Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hamulce. Gorące bębny, kłopoty z trakcją


Johnny25

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, mam problem. Wczoraj zaczęły się u mnie jakieś drgania na kierownicy przy wyższych prędkościach tj. ok. 80km/h, gdy się zatrzymałem oba tylnie koła były gorące, podejrzewam że mogły łapnąć  szczęki tylko powiedzcie mi co mogło to spowodować? jak się do tego zabrać czego dopatrywać się po "rozłożeniu"? Szczęki niby były rozbierane w warsztacie i sprawdzane przez mechanika - od tego sprawdzenia zrobiłem może z 200km.

Mój samochód to terrano II  long z 2002r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bębnie jest sporo rzeczy które odpowiadają za pracę hamulców , może to być tłoczek który się zapiekł , sprężyna odpowiedzialna za powrót szczęk po hamowaniu , napinacz itp . Tak jak piszą koledzy do mechanika i  niech docieka co to , jest jeszcze tak że po wymianie szczęk one jeszcze trochę trą po bębnie niczym się ułożą dzieje się tak jeszcze przez chwilę czasu .

A może to łożyska ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko też podejrzewałem, ale to nie sądzę żeby z obu stron się tak zagrzało. A to ewidentnie bębny się grzeją. Do tego mechanika nie wracam... bo zapewne usłyszę, że to wina zużycia materiału. Jutro to rozbiorę z kumplem mechanikiem i zobaczymy co jest grane. Chyba będzie najrozsądniej. 

 

Wybaczcie za moje "laickie" tematy, ale tutaj chyba najszybciej można dostać jakąś sensowną odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ręczny trzyma ?

nie musi to być takie "na chama" ... wystarczy, że szczęki ślizgają się po bębnie

linka główna potrafi się zagiąć tuż przy dźwigni,

może też być jeden "włos" urwany i dźwignia owszem ale linka już nie powróci do stanu neutralnego

 

Ale wtedy byłby kłopot z założeniem bębnów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na ręczny. Może zbyt mocno naciągnięta linka. Grzebali przy hamulcach, naciągali linkę zbyt mocno bo nie trzymał, a jak się wszystko ułożyło to teraz trze. Fikołek dobrze pisał, jedź na reklamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bębny ściągnięte i sprawdzone niby wszystko gra. Zapach okładzin jest taki sam jak ten który był w momencie nagrzania się, więc to były na pewno hamulce. Teraz się nic nie działo najwidoczniej był to jedno razowy incydent(mam nadzieję) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda problem z zagiętą/załamaną linką główną o którym pisałem wcześniej

 

  

 

Nieraz tak bywa ... chociażby w moim przypadku

na szczęście da się "ominąć" ten problem ;) ... nie podpowiem jak, bo mnie chłopaki zlinczują  :angry:  :bicz:   :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...