Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik zmierzchu


Kylonek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moza isc dalej i  bardziej skomplikowac system. Dziala warunkowo na zegar i czujniki - to chyba mialo by wiekszy sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem Twoją "uznaniowość" w sytuacji opadu deszczu...

Wg art. 51 na dziennych można jeździć tylko w czasie normalnej przejrzystości powietrza. Jakikolwiek opad deszczu wyklucza normalną przejrzystość.

A jaki art.zabrania grzania samochodu na postoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektorych miastach jest zakaz "grzania" samochodu zima podczas odsniezania i mozna dostac mandat

Nie pamietam gdzie to czytalem, ale straz miejska moze ukarac, pewnie za zanieczyszczanie powietrza albo "cus" takiego

 

Kwestia swiadomosci i szacunku do innych ludzi - zeby ich niepotrzebnie nie truc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektorych miastach jest zakaz "grzania" samochodu zima podczas odsniezania i mozna dostac mandat

Nie pamietam gdzie to czytalem, ale straz miejska moze ukarac, pewnie za zanieczyszczanie powietrza albo "cus" takiego

 

Kwestia swiadomosci i szacunku do innych ludzi - zeby ich niepotrzebnie nie truc

http://www.motofakty.pl/artykul/mandat-za-wlaczony-silnik-podczas-postoju.html

w każdym mieście(terenie zabudowanym) za stanie z włączonym silnikiem powyżej minuty można dostać mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć

Mam pytanie odnośnie regulacji czułości czujnika zmierzchu.

Mój samochód  posiada czujnik zmierzchu oraz deszczu a nie ma opcji regulacji czułości w komputerze pokładowym .

Widziałem w innym Qashqaiu, że jest taka możliwość - opcja Auto Lights.

Od czego to może zależeć ?

Porówanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mao napisał:

Cześć

Mam pytanie odnośnie regulacji czułości czujnika zmierzchu.

Mój samochód  posiada czujnik zmierzchu oraz deszczu a nie ma opcji regulacji czułości w komputerze pokładowym .

Widziałem w innym Qashqaiu, że jest taka możliwość - opcja Auto Lights.

Od czego to może zależeć ?

Porówanie.jpg

Chyba od softu jaki jest wgrany do samochodu.Jeździłem zastępczą Acentą z tego roku i też nie dało się tego ustawić,natomiast w mojej z 2015 jest taka opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie auto świateł i czułości, i w odniesieniu do narzekań jakie wydaje mi się, że chyba widziałem w jakimś poście. Uważam, że w Nissanie akurat działa to bardzo dobrze. Twierdzę na podstawie jednego tunelu, przez który ciągle jeżdżę. Mój jak tylko minie krawędź jasne/ ciemne od razu odpala światła. Inne marki mają taką super czułość, że im te światła odpalają w połowie tunelu. Zauważyłem również, że po wyjeździe inni przejeżdżają od 50 do 100 metrów więcej zanim im te światła się wyłączną. Nie wnikam czy to kwestia jakiś ustawień, ale u innych to hula gorzej wg mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie narzekam na ten czujnik. W sytuacjach oczywistych jak wjazd do tunelu gdzie gwałtownie zmienia się jasność potoczenia czujnik od razu reaguje ale miałem już sytuacje gdy było już późno i padał mocno deszcz i może jeszcze coś widziałem ale dla innych z tyłu mogłem już być nie widoczny więc trzeba było włączyć ręcznie światła ale to na razie był pojedynczy przypadek.

Kontynuując wcześniejsze porównania sprawdziłem również instrukcje z obu samochodów i ten przed liftingiem ma opisaną funkcję regulacji Auto Light a ten mój po liftingu już niema. 

Wychodzi, że po liftingu już tego nie ma niezależnie od wersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten przd liftingiem i próbowałem ustawień świateł "późno","wcześniej" i szczerze powiem,różnicy w działaniu nie widziałem.Być może dla tego Nissan usunął ta wersję,że wiele nie zmieniała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, JACKO29 napisał:

Miałem ten przd liftingiem i próbowałem ustawień świateł "późno","wcześniej" i szczerze powiem,różnicy w działaniu nie widziałem.Być może dla tego Nissan usunął ta wersję,że wiele nie zmieniała.

Ja jeździłem zastępczym z 2019 i właśnie brakowało mi tej funkcji ponieważ było już wg mnie za ciemno na światła dzienne a mijania się jeszcze nie załączały. U siebie (2015) mam ustawione na wcześniejsze załączanie (On Earlier) i jest różnica,natomiast jak ustawię na Standard wtedy włączają się tak jak w polifcie,moim zdaniem trochę za późno,tym bardziej,że mam czarne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mao napisał:

 ale miałem już sytuacje gdy było już późno i padał mocno deszcz i może jeszcze coś widziałem ale dla innych z tyłu mogłem już być nie widoczny więc trzeba było włączyć ręcznie światła ale to na razie był pojedynczy przypadek.

 

Jo cię prosza…. jak Ty zdałeś prawo jazdy?

Jeździsz w trakcie opadów na dziennych ?:o

Obyś szybko zaliczył jakąś odpłatna lekcję od drogówki...

Myśl za kierownicą - systemy Cię od tego nie wyręczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisołech Ci, że jak stwierdziłem brak reakcji czujnika to przełączyłech sam te lampy na mijania - jestem świadomy jak używać świateł i innych systemów.

Chodzi mi o to, że tryb automatyczny mógłby być bardziej automatyczny - brak regulacji czułości (w różnych krajach są różne przyzwyczajenia co do momentu włączenia świateł np. w Anglii czy Niemczech włączają bardzo późno u nas wcześniej), brak współpracy z wycieraczkami i czujnikiem deszczu - inne samochody bardziej to ogarniają. Jako kierowca z długim stażem myślę za kierownicą i nie polegam na systemach i nie zaliczam odpłatnych lekcji drogówki. A prawko zdałem za pierwszym razem.

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...