Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

remont silnika terrano 1 z24 2.4 90r


intas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawiła i intrygująca to historia,albo kolega plącze sie w zeznaniach ;-)

Historia jest od początku taka sama. widzisz inna możliwość na nagle uszkodzenie tłoka?

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj a to Twój silniczek? To cena za kaplet? No właśnie patrzę że 12 trochę lepiej by to chodziło orientujesz się czy wszystko podejdzie zmieści się? Do Tczewa daleko nie mam

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matis_uaz

 skui

:devil:

skusi,

wybaczcie robie dziś straszne gafy

witaj znalazłem ci ten piecyk , :punk:  ja pochodze z wisły  woj. slaskie ,nie z tczewa :wave: 

silnik z wiazką ,to bedzie wymiana nie przerubka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skusi,

wybaczcie robie dziś straszne gafy

 

witaj znalazłem ci ten piecyk , unk: ja pochodze z wisły woj. slaskie ,nie z tczewa :wave:

silnik z wiazką ,to bedzie wymiana nie przerubka

No tak tylko w tym Góra jest całkiem inna włącznie z zasysem powietrza i pewnie kaputerem ale z ciekawości zadzwonię i spytam. Dziękuję za info

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matis_uaz

skusi,

wybaczcie robie dziś straszne gafy

witaj znalazłem ci ten piecyk , :punk:  ja pochodze z wisły  woj. slaskie ,nie z tczewa :wave:

silnik z wiazką ,to bedzie wymiana nie przerubka

cena za ten zestaw moim zdaniem smieszna , proponuje dzwonić ,pytać ,dogadywać się,najważniejsze aby ten piec działał więc dobrze by było się ze sprzedającym umówić żeby dał pisemna gwarancje rozruchową ,i w razie W oddanie spowrotem tego złomu nie ...żeby niebyło nieporozumień,

remont tego co masz przekroczy 1000 złociszy, więc pomyśl nad tym......

sprzedający pisze w ogłoszeniu że ma do silnika wiązke  więc już masz z górki :0dance4:

pytanie do starych doświadczonych forumowiczów i nie tylko;

czy w obecnych czasach warto jeszcze męczyć się i robić kapitalki silników, jeżeli mamy do dyspozycji rozwinięta i zaopatrzoną giełde i szroty z częściami zamiennymi????????? :dribble::) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena za ten zestaw moim zdaniem smieszna , proponuje dzwonić ,pytać ,dogadywać się,najważniejsze aby ten piec działał więc dobrze by było się ze sprzedającym umówić żeby dał pisemna gwarancje rozruchową ,i w razie W oddanie spowrotem tego złomu nie ...żeby niebyło nieporozumień,

remont tego co masz przekroczy 1000 złociszy, więc pomyśl nad tym......

 

sprzedający pisze w ogłoszeniu że ma do silnika wiązke więc już masz z górki :0dance4:

 

pytanie do starych doświadczonych forumowiczów i nie tylko;

czy w obecnych czasach warto jeszcze męczyć się i robić kapitalki silników, jeżeli mamy do dyspozycji rozwinięta i zaopatrzoną giełde i szroty z częściami zamiennymi????????? :dribble::)

Tak na niego patrząc dochodzi rurka przy wydechu tj chyba egr z tego co pamietam w moim jest bardzo mało miejsca nad skrzynia a ciąć tyrana nie chce na przeróbki - przecież to już zabytek - zaraz zadzwonię do zakładu i dowiem się konkretnie o remont. Jeśli trafił by się identyczny silnik skusić bym się odrazu ale tu choćby ze wspomaganiem zasysem powietrza i paroma innymi rzeczami jest inaczej

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matis_uaz

Tak na niego patrząc dochodzi rurka przy wydechu tj chyba egr z tego co pamietam w moim jest bardzo mało miejsca nad skrzynia a ciąć tyrana nie chce na przeróbki - przecież to już zabytek - zaraz zadzwonię do zakładu i dowiem się konkretnie o remont. Jeśli trafił by się identyczny silnik skusić bym się odrazu ale tu choćby ze wspomaganiem zasysem powietrza i paroma innymi rzeczami jest inaczej

