Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] jak załozyc xenony i przetwornice


Gość maniek24211
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maniek24211

witam mam zestaw zarówek xenonowych i przetwornic lecz nie wiem jak to zamontowac jest tyle kabli ze nie wiem jak to wszystko połaczyc moze juz to ktos kiedys zakładał ? prosze o powazne podpowiedzi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy odpowiednie reflektory też masz i urządzenia czyszczące? Sorry, ale Ty masz żarówki pesudoksenonowe i są to pewnie HID'y. Licz się z tym, że samochód może nie przejść badania technicznego, ze względy na nieprawidłowe światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem taki zestaw ksenonowy, faktycznie to HID, przetwornica i zarówki ksenonowe h1.

montaz prosty, wkladasz zarowke i podlanczasz jak zwyczajna do plusa i minusa, do przetwornicy ida chyba 2 zlaczkmi ale kazda ma inny zaczep wiec nie pomylisz, przetwornice zamontuj zdala od aku i kable pradowych, najlepiej do jakiegos plastiku wtedy nie bedziesz mial zaklucen.a na przeglad demontujesz i wkladasz normalne zarowki, polecam temp 5000K biale swiatlo, podobne do orginalnych zarowek, moze policja cie nie zatrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zestaw zarówek xenonowych i przetwornic lecz nie wiem jak to zamontowac

Licz się też z tym, że po ich założeniu będziesz oślepiał innych użytkowników dróg. W trosce o bezpieczeństwo swoje i innych liczę, że sobie odpuścisz montaż tego badziewia i mam nadzieję że nikt rozsądny nie będzie na forum pomagał w robieniu takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba faktycznie nie załoze tych ksenonów

Bardzo mądra decyzja. Nawet jakbyś chciał je założyć to czekałaby Cię przeróbka reflektorów. Do ksenonów jest czyste szkło. Prawdziwy ksenon to jest z soczewką. Dodatkowo nie ma takiego czegoś jak żarówki ksenonowe - są palniki, które do wystartowania potrzebują jak dobrze pamiętam chyba ok 3kV, a na podtrzymanie łuku potrzeba już tylko jakiś 80V. Lepiej zainwestuj w porządne żarówki tylko normalne 55/60W a nie 85/90W, którymi będziesz oślepiał wszystkich dookoła. Albo też zainwestuj w regenerację reflektorów - bardzo dużo daje, nałożenie nowej warstwy odbłyśnika i czyszczenie szkła. U mnie po takim zabiegu widoczność w nocy poprawiła się i to znacznie - światło nie było tłumione przez zmatowione szkło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz_lublin,

Do ksenonów jest czyste szkło. Prawdziwy ksenon to jest z soczewką

 

nieprawda kolego a np mercedes okularnik czy chocby laguna sa modele z ryflowanymi szklami i oryginalnymi ksenonami wiec nie tylko soczewka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarniki typu D2S jest stosowany w lampach soczewkowych np P11.144, a D2R w reflektorach refleksyjnych np P12.

Co do montaży HIDów w zwykłe reflektory to jest to zabronione i każdy kto ma trochę oleju w głowie powinien sobie to odpuścić. Lampa Xenon powinna posiadać system samopoziomowania ( czujniki w osiach ) oraz spryskiwacze. Zadne HIDy tych systemów nie oferują. Jest temat o HIDach i nie ma sensu się tu rozpisywać http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=39807

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...