Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Układ wydechowy. Terrano 1 V6


lemmy69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eksperymentował ktoś z wydechem w V6 ?
Muszę u siebie cały układ praktycznie wymienić, budę niedługo będę zdejmował ... no i zaświtało mi żeby z każdej głowicy osobny wydech zrobić ... tylko co na to sonda L ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... się wtrącę:

A eksperymentował ktoś z wydechem w V6 ?

Muszę u siebie cały układ praktycznie wymienić, budę niedługo będę zdejmował ... no i zaświtało mi żeby z każdej głowicy osobny wydech zrobić ... tylko co na to sonda L ???

teoretycznie jeśli sonda bada skład gazów wydechowych a nie ich ilość to nie powinno być problemu z sondą po jednej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna sonda, już na wspólnej rurze tuż za "portkami" :(

 

teoretycznie jeśli sonda bada skład gazów wydechowych a nie ich ilość to nie powinno być problemu z sondą po jednej stronie.

wydaje mi się że ona ciepłotę gazów bada a nie skład ... teraz mam parę dziur przed sondą i w efekcie spalanie ok. 25/100

jedna głowica tym bardziej jej nie dogrzeje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakoś tak

w każdym bądź razie z połowy garków to nie będzie to samo co w oryginale ... i tego się obawiam, tym bardziej że dopóki nie opuszczę budy to nie będę miał szansy wypróbować czy działa :(

chyba sobie odpuszczę i pospawam z KO klasyczny układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, widziałem , są gotowe całe zestawy ... cena to pierwsza blokada

a po drugie to musiałbym to nad którąś belką zainstalować, w połowie szerokości auta

... to już fabryczne rozwiązanie jest lepsze

mi nie tyle chodzi o dwa błyszczące wyloty z tyłu co o wyeliminowanie fragmentu układu łączącego prawą głowicę z "portkami" ... przebiega on w poprzek pod skrzynią (u mnie dodatkowo ma łącznik elastyczny i wystaje spod belki  :thumbsdown: ) 

w terenie - ryzyko

przy demontażu/montażu silnika - cholernie ciężko ucelować w skrzynię, poduszki i dwa wydechu naraz - pamiętam że gdyby nie Hugh to pewnie cisnąłbym kluczami w kąt i poszedł się ochlać z rozpaczy

lepszego dostępu mieć już nie będę więc chciałbym cały układ trochę przerobić i uprościć akonto (sic!) przyszłych napraw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mialem pisac o x-pipe.

jak masz zdolonsci spawalnicze to sam sobie uspawasz, gotowce kosztuja okolo 200zl (drogo jak cholera) ale to najprawdopodobnie zalatwi twoj problem. ewentulanie jeszcze h-pipe ale to troche inna budowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W V6 jedyna słuszna droga to oddzielny wydech do każdej głowicy z chromowanym wyjściem przed tylnym kołem, lewym i prawym :)

 

6404460cbf.jpg

 

800px-Black_G_55_AMG_fr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj sondę na jeden bank i będzie OK, różnica taka, że tylko ten bank będzie korygował mieszankę choć jak teraz masz wspólną sondę dla dwóch banków to też nei wiesz który źle pracuje jak by co 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić emulator, dwie sondy fizyczne, zwykłe zamiast tytanowych - koszt mały. Koszt tak ze 24 zł + lambdy, swinka DIY.

Kupić gotową świnkę - zrobić korekcję na jednej tytanowej, dużo większy koszt.

 

Typowe ECU VG30 ma wejście na dwie sondy, jeśli był katalizator, od 1983 roku takie bywały - w ramach eksperymentu podłączyć drugą :)

Wymienić ECU na wersję bez sondy, takie też były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no

Za cienki Bolek jestem żeby się na takie manewry odważyć, tym bardziej że bez opuszczenia budy nie będę miał możliwości sprawdzenia czy to zadziała :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć!   W zeszłym tygodniu zacząłem moją przygodę z Terraniszczem i już wychodzą pierwsze kwiatki ;D

Mam do zrobienia wydech i zastanawiam się nad zrobieniem przelotowego żeby wydobyć jego prawdziwy głos.

Czy ktoś ma już taką przeróbkę za sobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to silniki benzynowe nie lubią mieć całkowitego przelotu, 

zamiast katalizatora możesz sobie zamontować tłumik przelotowy, ale całego wydechu nie polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...