Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana katalizatora


jacekp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gaz był regulowany 2 razy na przestrzeni 3 tys km. Ostatni raz jakieś 500 km temu. Po ostatniej regulacji błąd wyskoczył po 100km. Przy wcześniejszej regulacji został wymieniony również filtr. Dodam ze regulację robiłem w 2 niezależnych warsztatach ( oba z dobrą opinią w trójmieście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ale to co napisałeś wskazuje na regulację LPG, a jak to zrobili to nie mam pojęcia pogadaj z @ulisessem ma AFR-a jaka masz tą instalację?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nikt Ci nei zagwarantuje, ale myślę że koszt jest niewielki i warto spróbować, zasada jest prosta, odsuniecie od spalin sondy, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj  tak czuję że ty jest dyskusja trochę głuchego ze ślepym ..Może to źle ująłem bo Dino wie co mówi ..

Ale zasady są takie

 

-Jak Kat pada to wali checkiem na pb i na lpg nie zależnie  wywalamy kata dajemy tulejkę najlepiej kątową i po temacie

- Jak wyskakuje jakiś błąd mieszanki na LPG tylko związany z sondami czy czymś to zawsze jest winny układ LPG ...zła regulacja

 

Co do remontu luzów po osiowych wału i wymianie panewek głównych czy korbowych to gaz ma tyle wspólnego co płyn w spryskiwaczu

zła regulacja i słabe graty jedynie mogą wypalić głowicę  może wypalić uszczelkę pod nią . tyle ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś powiedział już Jackowi, że będzie bardzo głośno bez kat. Moim zdaniem można swobodnie zaryzykować zakup używanego katalizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde  tak naprwdę nie wiem co robić, a jest wśród kolegów ktoś kto słyszał czy faktycznie jest tak straszny dzwięk , proszę o opinie osoby która sobię taką zabawkę sprezentowała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofu więc powiedz tak szczerze ,ja wiem że ostateczną decyzję podejmę sam ,ale  powiedz zrobiłbyś taką tuleje,czy urywa uszy w czasie jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tofu więc powiedz tak szczerze ,ja wiem że ostateczną decyzję podejmę sam ,ale powiedz zrobiłbyś taką tuleje,czy urywa uszy w czasie jazdy ?

 

Witam

 

Jeśli chodzi o hałas po pozbyciu sie kata.... to specjalnie tego nie odczułem. Może i jest głośniejszy ale w moim odczuciu jest to minimalny wzrost ...jezdze juz ok roku bez tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRC zamontowana w styczniu 2014 przy przebiegu około 93 tys. Teraz mam 118 tys. Przy 108 wymiana filtra + regulacja ( chwilę wcześniej pojawił się błąd kata i myślałem ze regulacja załatwi sprawę lecz nie udało się) po około 5 tys kolejna kontrola wykazała właściwe ustawienie LPG i ponownie problem z katem. Błąd wykasowany powrócił po ok 100 km na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś wniosę do tematu bo również wyskoczył mi błąd kata rok temu mam 2,5 benzynę kupiłem kątowy mosiężny emulator sondy oraz wykruszyłem I katalizator w kolektorach. Błąd nie wyskakuje, spalanie takie samo, obroty i wszystko inne ok. Jednak jest trochę głośniej zwłaszcza gdy przyspieszam jest lekko metaliczny dźwięk ale można się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś wniosę do tematu bo również wyskoczył mi błąd kata rok temu mam 2,5 benzynę kupiłem kątowy mosiężny emulator sondy oraz wykruszyłem I katalizator w kolektorach. Błąd nie wyskakuje, spalanie takie samo, obroty i wszystko inne ok. Jednak jest trochę głośniej zwłaszcza gdy przyspieszam jest lekko metaliczny dźwięk ale można się przyzwyczaić.

Jest głośniej bo po wykruszony katalizatorze powstała pusta komora rezonansowa, nie wiem jak w 2.5 jest kolektor umiejscowiony ale jeśli się da to można wyciąć puszkę po katalizatorze i w stawić rurę lub strumiennicę, będzie ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój projekt jest następujący : katalizator czyli wnętrze wyczyszczone -rozbebeszone w miejsce kat. wstawwiona rura nierdzewka z nawierconymi otworami .cały projekt wstawiamy oczywiście emulator i cześć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się dziś dowiedziałem że nasz "kochany" prezydent miasta sprezentował niebieskim 3 przenośne analizatory spalin i to nie będą analizować Diesli

tylko PB i LPG !@#!@#!@#!@#

a czego się boisz?? ja nie miałem KLAT-a w primce i dobra regulacja załatwiała sprawę a złej to i KAt nei pomoże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś wyjaśnić dlaczego, czy tak po prostu nie? No i co polecasz.

 

Nic to nie daje lepiej zwykły tłumik lub rurę przetłoczenia jedynie hamują

 

 

Dino u mnie teraz podobno na wolnych było źle bo i mam też 15,2 AFR ,, ale siatka poleciała przy zejściu  a na wyższych obrotach ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie tak jak obiecałem pewnemu  Panu  z forum podzielę  się  wrażeniami jazdy bez  katalizatora. Może mi się wydaje  ale jazda bez katalizatora  zrobiła sie  bardzo dynamiczna , a  to może za sprawą tego że wcześniej jeżdziłem w trybie awaryjnym .Może powiem co  zrobiłem ,a raczej mój mechanik,. po wywaleniu wnętrza katalizatora wstawiłem rure nierdżewkę z nawierconymi otworami ale wcześniej do rury zostały wspawane grodzie także z otworami w celu wyeliminowania metalicznego dżwięku,no i oczywiście emulator sondy kolanko ,i sonda . Spalanie rewelacja , dżwięk metaliczny nic  nie słyszę niema różnicy jak był katalizator po przejechaniu narazie 2000 tys km błędu niema . Pozdrawiam i dziekuję za porady.

Edytowane przez jacekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...