Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

intercooler


dziarus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

panowie potrzebne mi wymiary intercoolera  długość , szerokość i przekrój króćców . Przymierzam się do TD dodać literkę I :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej byloby się zastanowić nad jakimś frontowym? One są wydajniejsze chyba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damian to że są na alledrogo to ja wiem , pytam tu bo większość to posiadacze tyranów a połowa za nich ma intersrula więc np jadąc rano do roboty wystarczy maskę podnieść i pomierzyć . Badger rozważałem i ten wariant tylko jest problem z jazdą w terenie raz to się moment zapaćka błotem a dwa w razie przebicia patykiem można zassać wodę . Na razie to badam rynek szykuję się z motaniem na jesień teraz kręcę przy dawce paliwa i tubawce , podkręciłem go lekko i wszystko jest ok dostał mocy i ładnie się zbiera ale niestety przy wysokiej temperaturze jaką teraz mamy trochę mi się grzeje . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, w terenie jest z nim problem w razie takich wypadków. Może zamiasy visco by mu zaadaptować elektryczne wiatraki takie jak chyba Lemmy miał u siebie? Nie pomogło by to?

Edytowane przez Badger1s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, w terenie jest z nim problem w razie takich wypadków. Może zamiasy visco by mu zaadaptować elektryczne wiatraki takie jak chyba Lemmy miał u siebie? Nie pomogło by to?

Dużo pomogą, zwłaszcza że pracują niezależnie od obrotów silnika. A co do icka, to nie dawałbym go na silnik. Najlepiej z przodu w możliwie najwyższym miejscu. Np. takie coś http://archiwum.allegro.pl/oferta/intercooler-uniwersalny-550x170x65-mm-apexi-style-i3914810531.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z Galopera, sam przystawiam się do montażu, jedna drobna zaleta że ma wbudowany wentylator

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fajne twin-wiatraki do opchnięcia ... jakby co ;)

Nawet nie trzeba wiskozy demontować do nich bo montuje się je przed chłodnicą

Wydajne są potężnie, no wiadomo że i prundu trochę ciągną ;)

Myślałem je do siebie założyć jako wspomaganie wiskozy ... tak w razie czego ;) ale jak będziesz reflektował to ne ma problema :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próby uspokojenia temperatury już robiłem , spiąłem wiskozę na sztywno , dołożyłem wiatrak elektryczny wywaliłem termostat i efekt był mizerny ,  przy większych podjazdach nadal skacze powyżej połowy i jedyne co to po pokonaniu wzniesienia  szybciej się schładza silnik . Po rozmowach z mądrymi głowami wiem że aby utrzymać temperaturę w ryzach to trzeba albo zmienić chłodnicę na wydajniejszą co się wiąże z dużymi kosztami około 2000 tyś albo dołożyć intersrula . 


dzięki łysy za podpowiedź icek galopera wygląda obiecująco bo prócz wiatraka ma  boczne wyjścia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Intercooler od tdi nie pasuje do td, przeszkadza w tym pompa podciśnienia za alternatorem, i jest inny wylot z turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...