Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera p11.144 [CD20T] Błąd 18, wskaźnik paliwa


Loopezik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj silnik mi zgasł podczas jazdy, autodiagnostyka wskazała błąd 18, czyli nastawnik. Przed odpaleniem wskaźnik poziomu paliwa jakoś dziwnie działał, bo baaardzo powoli się podnosił. Podczas jazdy silnik zgasł. Zatrzymałem się, odpaliłem normalnie, ale check się już świecił, wskaźnik paliwa tylko lekko się podnósł i zatrzymał przed I kreską, a paliwa pół zbiornika, kontrolka się jużteż nie paliła od rezerwy.

Na podwórku zgasiłem, odpaliłem ponownie, wskaźnik się zabujał ale już wskazał poprawnie, przygazowałem, check zniknął.

I teraz pytanie:

1. Jaki związek ze wskaźnikiem paliwa ma ten błąd nastawnika?

2. Gdzie znajdę instrukcję "czyszczenia" nastawnika dolewką oleju, bo podono jest to gdzieś w FAQ, ale albo ja jestem tępy, albo nie mogę tego znaleźć, może ktoś poratuje mnie linkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba masz na myśli dolanie mixolu do zbiornika paliwa pisząc o "czyszczeniu" nastawnika dolewką oleju.. ja z raz dolałem to chyba cały mixol 1l na cały zbiornik paliwa 60l..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś takiego czytałem w którymś temacie, ale była tam mowa o całej instrukcji "leczenia" tej przypadłości, która podobno jest zamieszczona gdzieś w FAQu, ale za cholerę nie mogę tego znaleźć...

I co? Pomogło?

No i właśnie też coś było na "nie" w kierunku właśnie mixolu, dlatego chciałem to poczytać ;)


Podbijam, bo nikt nie potrafi mi wskazać, gdzie to znajdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, klikam w link i wyskakuje, że nie mam uprawnień, a na piechotkę to sięokazuje, że nie ma we wskazanym miejscu żadnych instrukcji... Ale dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, klikam w link i wyskakuje, że nie mam uprawnień, a na piechotkę to się okazuje, że nie ma we wskazanym miejscu żadnych instrukcji... Ale dzięki ;)

A czy logowałeś się ponownie na tej stronie głównej?

Jeśli ja się nie zaloguję, to również wyskakuje mi taki napis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...