Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] GA16DE czy kolektor wydechowy podejdzie z 1.8?


DizelWeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post więc witam wszystkich.

Niedawno zakupiłem Primerę P11.144 z silnikiem 1.6, odnotowuje spore spalanie jak na ten motor i problem upatrzyłem w pękniętym kolektorze wydechowym którego nie mogę nigdzie dostać ani znaleźć numeru katalogowego. Przeszukałem forum i internet na tyle co potrafię i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

 

Mój kolektor ma wejście na sondę na górze a z boku wejście do recyrkulacji spalin. Znajduje tylko kolektory z oboma wejściami z boku i stąd moje pytanie, czy mogę zastosować taki kolektor? Czy kolektor z silnika 1.8 jest taki sam jak w 1.6 ? wizualnie nie znalazłem różnic, znalazłem też taki kolektor jak u mnie ale sprzedawca twierdzi ze to z 1.8 no i różni się oznaczeniem na samym kolektorze, ja mam UK 04045 a znaleziony przeze mnie UK 04040

 

Dodam jeszcze ze po wpisaniu w google UK 04040 pokazują się wyniki i do silnika 1.6 i 1.8 natomiast po wpisaniu UK 04045 nie wyszukało niczego.

 

Poniżej zdjęcie mojego kolektora:

 

post-96688-0-40232500-1451425507_thumb.jpg

post-96688-0-80040900-1451425522_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam znowu sa trzy otworz na samym dole na rurke do kontroli spalin. Ja mam dwie. A co myslisz o kolektorze z 1.8, czy umieszczemie sondy z boku bedzie mialo negatywny wplyw? Zalezy mi na czasie a w szrocie kolo mojej okolicy maja tylko z 1.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr zatkaj i po problemie. Umieszczenie sondy nie ma znaczenia (ja swoją przeniosłem aż za złącze elastyczne i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr i tak chce zatkać, pozostaje raczej zatkanie otworu do kontroli spalin.

Znalazłem też różnice kolektora z 1.8 i 1.6 a mianowicie 6 i 5 śrub od strony katalizatora.

 

Sprawdzę ile jest u mnie śrub do kata i będę zamawiał, może przy okazji pozbędę się katalizatora jeśli zapchany.

 

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojt_mk..

Od P10 też powinien pasować kolektor przecież to te same silniki: http://allegro.pl/kolektor-wydechowy-nissan-primera-p10-1-6-90-98r-i5051891516.html  http://allegro.pl/kolektor-wydechowy-nissan-primera-p10-1-6-90-98-i5654478450.html  Oj chyba nie dopatrzyłem ty masz chyba silnik QG16DE a nie GA16DE, tu masz link do aukcji skończona ale zwdzwoń może ma i sprzedahttp://allegro.pl/kolektor-wydechowy-nissan-primera-p11-1-6-1-8-16v-i5403153564.html.I uzupełnij profil wpisz cały kod silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co w dowodzie mam 73KW czyli 99KM więc wynika z tego że jest silnik GA16DE, szukałem kodu silnika na bloku ale nie znalazłem niestety, tzn z jednej strony coś znalazłem ale tak pozasłaniane, że się nie doczytałem. Zamówiłem już z Almery N15, według Nissan4U powinien pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...