kupię te cacko i się pochwalę na forum ,jak to działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to po prostu ja już jestem za stary :) Choć stary nie jestem, ale może zdziadziałem ostatnimi czasy. Jeszcze 3-4 lata wstecz bawiłem sięwe wzmacniacze, subwoofery i inne gadżety w aucie. Teraz to ma tylko jeździć i nie psuć się :)

 

Osobiście, czekam niecierpliwie na kolejne wpisy w tym temacie, na temat tego jak to będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 38 lat ,ale mam w głowie jeszcze pstro,jak u małolatów ;)

Mam Acente,czyli najuboższą z wersji,także chciałbym trochę ja przybajerzyć ;)

Zatem niebawem tutaj napiszę o tym cudeńku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl dobry tylko trzeba by bylo mieć 200% pewnosci ze będzie wszystko śmigać ;-) a według mnie przeróbki są dobre jeżeli auto ma zostać u nas na dluzej, dla niektórych fajnie jest cos zrobić w swoim aucie niż kupić gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam ponownie. Odświeżam temat ponieważ przecieram właśnie oczy ze zdumienia, samo zobaczcie co pojawiało się na allegro. http://allegro.pl/radio-nawigacja-dvd-nissan-350z-primera-maxima-i5074565077.htmlCena wysoka ale pierwsze pytanie czy to, aby na pewno będzie działać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmikach poglądowych Primery nie widać,więc wydaje mi się ,że jeszcze nikt z właścicieli tego auta się nie zdecydował na zakup.

Swego czasu miałem kupić takie cacko,ale kolega ze stanów ostrzegł mnie,by tego z ebay-a nie kupować,i lepiej,żeby poczekać,aż  ten rynek

się trochę rozkręci ...Rzeczywiście,cena zaporowa,jak na ówczesne zarobki,także czekamy na śmiałka,który to wypróbuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję w tym tygodniu, zbadać temat w jakiejś firmie zajmującej się car audio. Podlączyć pewno to i się da tylko prawdopodobnie musza być dwa wyświetlacze stary i ten nowy, bo nie wiem co z klimą i to będzie prawdopodopnie największm problemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Wiedziałem, że do wielu samochodów da się dołączyć zaminniki za fabryczną konsolę, jednak w primerze w związku z faktem, że tak naprawdę takiej z prawdziwiego zdarzenia nie posiadała raczej wydawało mi się to nie możliwe. Tymczasem....

 

http://www.ebay.co.uk/itm/D5168-in-Car-DVD-Player-GPS-SAT-NAV-Bluetooth-l-Touch-Screen-URC-HD-fits-Nissan-/331263667389?pt=UK_Audio_TV_Electronics_In_Car_Entertainment_GPS_In_Car_Audio_Players_PP&fits=Model%3APrimera%7CPlat_Gen%3AP12&hash=item4d20da6cbd

 

http://www.ebay.co.uk/itm/GM5168E-for-Nissan-X-Trail-Maxima-Tiida-Car-GPS-SAT-Nav-Stereo-DVD-Player-iPod-E-/291193554499?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Model%3APrimera%7CPlat_Gen%3AP12&hash=item43cc7d0643

 

Twierdzą, że pasuje do primery p12. Produkuje to firma Eonon. I na stronie twierdzą, że instalacja jest bardzo prosta. Zastanawia mnie jednak to gdzie niby to mam sobie wmontować w miejsce wyśwetlacza? Przecież to chyba tan nie wejdzie. 

 

Co ciekawe youtube, też wiele mówi na ten temat. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=aogR_3X9oWU I to wygląda powiem szczerze naprawdę dobrze. 

 

Niestety ideałem jednak byłoby coś na androidzie, tak jak w innych samochodach, gdzie yanosik i te sprawy :) Aczkolwiek screen mirroring z telefonu też nie jest głupią sprawą. Czy ktoś może ma zamontowane takie coś w swoim P12? 

Witam.

Znalazłem coś w/w temacie:

http://www.navi-media.com/sklep/36-navi-media-7105g.html

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5074565077&ars_source=ars&ars_socket_id=7&ars_rule_id=92

Chciałbym pogadać z tym,co kupił na allegro jak działa i co z funkcją klimy?

Najlepszym rozwiązaniem będzie chyba orginał 

NAVI-MEDIA NISSAN

Z montażem i mapami to 3600 lub 3700zł.

Kogo stać,niech da znać !

P/S

Od jakiegoś czasu wyświetla się u mnie jakiś komunikat,chyba z nawigacji:

Jak to wyłączyć,i czy można usunąć navi spod fotela pasażera?

