Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z alarmem


wojciechu11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pojwił mi sie uciążliwy problem.

Podczas zamykania drzwi  ( nie za kazdym razem ) nieważne których samoczynnie uzbraja sie alarm i zamyka sie centralny. Musze wysiadając z samochodu w celu otwrcia garażu wyłączać stacyjkę żeby nie zostać po samoczynnym zamknięciu drzwi ( np. wiatr) z kluczykami w zamknietym samochodzie. Problem tez pojawia sie również wtedy, gdy siedzę w samochodzie i zamykam drzwi, zamki sie zamykają i po chwili w czasie jazdy włącza sie alarm. Musze sie wtedy zatrzymać, wyłączyć silnik, zamknąć i otworzyc drzwi. Objawem po którym rozpoznaję, że alarm jest uzbrojony po zamknięciu drzwi będąc w środku jest migająca dioda alarmu obok skrzyni biegów. Jednak w dzień tego nie widać i wyjący alarm w czasie jazdy mnie o tym informuje :(

Gdzie może tkwić problem ? Może ktoś sie z tym spotkał ? Jak dzwoniłem do serwisu to jeszcze nie spotkali sie z takim przypadkiem.

Prosze o jakieś rady ?

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak wygląda jakby antynapadowa opcja zadziałała. Czy do uzbrojenia alarmu wystarczy jedno kliknięcie pilotem..? Czy są jakieś inne opcje np podwójne kliknięcie czy dłuższe przytrzymanie to opcja antynapadu. Może w tym tkwi problem. Kiedyś samodzielnie skonstruowałem takie zabezpieczenie że po otwarciu drzwi przy włączonym silniku nic się nie działo ale po ich zamknięciu po chwili (czas mogłem regulować) silnik gasł i po kolejnej chwili uzbrajał się i załączał alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to ze chyba jakieś przebicie jest na masę dostaje impuls i się załącza. Posprawdzaj czujniki w drzwiach  pod maską czy nie maja luźnego przewodu. Ewidentnie alarm  dostaje niekontrolowany, trudniejsze do znalezienia, impuls i się załącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W moim 1,6 dci 2014r. prawie każdego dnia po zamknięciu w garażu włącza się alarm. I tak co kilka, kilkanaście godzin powtórka. -)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W moim 1,6 dci 2014r. prawie każdego dnia po zamknięciu w garażu włącza się alarm. I tak co kilka, kilkanaście godzin powtórka. -)

Mam to samo. Włącza się alarm z kodem 4, czyli próba uruchomienia silnika. Byłem z tym w ASO, niby coś robili, ale nie naprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo,po zamknięciu pojawia się pisk i po jakimś czasie szczególnie w upalne dni włącza się alarm,serwis nie wie dlaczego,ostatnio stwierdzili,że przyczyną mogą być ledowe żarówki postojowe które sobie założyłem wszystkie wymienili na oryginalne a problem pozostał.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie często występuje podobny problem.Nie mruga żadna dioda sygnalizująca.ale za to po rozbrojeniu kierunki migają 8 razy a sygnał dźwiękowy 4 razy.Coś mi się wydaje że te alarmy są do d**y ,a nie do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze bałem się takich doróbek przez serwis w PL,jak alarm czy czujki cofania. Serwis to może dodatkowo zamontować dywaniki czy ew.chlapacze, nic poza tym. Też mam w Note alarm,ale już był,bo auto testowe.Jak na razie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie często występuje podobny problem.Nie mruga żadna dioda sygnalizująca.ale za to po rozbrojeniu kierunki migają 8 razy a sygnał dźwiękowy 4 razy.Coś mi się wydaje że te alarmy są do d**y ,a nie do samochodu.

JACKO w następnym tygodniu jadę ze swoim właśnie z podobnego powodu do serwisu... kierunki za każdym razem migają 8 razy, tylko nie mam żadnych sygnałów dźwiękowych... pewnie zapomnieli podpiąć syrenę lub klakson :/ dobrze, że się zorientowałem sprawdzając czy alarm działa a nie jakby go ktoś obcy "sprawdzał".

