Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Zimna - nie równe obroty gaśnie, świeci się check .


Gość berth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Wlaśnie zakupiłem nissana micre z 204 roku 1,2 benzyna

Auto stało cały dzień nie odpalane temperatura 8 stopni i pod wieczór mróz okolo zera

Chciałem odpalić auto ponieważ cały dzien stało 

Pierwsza próba:

1. pozycja kontrolek i powrót do pozycji stop i jeszcze raz pozycja kontrolek i odpalam co prawda odpaliło za pierwszym razem ale zaraz nierówne obroty wdały sie we znaki

i auto zgasło, zapaliły sie nastepujące kontrolki akumulator, lampka alladyna, i check

Druga próba:

2 Micre odpaliłem za pierwszym razem tym razem auto nie zgasło ale pozostały nierówne obroty i lekkie szarpanie, zapaliła sie tylko kontrolka check.

 

Co robić? Auto mam krótko. Czym to może być spowodowane? Może ktoś juz miał taką sytuacje? Nie chce od razu leciec do mechanika licze na was

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Podepnę się pod temat ... Pacjent Micra k12 '03r. 1,2 b . Po odpaleniu , na zimnym silniku obroty skaczą jak szalone 200-1500... prawie do zgaśnięcia auta.

Po złapaniu temperatury roboczej falowanie ustępuje. Co zrobiłem w tym temacie  ... wyczyściłem przepustnicę i wymieniłem świece . Efekt żaden. Byłem podpiąć mikrusa pod kompa do okolicznego magika... nie stwierdził żadnych błędów , sondy działają ok ... zainteresowała go jedynie kwestia czasu wtrysku paliwa - 2ms z tym, że nie potrafił powiedzieć czy jest to na 100% za krótki czas ... ktoś coś wie może jak powinno to wyglądać w tym modelu z tym silnikiem ?

 

Co dalej sprawdzać ? Czy możliwe, że kończy się (a raczej wydłuża) łańcuch ?  Bardzo zastanawiające jest to, żę to wszystko występuje tylko na biegu jałowym na zimnym silniku.

 

Proszę o jakąś pomoc. dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. 

Wlaśnie zakupiłem nissana micre z 204 roku 1,2 benzyna

Auto stało cały dzień nie odpalane temperatura 8 stopni i pod wieczór mróz okolo zera

Chciałem odpalić auto ponieważ cały dzien stało 

Pierwsza próba:

1. pozycja kontrolek i powrót do pozycji stop i jeszcze raz pozycja kontrolek i odpalam co prawda odpaliło za pierwszym razem ale zaraz nierówne obroty wdały sie we znaki

i auto zgasło, zapaliły sie nastepujące kontrolki akumulator, lampka alladyna, i check

Druga próba:

2 Micre odpaliłem za pierwszym razem tym razem auto nie zgasło ale pozostały nierówne obroty i lekkie szarpanie, zapaliła sie tylko kontrolka check.

 

Co robić? Auto mam krótko. Czym to może być spowodowane? Może ktoś juz miał taką sytuacje? Nie chce od razu leciec do mechanika licze na was

 

Pozdrawiam. 

Sprawdź błąd i jeśli to będzie czujnik wałka rozrządu to niestety rozrząd do wymiany. Miałam to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...