 

 

nie spasuje osprzet z twojego silnika czyli kolektor wydechowy? egr idzie zaslepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spasuje osprzet z twojego silnika czyli kolektor wydechowy? egr idzie zaslepić

Znalazłem w Chojnowie ale to śląsk odemnie ok 350- 400 km zależy jak się pojedzie silnik identyczny niby jest gwarancja ale sprzedawca nie mierzył ani ciśnienia ani nic jest tylko wyjęty. Zadzwonię najpierw spytać o regenerację i będę myślał. http://olx.pl/i2/oferta/nissan-terrano-1-2-4-2-7-3-0-duzo-czesci-tanio-rama-silnik-skrzynia-CID5-ID7TTkR.html#:c68cf9d4f6

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matis_uaz

do tczewa nie masz daleko , pewnie to głupie co teraz powiem , co by się stało jakbyś zabrał na wzór swój silnik jako wzór :rofl:  , miałbyś pewność czy warto kupić tą 12 nissanowską


zawsze istnieje ryzyko że jeżeli wyjęty jest silnik z auta to prawdopodobnie to jest bomba , najlepiej jak jeszcze znajduje sie w aucie i można go steścić wtedy można ocenić jego stan, a tak to du.....a!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tczewa nie masz daleko , pewnie to głupie co teraz powiem , co by się stało jakbyś zabrał na wzór swój silnik jako wzór :rofl: , miałbyś pewność czy warto kupić tą 12 nissanowską

 

zawsze istnieje ryzyko że jeżeli wyjęty jest silnik z auta to prawdopodobnie to jest bomba , najlepiej jak jeszcze znajduje sie w aucie i można go steścić wtedy można ocenić jego stan, a tak to du.....a!!!!

Blisko tj 160 km w jedną str silnik mam rozebrany w drobny mak wiecznie będzie czego porównywać według cennika autoszlif wychodzi mi wszystko ok 1000 zł remont

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matis_uaz

jestem jednym z tych którzy lubią ryzyko i,ja wolałbym kupić tą 12 i bez masakrycznych dla auta przeróbek zamontować ja na rame(więcej mocy i momentu przy tej samej pojemności), niema rzeczy niemożliwych , oczywiście nie sugeruj sie tym ze ty też musisz tak zrobić ,ja nie wywieram presji to nie w moim stylu, ja tylko znalazłem ten piec , tu zrobisz co tylko chcesz , niemam nic do gatki, chciałem zaoszczędzić ci czasu  tylko tyle, powodzenia w remontach,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem jednym z tych którzy lubią ryzyko i,ja wolałbym kupić tą 12 i bez masakrycznych dla auta przeróbek zamontować ja na rame(więcej mocy i momentu przy tej samej pojemności), niema rzeczy niemożliwych , oczywiście nie sugeruj sie tym ze ty też musisz tak zrobić ,ja nie wywieram presji to nie w moim stylu, ja tylko znalazłem ten piec , tu zrobisz co tylko chcesz , niemam nic do gatki, chciałem zaoszczędzić ci czasu tylko tyle, powodzenia w remontach,pozdro

No z tą mocą to się zgadza ciekawe czy moja skrzynia podejdzie. W moim wymiana tuleji w cylindrze na nominal plus tlok pierscienie i szlif glowicy plus kontrola zaworów z dotarciem przez telefon ok 1000 zł i z uszczelkami. Plus regeneracja lub wymiana tarczy sprzęgła 100 tj jak cena tego silnika który znalazłeś teraz mam dylemat ;)

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

jeszcze mam pytanie co myslicie o tym http://allegro.pl/nissan-terrano-2-4-zestaw-uszczelka-glowicy-topend-i5559459071.html 

http://allegro.pl/nissan-terrano-2-4-zestaw-uszczelka-glowicy-topend-i5559459071.html

zestaw uszczelki ze srubami za 100 ?  http://allegro.pl/nissan-terrano-2-4-zestaw-uszczelka-glowicy-topend-i5559459071.html  wydaje mi sie ze warto a wam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ta 12 to nie jest na wielopunktowym wtrysku? jak tak to trzeba dobrego magika zeby to spiął w t1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...