Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano 2,7TD cykanie w silniku


exspreseurope
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawory regulowałeś kiedyś?

 Nie,,,,ale silnik nie działa jak powinien--strata mocy oraz nierówna praca silnika....stało się wszystko nagle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk pochodzi z góry czy tylko z dołu silnika bo po osłuchaniu filmiku słyszę że pracuje równo a spadek mocy może być spowodowany inną usterką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk pochodzi z góry czy tylko z dołu silnika bo po osłuchaniu filmiku słyszę że pracuje równo a spadek mocy może być spowodowany inną usterką.

Silnik pracuje równo na luzie......... bo pod obciążeniem to już jakoś szarpiąco się zachowuje.Dzwięk roznosi się po całym silniku z nasileniem na dół...tylko tego jeszcze wczoraj nie było ....obawiam się że to panewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzies z przodu dzwoni..? Moze to gdzies w skrzyni jakas srubka czy cos bo to ewidentnie sie obraca i ociera o cos i tak pika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to brzmi to zbyt metalicznie jak na panewke

a ja sie zachowuje jak dasz wyzsze obroty i przytrzymac przez jakis czas? dziek ten sam? uderzenia rowne rytmiczne?

Panewka przy wyzszych obrotach lubi roznie uderzac, lub chwilowo przestac.

Zobacz czy masz na miarce oleju jakies drobne opilki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to brzmi to zbyt metalicznie jak na panewke

a ja sie zachowuje jak dasz wyzsze obroty i przytrzymac przez jakis czas? dziek ten sam? uderzenia rowne rytmiczne?

Panewka przy wyzszych obrotach lubi roznie uderzac, lub chwilowo przestac.

Zobacz czy masz na miarce oleju jakies drobne opilki.

Jutro wszystko sprawdze...faktycznie dzwięk jest bardzo metaliczny,,panewka ma jednak charakrerystyczny dzwięk a to jest cykanie...no nic jutro się odezwe i opisze co w trawie piszczy.....

Edytowane przez exspreseurope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłucze pięknie równo z ruchem tłoków / obrotów, brzmi jakby coś po prostu waliło jedno o drugie :) bez żadnej finezji

podobnie brzmiało jak kiedyś miałem niedokręcony korbowód w jednym z silniczków

jak to przy w wzroście obrotów się zachowuje ?

czy kiedyś ktoś grzebał w silniku ?

 

 

 

polecam stetoskop, to bardzo przydatne urządzenie do namierzania skąd pochodzą dźwięki, bo na ucho to się rozchodzi wszystko po całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mozliwosc miske odkrec popatrz czy nie ma opilkow srubek itp..

A zawory tam masz hydrauliczne??? Bo to moze byc ktoras szklanka i dlatego tak dzwoni.. trza kupic nowa i po klopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcenie miski w Terrano to nie takie hop. Sprawdź czy w oleju nie ma opiłków, na bagnecue a jak nie to na korku spustowym.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cykanie zdiagnozowane i nie jest dobrze....PANEWKA poszła do świata panewek :-/ 

 

No i co teraz ?....wał oberwał dość mocno....szlif ????  mało opłacalne...

post-73217-0-08054500-1451754723_thumb.jpg

post-73217-0-09030000-1451754741_thumb.jpg

post-73217-0-05328600-1451754758_thumb.jpg

post-73217-0-03992600-1451754788_thumb.jpg

post-73217-0-49824600-1451754807_thumb.jpg

Edytowane przez exspreseurope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie wspolczuje... Kurde spory wydatk teraz :/ ale nie ma chyba wyjscia wal do szlifu i jeszcze panewki wymienic i juz bo co zrobisz jak nic nie zrobisz buta nie zjesz...

Chyba najtaniej wyjdzie szlif..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie wspolczuje... Kurde spory wydatk teraz :/ ale nie ma chyba wyjscia wal do szlifu i jeszcze panewki wymienic i juz bo co zrobisz jak nic nie zrobisz buta nie zjesz...

