Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Felgi Terrano I


Melmack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.Dalej szukam felg do swojego Tyrana.Wiem już że potrzebuję 7cali szer o ET około 0 lub lekko na minus.Na trzyliterowym serwisie ogłoszeniowym znalazłem z balonami 31 X10.5X15/Fajne ale za potężne do mojego.Rafinerii prywatnej nie mam /Więc szukam nadal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chcesz oryginalnych alu w cenie stalówek?Sprzedaje te co mam jeszcze na aucie,oczywiście bez opon.....

post-91079-0-53572800-1446495219_thumb.jpg

Edytowane przez smutekh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.Ja już kupiłem od patrola właśnieale o ET około 12.Te na tym zdjęciu mają grubo na plusie pewnie około 25 chyba że sie mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie moge odczytac tego z felgi i nie mam pojecia jakie tam jest ET a chce wrzucic dystans zeby wysunac troche koła.

Wedlug mnie leza podobnie jak ori fele  stalowki z terrano II ( chcoiaz moze mnie to mylic bo tam mialem opony 31x10,5 /15)

Edytowane przez chudy__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moze ktos z uzytkownikow dystansow wypowiedziec sie na ich temat? chodzi mi o te bez pierscienia centrujacego.

Czy telepie kierownica na czarnym jak sie jedzie w okolicy 90km/h, czy sa wytrzymale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy będzie telepało czy nie zależy w głównej mierze od tego jak je zamontujesz

w związku z tym że nie ma pierścienia centrującego będą się trzymać na szpilkach, ale to nic złego

przy montażu musisz wolno dokręcać śruby, żeby dobrze stożki nakrętek "usiadły" na dystansie wtedy wszystko będzie O.K.

nie przykręcaj ich czasami kluczem pneumatycznym, poświęć trochę czasu i zrób to zwykłym kluczem

jeśli chodzi o moje zdanie, to dystanse nie są najlepszym rozwiązaniem (dystans sztucznie wydłuża półoś, co nie jest najzdrowsze dla podzespołów napędu), jeśli chciałeś poszerzyć auto zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest felga z większym odsadzeniem

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oko rozumiem dzieki,

ale dystans jaki chce zalozyc to okolo 3cm wiec nie tak duzo, z drugiej strony felga z niskim et tez obciazy uklad.

myslalem nad felgami ale wychodzi prawie 500zl roznicy na plus dla dystansow, a tak to zostaje przy orginalnych felgach a nie chinskich. ewentualnie doloze 100zl i wezme z pierscieniem centrujacym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felga z niskim et tez obciazy uklad.

 

niekoniecznie, miejsce styku felgi i piasty pozostaje w tym samym miejscu, a w przypadku dystansu, odsuwa się od piasty o grubość dystansu

 

jakbyś chciał to mam felgi Dotz Dakar (nie chińszczyzna) 15" ET -30, nie pamiętam szerokości 8 lub 10 cali są wypiaskowane jeszcze nie pomalowane, można je pomalować póki co na dowolny kolor

jak jesteś zainteresowany to pisz na PW

Edytowane przez SNAKE4X4
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie tez racja, ale wydaje mi sie ze na oje przebiegi jakie robie bylo by ok smigam tylko weekndowo w srednim terenie, jeszcze przemysle sprawe dzieki bardzo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na chińszczyźnie śmigam 5 rok i nie nażekam.jeśli chodzi o dystanse to tak jak snake4x4 wspomniał lepsza szerszą fela niż dystanse .mam w swoim zamontowane i jedno i drugie i nic się nie dzieje jest git .

Edytowane przez łysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak chłopaki piszą

i najważniejsze: TY masz to dokręcać i to zwykłym kluczem do kół

po kolei i po przekątnej 1 ... 4 ... 2 ... 5 ... 3 ... 6 ... i od nowa ;)

 

Zaryzykowałbym nawet teorię że jakiekolwiek felgi są lepsze i bezpieczniejsze od najlepszych dystansów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie kierował bym się tutaj bezpieczeństwem,

takie samo prawdopodobieństwo urwania śrub w dystansach jak i feldze, jest nikłe.

nawet bym powiedział że prędzej wahacze się urwą :P 

 

Ja bym podszedł do tego inaczej, WAGA !!! Jak wiemy, auta terenowe są stanowczo przeciążone. 

z tego względu wybrałem felgi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez o tym myslalem, troche wagi bedzie spoczywac na tych szpilkach a gdzie tu jakas dziura dolek przy ktorym cale auto siada (wiaodmo zawias cos wybiera ale i tak sila idzie na najbardzej wysuniete elementy)

i jest to tylko aluminium, niby najmocniejsze stopy ale nie wiadomo. Mysle o dystansach bo za komplet dam max 600zl a komplet felg jakie bym chcial to 900zl do tego wyslka okolo 100zl plus przekladka i wywazenie tez okolo 100zl i wychodzi 1100 za felgi 600 za dystanse

Edytowane przez chudy__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudy nie bój się dystansów , miałem założone 50mm a opony 35c i nic się nie działo dużo ludzi na nich pomyka i  nie narzekają szybciej pourywasz sworznie niż szpilki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś ktoś mi powiedział że na dystansach właśnie urywa się przeguby itd. z tego co czytam to chyba jakiś mit. jeśi tak to zdecydowanie taniej kupić niiż felgi. Czy to też zależy od agresywności opony ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez o tym myslalem, troche wagi bedzie spoczywac na tych szpilkach a gdzie tu jakas dziura dolek przy ktorym cale auto siada (wiaodmo zawias cos wybiera ale i tak sila idzie na najbardzej wysuniete elementy)

i jest to tylko aluminium, niby najmocniejsze stopy ale nie wiadomo. Mysle o dystansach bo za komplet dam max 600zl a komplet felg jakie bym chcial to 900zl do tego wyslka okolo 100zl plus przekladka i wywazenie tez okolo 100zl i wychodzi 1100 za felgi 600 za dystanse

 

A myślisz że tak po prostu przykręcisz dystanse i na nie felgi ? :D

To trzeba wyważać w komplecie ... razem ;)

110 a nie 108 czyli "patrolowe" 

spokojnie możesz zakładać, pisałem wcześniej że 2,5 roku tak jeżdżę i to nie na pielgrzymki ;)

 

Ups! to tyczyło felg a nie dystansów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie masz stalowe w ofercie ?

Czy stalowe czy laluminium to i bez różnicy , zamartwiaci się o wytrzymałość tychże trochę na wyrost , jak coś strzeli to na pewno dystanse będą ostatnie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...