Pozdrawiam.

post-56770-0-98323900-1429249596_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Odświeżam temat ponieważ przecieram właśnie oczy ze zdumienia, samo zobaczcie co pojawiało się na allegro. http://allegro.pl/radio-nawigacja-dvd-nissan-350z-primera-maxima-i5074565077.htmlCena wysoka ale pierwsze pytanie czy to, aby na pewno będzie działać... 

 

Powiem szczerze, że wyglada to na prawdę spoko... cena ceną, ale moze faktycznie warto by było zastanowić się nad tą opcją... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę bardziej zorientowałem się w temacie. Firmy, niby twierdzą, że się podejmą montażu. Jeżeli chodzi o te różne nawigacje dostępne na allego itp po często ponad 2000 złotych, to wystarczy wejść na http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20150425133910&SearchText=2+din+androidi już widać po ile kupuję warto zobaczyć bo czasami przebitka prawie 1000 zł :D. Niezły interes swoją drogą. Zresztą, z tego co zauważyłem serwisy car-audio koniecznie chcą wcisnąć swój sprzęt mimo wsyzstkie teraz wiem dlaczego :D.

 

Co do tych nawigacja z automapą itp, to mi nie odpowiada. Miałem już dość długi czas temu automapę i jak dla mnie nie była dobra, lepszy jest np Sygic, z darmową zresztą aktualizacją map. Zresztą zastanawia mnie kilka kwestii. Bo ogólnie chętnie korzystałbym z spotifity z telefonu, jednak skoro są nawigacje z androidem, prawdopodobnie spotifity będzie działać bezpośrednio :). Nie mówiąc o Yanosiku, skoro da się podłączyć modem to pewno jest ot wykonalne, dlatego naprawdę poważnie zastanawiam się nad montażem takiego cuda. 

 

Co do obsługi to raczej nie ma wyjścia i montaż dwóch ekranów inaczej nici z klimatyzacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spróbuję w tym tygodniu, zbadać temat w jakiejś firmie zajmującej się car audio. Podlączyć pewno to i się da tylko prawdopodobnie musza być dwa wyświetlacze stary i ten nowy, bo nie wiem co z klimą i to będzie prawdopodopnie największm problemem. 

Witam.

Ruski zrobił to tak:

post-56770-0-49769500-1430979606_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jakiś czas temu przerabiałem temat i niestety zrezygnowałem ze względów czasowo-finansowych. Po pierwsze zwróćcie uwagę, że są dwa wyświetlacze; po drugie, na załączonym z yubka filmie widać brzydko wkomponowany panel obsługujący wyświetlacz dotykowy (a właściwie urządzenie do wyświetlacza). Działa ale źle wygląda. Ideałem jest zastąpienie oryginalnego wyświetlacza innym wpełni funkcjonalnym wyświetlaczem dotykowym. I tu już zaczynają się schody. Tak naprawdę system P12 jest koszmarny, bo ma wszystko zintegrowane. Wyjęcie fabrycznego radia spowoduje zanik sterowania czymkolwiek (niech żyje CAN). Rozwiązują to w ten sposób iż zewnętrzne urządzenie podpięte jest przez radio (am ma dolutowane wejście stereo), a sygnał video idzie przez obwód kamery. Niby działa ale na obrazie z drugiego urządzenia widnieje napis "spawdź otoczenie...". Drugie rozwiązanie jest lepsze ale i bardziej karkołomne. Zamieniony zostaje wyświetlacz oryginalny na dotykowy. Sygnał audio i video wyprowadzony jest do zewnętrznego urządzenia. Fajnie i ładnie z działającą konsolą i guzikami przy kierownicy, ale trzeba robić jakiś konwerter obrazu a to już nie takie proste. Może gdyby serwisówka była lepiej opisana? Przy czym łatwiej to zrobić z wersji z nawigacją bo ma inny format obrazu (blizszy albo może i standartowy).

Co do allegro to szczerze wątpię. W P12 niema poprostu jak tego zamontować bo producent nie przewidział w swojej dalekowzroczności montażu radia innego niż dedykowane. Za wyświetlaczem fabrycznym są kanały wentylacyjne, a w schowku pod cd nie bardzo się zmieści (trzeba rozebrac konsolę i rozklepać stelaż).

Jednakże chętnie zobaczę jak to wygląda i trzymam kciuki za każdego kto cokolwiek zrobi i przedstawi wyniki swojej pracy. :claps:

Edytowane przez masterczerwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki... czy można przełożyć wyświetlacz i kamerę cofania z wersji po lifcie do tej przed...? Nie to żeby mi przeszkadzała mocno czarno-biała kamera bo ma to swoje plusy... ale jestem ciekaw czy jest taka opcja...? Czy ktoś robił takie podmianki...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...