Chyba najtaniej wyjdzie szlif..

No buta nie zjem :-) to fakt...a może by co innego wsadzić?? z większym wigorem?? W patrolach popularne jest wsadzać 2.8D BMW lub 3.0d spora moc ....koszt 2,8d 194KM to około 2000zł ....więć kusi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma w bmw 2.8d jak juz to 2.5d

masz silniki m57 czyli 3.0d moce 184/193/218 czyli te najbardziej przystepne.

jestes pewny ze masz komplet za te 2tys?  bo szczerze watpie zebys za tyle wyrwal kompletny z osprzetem w dobrym stanie.

A sam go zamontujesz? Te silniki maja troche elektorniki itp

Edytowane przez chudy__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma w bmw 2.8d jak juz to 2.5d

masz silniki m57 czyli 3.0d moce 184/193/218 czyli te najbardziej przystepne.

jestes pewny ze masz komplet za te 2tys?  bo szczerze watpie zebys za tyle wyrwal kompletny z osprzetem w dobrym stanie.

A sam go zamontujesz? Te silniki maja troche elektorniki itp

No tak 2.8 to nie disel tylko benzyna--odpada.

A wyciągął ktoś już wał z 2.7TD ?? bo to chyba nie za popularny temat w Terrano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze z frotki by jakis 2.8 td albo 3.2 tylko benz.. ale najlepszy bylby z patrola potega i nie zniszczalny.. albo anglik jakis i czesci jeszcze beda do sprzedania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie poszukam, powinienem mieć gdzieś wał do 2.7 TD, bo mój się na cylindrach kiedyś zatarł, jak nie pojechał do huty, to moglibyśmy się jakoś dogadać w razie czego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie poszukam, powinienem mieć gdzieś wał do 2.7 TD, bo mój się na cylindrach kiedyś zatarł, jak nie pojechał do huty, to moglibyśmy się jakoś dogadać w razie czego ;)

chętne.....poszukaj co tam masz...w poniedziałek założe nową panewke aby sprawdzić czy coś jeszcze nie poszło...korbowód?? tak dla pewności....chciałem dziś wjechać do garażu (do kanału) ale jakoś dziwne odłgłosy szły z silnika...(-11C") wiec dla pewności niech pochodzi z 5min na nowej (innej) panewce żeby sprawdzić czy wszystko inne gra :-)   ----miske olejową u mnie zdjąć to 5min. roboty :-) brak oryginalnego zawieszenia (sztywniak od patrola) daje bardzo dobry dostęp do miski...więc kolejny + sztywniaka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś silnik został uznany za martwy ;-/ ...uszkodzenia są na tyle wielkie że został przekreślony...KOSZTY naprawy+czas są nieopłacalne....niestety nie znalazłem w silniku dość sporej (zaginionej)j części panewki i w sumie wyjaśniło się dlaczego po ostatnim jego odpaleniu plunęło olejem spod uszczelki filtra oleju--musiało pozapychać kanały olejowe ....To było jego ostatnie tchnienie---a dodam że miał tylko 145tyś km. i 25lat....nich spoczywa w spokoju....;-(

 

Ale są i dobre wieści dziś zakupiłem nowy (inny) silnik co ponoć igła ma być żę hoho i to prosto z Anglii ---no może jutro się przekonamy co i jak....:-) start wymiany godz,8:00 do bylu :-)

post-73217-0-47353200-1451947217_thumb.jpg

Edytowane przez exspreseurope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dobrze słyszałem luz na korbowodzie :)

to miłej zabawy

 

 

Trafione w 100%  ---doceniam trafne uwagi....ale wolałbym inną prawde poznać ;-)   ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dodam że miał tylko 145tyś km. i 25lat....nich spoczywa w spokoju...

Może Ci się licznik przekręcił, że od nowa szedł, bo silniki mają miano nie do zdarcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...