Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dławienie silnika Terrano 2.7tdi


Janusz87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu z rana zanim sie silnik w pełni rozgrzeje przy ruszaniu z 1 silnik przerywa i siepie i dławi sie zamiast sunąć płynnie.. Miał juz ktoś taki problem.. Co to moze być przyczyną..


Bo jak sie zagrzeje juz do swojej tam temperatury to jest wszystko ok nie kaszle nie pchika ani nie szarpie czy dlawi. Prosze o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy są jakieś błędy? Przyczyn może być bardzo wiele. Stare świece żarowe, wtryski leją, pompa wtryskowa zdycha, stary filtr paliwa, słabe paliwo.

 

Jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś to sprawdź czy nie ma błędów, oraz jaki jest stan świec i daj znać. Wtedy będzie można kombinować dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa byl wymieniany a blad jakis jest bo czek swieci ale wczesniej czasem swiecil ale normalnie nic sie nie działo. Raz swiecil czasem dlugo dlugo nie.. a teraz też od humoru zalezy.. nie wiem moze paliwo kiepskie a i moze świece.. Dzieki za podpowiedz.. Jak cos sie znajdzie jakas przyczyna to dam cynk dla klubowiczow moze ktos skorzysta i zaoszczedzi na warsztacie.. pozdrawiam

A co do pompy to chyba bajka bo nie dymi auto ani nic mozna powiedziec ze 0 spalin a tak tomysle ze by cos z rury bylo widac jakas zmiane kopcenie czy cos..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zasyfiona pompa to wcale nie musi być od tego dziwnych spalin. To samo przy lejących wtryskach. W tej chwili mam zasyfioną pompę oraz nastawnik, a jeszcze niedawno lejące wtryski. Z rury wydechowej przed i po zabiegu prawie nic nie dymi.

 

Najważniejsze to sprawdzić najpierw co to za błąd. Przy świecach żarowych check`a nie powinno wywalać więc je na razie zostaw.

 

Na chwilę obecną strzelam, że to będzie wina zasyfionego nastawnika pompy.

 

Jeśli faktycznie się okaże, że to coś z pompą,  nie oddawaj od razu do regeneracji/czyszczenia, spróbuj najpierw zastosować jakiś DOBRY środek do czyszczenia układu wtryskowego. Najlepiej markowe typu Liqui Moly, Motul czy Valvoline. Żadne STP z cpn`u. Może to pomóc a kilka stówek zostanie w kieszeni.

Edytowane przez draby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zasyfiona pompa to wcale nie musi być od tego dziwnych spalin. To samo przy lejących wtryskach. W tej chwili mam zasyfioną pompę oraz nastawnik, a jeszcze niedawno lejące wtryski. Z rury wydechowej przed i po zabiegu prawie nic nie dymi.

 

Najważniejsze to sprawdzić najpierw co to za błąd. Przy świecach żarowych check`a nie powinno wywalać więc je na razie zostaw.

 

Na chwilę obecną strzelam, że to będzie wina zasyfionego nastawnika pompy.

 

Jeśli faktycznie się okaże, że to coś z pompą,  nie oddawaj od razu do regeneracji/czyszczenia, spróbuj najpierw zastosować jakiś DOBRY środek do czyszczenia układu wtryskowego. Najlepiej markowe typu Liqui Moly, Motul czy Valvoline. Żadne STP z cpn`u. Może to pomóc a kilka stówek zostanie w kieszeni.

 

Jak jest zasyfiona pompa to wcale nie musi być od tego dziwnych spalin. To samo przy lejących wtryskach. W tej chwili mam zasyfioną pompę oraz nastawnik, a jeszcze niedawno lejące wtryski. Z rury wydechowej przed i po zabiegu prawie nic nie dymi.

 

Najważniejsze to sprawdzić najpierw co to za błąd. Przy świecach żarowych check`a nie powinno wywalać więc je na razie zostaw.

 

Na chwilę obecną strzelam, że to będzie wina zasyfionego nastawnika pompy.

 

Jeśli faktycznie się okaże, że to coś z pompą,  nie oddawaj od razu do regeneracji/czyszczenia, spróbuj najpierw zastosować jakiś DOBRY środek do czyszczenia układu wtryskowego. Najlepiej markowe typu Liqui Moly, Motul czy Valvoline. Żadne STP z cpn`u. Może to pomóc a kilka stówek zostanie w kieszeni.

 

Filtr paliwa byl wymieniany a blad jakis jest bo czek swieci ale wczesniej czasem swiecil ale normalnie nic sie nie działo. Raz swiecil czasem dlugo dlugo nie.. a teraz też od humoru zalezy.. nie wiem moze paliwo kiepskie a i moze świece.. Dzieki za podpowiedz.. Jak cos sie znajdzie jakas przyczyna to dam cynk dla klubowiczow moze ktos skorzysta i zaoszczedzi na warsztacie.. pozdrawiam

A co do pompy to chyba bajka bo nie dymi auto ani nic mozna powiedziec ze 0 spalin a tak tomysle ze by cos z rury bylo widac jakas zmiane kopcenie czy cos..

Edytowane przez Janusz87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Ja mam też problem z jazdą moim terrano 2.7 tdi z tym że u mnie odpala nawet gdy było bardzo mroźnie rusza jedzie spoko a po chwili dusi się i nie ma siły. Gdy go zgasze i odpalę jest ok po czym historia się powtarza. Zastosowanie płukanki nic nie pomogło. Nie mam pojęcia gdzie tkwi problem. Może jakieś pomysły.?

Witam. Ja mam też problem z jazdą moim terrano 2.7 tdi z tym że u mnie odpala nawet gdy było bardzo mroźnie rusza jedzie spoko a po chwili dusi się i nie ma siły. Gdy go zgasze i odpalę jest ok po czym historia się powtarza. Zastosowanie płukanki nic nie pomogło. Nie mam pojęcia gdzie tkwi problem. Może jakieś pomysły.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może problem z turbiną? Po zgaszeniu resetuje się i przez chwile działa dobrze? Masz możliwość sprawdzenia ile turbo ładuje? Ale może niech ktoś potwierdzi moją teorie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dusi się i nie ma siły to ja bym obstawiał niedrożny przewód paliwowy albo filtr. Podłączenie paliwa z butelki przed samą pompą prawdę Ci powie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Będę próbował różnych sposobów bo jest to kłopot. Filtr paliwa zmieniłem i nic to nie dało. Ech te sprzęty. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie dusi i szarpie z rana na zimnym przy rozpędzaniu z 1  czy 2 a po rozgrzaniu ustaje albo juz tego tak nie czuc i wywala błąd  to moze to być nastawnik pompy który sie zacina poprostu.. Trzeba to jakos naprawic najlepiej ktos kto sie zna i po kłopocie.. Pompa moze byc super i reszta ale to bedzie i bedzie d*pa ze tak powiem

 

 

 

 

post-89868-0-53757100-1452284636_thumb.jpg

 

 

post-89868-0-27267800-1452284733_thumb.jpg

Edytowane przez Janusz87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...