Jump to content
Wspieramy Kacpiego, synka naszego kolegi Read more... ×
yarkos

Nissan QQ 1,5 dci

Recommended Posts

Adamo.79
4 godziny temu, cezzar1 napisał:

Jakim cudem może przybyć oleju?

Nie wiem w jakich kręgach się obracasz, ale to brzmi tak, jak najlepszym sposobem na wyjście z biedy jest obrabować bank. DPFy w qq są bezproblemowe w użytkowaniu, a już w ogóle z 5 wtryskiem.

Proszę daj wskazówki od czego zacząć, na co zwrócić uwagę bo u mnie to średnio załącza się co 50-100 km. Może nie martwiłbym sie aż tak gdyby nie pojawiało się to kopcnie.

oskarex777

ropa jest wtryskiwana do oleju 5 wtryskiem po to by przepalana wyczisciła DPF. a jesli nie przepali sie bo nie zdazy np jak przerwiesz proces to reszta zostaje w oleju i oleju " niby " przybywa. rozrzedzony jest z ropoą i moze dojsc do zatrcia silnika.

jezeli bedziesz tego pilnował to nic sie nie stanie

taki urok tych aut.

czesta wymiana oleju i pilnowanie stanu najwazniejsza

cezzar1

@oskarex777 co Ty za brednie opowiadasz??? Ropa jest wtryskiwana do oleju??? Po to masz 5 wtryskiwacz (w 1,5dci) umieszczony bezpośrednio przed DPF, aby wywołać spalanie w DPF.

wojtek2

Miałem 1.5dci, ta chmura biała z tyłu to wkurzające wypalanie dpf, zawsze zalapie nie wtedy kiedy trzeba. Fakt, ropa dostaje się do oleju ponieważ sterownik zwiekrza ilość paliwa by piąty wtrysk w dpf miał ciśnienie i rozpoczęło się wypalanie, dlatego zaleca się wymianę oleju co 10-15tys km. Najgorzej jest wtedy gdy rozpocznie się cykl wypalania, a kończymy jazdę w tym momencie, wtedy na 100%masz rope w oleju, specyficzny zapach na bagnecie i rzadki olej. 

oskarex777

Ale jak widać sa tacy którzy powiedza ze brednie opowiadasz.  

Najważniejsze ze wiemy co mówimy. ;)