Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11.144 łożysko podpory półosi


voyo

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniał ktoś może łożysko podpory półosi w swojej p11 ?

Mechanik zasugerował że ono może być przyczyną huku i drgań, które mam w aucie slyszalne już od 30km/h a najbardziej dokuczliwe w zakresie 80-140 km/h. Łożyska w kołach sprawdzone i są ok. Jest to taki monotonny dźwięk brum wrum...bynajmniej nie silnik. Jest slyszalny zarówno na luzie,biegu,wcisnietym sprzegle,gazie. Rezonans bije po całej kabinie więc ciężko sprecyzować gdzie jest jego epicentrum.

 

Jeśli ktoś miał taki problem i go wyleczyl to bym był wdzięczny za poradę.

 

A co do samego łożyska podpory półosi to czy znane są wymiary tak żeby dobrać np. SKF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest slyszalny zarówno na luzie,biegu,wcisnietym sprzegle,gazie. 

to raczej nie to łożysko, bo wtedy półoś się nie kręci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jest slyszalny zarówno na luzie,biegu,wcisnietym sprzegle,gazie.

Rozumie że w czasie jazdy  , toczenia sprawdzałeś jak tak to półoś się normalnie kręci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś podejrzenie tego, ale wymiana wówczas nie pomogła, u mnie był to problem przegubu. 

 

Dino, na sprzęgle półosie się kręcą i to łożysko również :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak łożysko się kręci?? jak auto stoi ????????????/ bo tak zrozumiałem ten wpis co zacytowałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że w trakcie toczenia huczy. To łożysko obraca się przez cały czas razem z półosią więc domniemam że ono jest winowajcą.

Może wypowiedziałby się ktoś kto zmieniał je i jest w stanie opisać zachowanie auta przei i po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem w Ali ale było to związane z wymianą półosi założyłem to które mniej szumiało jak się nim kręciło, autem jeździ młody ale ma dość głośny wydech :D to i tak pewnie nie zauważył różnicy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...