Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ryglowanie / zamykanie drzwi automatycznie


pepperoni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie chciałem powitać wszystkich forumowiczów. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Qashqai J11. Mam pytanie co do automatycznego rygolowania/zamykania drzwi po ruszeniu autem np. przy prędkościach powyżej 10 km/h. Czy ktoś wie jak tą funkcję uruchomić? Serwis nie dał rady, w instrukcji nie znalazłem informacji na ten temat.

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokowanie drzwi w czasie jazdy

Jeśli aktywowana, funkcja blokowania drzwi w czasie

jazdy automatycznie zablokuje wszystkie drzwi

kiedy pojazd osiągnie prędkość 12 km/godz. (7

MPH).

Po otwarciu przednich drzwi lub otwarciu tylnych

drzwi od wewnątrz wszystkie drzwi zostaną automatycznie

odblokowane z wyjątkiem przypadku, gdy

włączony jest tryb antynapadowy (wtedy odblokowane

zostaną tylko przednie drzwi pasażera lub

kierowcy).

Po naciśnięciu przełącznika centralnego zamka od

strony „UNLOCK” system blokowania drzwi w czasie

jazdy nie zablokuje ponownie drzwi dopóki nie

zostaną wcześniej otwarte i zamknięte.

Włączanie i wyłączanie funkcji blokowania drzwi

w czasie jazdy:

1. Otwórz drzwi.

2. Przekręć włącznik zapłonu na pozycję ON.

3. Włączanie

Naciśnij i przytrzymaj część “LOCK” przełącznika

zamka drzwiowegoj1 przez 5 sekund.

Wyłączanie

Naciśnij i przytrzymaj przez 5 sekund przełącznik

centralnego zamka od strony „UNLOCK”j1 .

4. Rozlegnie się sygnał dźwiękowy potwierdzający

wyłączenie.

Raz aktywowana funkcja blokady drzwi w czasie

jazdy będzie włączona podczas każdej następnej

podróży.

 

Co prawda jest to z qq1 ale sprawdzone i działa.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktoś już kiedyś pisał na forum, że w J11 nie ma tej opcji :thumbsdown:  Nie rozumiem, jak mogli o tym zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest ,tylko trzeba uruchomić serwis

Kurna w VW mają tak pięknie rozpracowany komputer samochodu,że wiedzą co można zmieniać i uruchamiać,czego fabryka nie uruchomiła... W Nissanie jakoś nikomu nie chciało się jeszcze tym bawić ,a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest ,tylko trzeba uruchomić serwis

Kurna w VW mają tak pięknie rozpracowany komputer samochodu,że wiedzą co można zmieniać i uruchamiać,czego fabryka nie uruchomiła... W Nissanie jakoś nikomu nie chciało się jeszcze tym bawić ,a szkoda.

Nissan nie jest u nas tak popularny jak VW i to tylko dla tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu tego nie rozumiem, że starszy model był bogatszy o tak podstawową funkcję, a nowy, niby taki inteligentny tego nie ma... Przecież to mają nawet starsze samochody :(

Wydaje mi się, że jakiś dobry spec od elektroniki samochodowej mógł by to zrobić, ale trzeba by wprowadzić jakiś algorytm w komputerze. Pytanie tylko, czy ktoś będzie chciał ryzykować takie coś w nowym samochodzie?! Mój sąsiad w sowim MG robi takie rzeczy, ale w razie czego zmieni moduł za parę groszy jak go uwali i po problemie, ale w nowym samochodzie może być drogo.

Istnieje ewentualnie opcja założenia jakiegoś zewnętrznego modułu, który poda impuls po włączeniu zapłonu, albo jakiś bardziej rozbudowany po CANie, gdy przekroczymy zadaną prędkość (nie wiem, czy nie widziałem gdzieś takiego na aliexpress).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę porażka tak przydatna rzecz i nie zrobią, podobnie jak z podgrzewanymi fotelami w niektórych modelach są w wersji Acenta np Pulsar, w tej samej wersji w QQ ich nie ma i nawet za dopłatą nie można kupić - dramat jakiś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dramatyzujmy ...  Nissan musi co jakiś czas zmianami "zaimponować" więc te braki uzupełni a po paru latach będzie lift bo biznes dalej musi się "kręcić" !

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie czuje komfortu jazdy , autem z zaryglowanymi drzwiami , gdyby coś się stało wydaje się być łatwiejsze i szybsze wydostanie się z samochodu bez tego ustrojstwa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie czuje komfortu jazdy , autem z zaryglowanymi drzwiami , gdyby coś się stało wydaje się być łatwiejsze i szybsze wydostanie się z samochodu bez tego ustrojstwa ;-) ale zamek tak zaryglowany sie automatycznie otwiera w razie kolizji wiec nie ma co sie obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym nie wiedziałem , cenna uwaga jak dla mnie :-) Z ciekawości zrobię próbę i napisze czy zadziała w J10.

Edytowane przez mucka38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym nie wiedziałem , cenna uwaga jak dla mnie :-) Z ciekawości zrobię próbę i napisze czy zadziała w J10. Miałem to przetestowane w Mercedesie wiec tutaj powinno byc tak samo ale zeby pózniej nie było na mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może jakiś sprytny kolega znający się na elektronice rozpracuje temat jak zrobić/uruchomić automatyczne zamykanie tak jak to jest w J10 , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...