Natpmiast co do migania kierunków zapytam bo to też nienormalne... ciekawe co powiedzą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ftw,daj znać co i jak.Mnie powiedzieli(nie naciskałem jeszcze!) żeby obserwować i obserwować kontrolkę.Ja nawet pozaklejałem czujki w środku ,a i tak daje kierunkami.Co do alarmu to codziennie na wczasach dawał znać że ....jeszcze jest :D chyba mu o to chodziło? :D

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kilka razy w tygodniu po otworzeniu auta słychać 3 lub 4 sygnały dźwiękowe (Otwarcie maski silnika / Próba uruchomienia silnika)

W lato alarm Cobra też często przypominał o sobie.

W poprzednim QQ J10 miałem Challenger-a i dziłał bezproblemowo.

Serwis mówi, że wszystko jest OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest to nagminny problem,tylko nie wiadomo ,czy wadliwe alarmy ,czy montaż.

w/g serwisu wszystko jest OK! Ale to nie oni nadsłuchują czy alarm się załączył czy nie.

Warto by ich naciskać,a w miedzyczasie uderzyć gdzieś w dobry warsztat elektro co by pomyśleli chwilkę nad ustrojstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ftw,daj znać co i jak.Mnie powiedzieli(nie naciskałem jeszcze!) żeby obserwować i obserwować kontrolkę.Ja nawet pozaklejałem czujki w środku ,a i tak daje kierunkami.Co do alarmu to codziennie na wczasach dawał znać że ....jeszcze jest :D chyba mu o to chodziło? " :D

JACKO, okazało się, że u mnie to była kwestia tylko syreny - nie dawała dźwięku przez to, że wtyczka była niedociśnięta i w opisie naprawy usterki wpisano : "Poprawiono zacisk w oryginalnej wiązce (nieczytelne) - sygnał cyfrowy syreny". Teraz kierunki migają tak jak powinny i bez żadnego sygnału dźwiękowego (ehh... bo unia tego zabrania ;-) i podobno nie mogą ustawiać alarmu, żeby dawał dźwięki przy uzbrajaniu/rozbrajaniu). Ewentualnie spróbuj moża zadzwonić do serwisu w KRK na Jasnogórskiej 60, to może zdalnie by Ci coś podpowiedzieli, bo wydają się zorientowani w temacie i szybko doszli co i jak a nie rozbierali pół auta...:P)

Edytowane przez ftw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby unia zabrania, ale polski producent Tytan w swoich centralkach daje opcję potwierdzania uzbrajania, rozbrajania syrenką. Nie wiem, czy nawet nie jest to domyślne ustawienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logicznym dla mnie jest że coś takiego powinno być możliwe (niekoniecznie domyślnie). Niedługo pewnie nam też zabronią jeździć na benzynie bo truje więc wszyscy będą kupowali samochody na prąd, że niby bardziej eko... (a że elektrownie trują i aku są szkodliwe dla środowiska można przemilczeć), a USA, CHINY i inni bardziej gospodarni i tak będą dymić.... i się z nas śmiać... - sorki za OT ale tak mnie ta UE nieraz wkurza regulacjami takich pierdół, że...wrrrrrrrrrrrrrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. Nie chcecie chyba powiedziec , ze obecnie montowane alarmy w samochodach np QQ nie wyja juz tylko samochod swiatlami mryga??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. Nie chcecie chyba powiedziec , ze obecnie montowane alarmy w samochodach np QQ nie wyja juz tylko samochod swiatlami mryga??

Nie no gregson, aż tak źle nie jest... :) chodzi o wydawanie dźwięków przy uzbrajaniu alarmu i rozbrajaniu... nie jest mi to od szczęścia potrzebne bo mnie wkurzają różne melodyjki... ale sam zakaz mnie wkur..a (chociaż mój akurat tak miał jak piszesz po wyjeździe z salonu bo syrena była źle podpięta...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. No juz myslalem ze jakis nowy pomysl eurpejskich urzedasow. A co dzwieku przy uzbrajaniu w moim starym aucie jest tylko krotkie pikniecie wiec szczegolnie mi to nir przeszkadza. Ale faktucznie w niektorych to jak odgrywanie calej melodii wyglada - to wtedy by mnie to irytowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może się mylę, ale Unia też chyba dyktuje warunki co do głośności syrenek. Od pewnego czasu czasu słyszę, że alarmy w nowych samochodach wyją znacznie ciszej, choć może to jest kwestia wygłuszenia komory silnika... Choć ja znalazłem na to sposób - zamontować dwie syrenki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...