Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144]Pęknięta plastikowa końcówka od chłodnicy


Rogal96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj miałem dość śmieszna sytuację , mianowicie pękła mi plastikowa końcówka do której dochodzi gumowy przewód od chodnicy , w sumie miała prawo bo była strasznie już sparciała , dobra reakcja uratowała mi chodnice i silnik :-P śmieszna sytuacja ponieważ po odpaleniu silnika dym taki z pod maski że szok , moje pierwsze paniczne myśli że szlak trafił silnik , a jak ujrzałem że przewód spadł wszystko mokre od borygo i pęknieta plastikowa końcówka to aż się ucieszyłem. Teraz chciałbym prosić was o rady jak to mogę sam naprawić , jak wiadomo w przewodzie jest duża temperatura i ciśnienie więc chyba jakieś kleje odpadają typu poxilina odpadają? Może poprostu oddam żeby mi pospawali ta końcówkę? Dodaje zdjęcie a auto to prymcia p11 qg18de

 

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na pomoc.

post-95516-0-93658400-1452307220_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje babskie oko , to chyba raczej nowa chłodnica potrzebna....

Nie wiem czy jest sens / szansa uratować tę.

 

 

Miałam identyczną sytuację dzień wcześniej (08.01) - tylko u mnie jest troszkę inna chłodnica   i udało się naciągnąć (jeszcze) wąż na tę końcówkę ( która ułamała się od strony węża).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawanie plastiku to nie głupi pomysł.

Musisz przekalkulowac koszt spawania i gwarancje na wytrzymałość tego, a koszt innej chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ja odpowiem bo jakoś Rogal96 się nie pokfapił. A już za mojego użytkowania strzeliła deko końcówka, ale było geszcze miejsce na trzymanie cybantu.

Za moją radą sostała na gorąco zrobiona wstawka. Okazało się że Rogal znalazł hydrałliczną mufe z gwintem która idealnie pasuje do węża i średnicy wewnętrznej weścia do chłodnicy. Wkręcił na gorąco i zabezpieczył łącze poxypiliną. I moja była prymcia śmiga jak ta lala!

Szkoda tylko powiedziałem mu że nie zrobł fotek i wstawił na for do poradnika.

Tak że moi drodzy żadne złomowanie i spawanie tymbardziej w tym przypadku nie jest rozwiązaniem, tylko deko trzeba pomyśleć jak co zrobić trwale i mało inwazyjnie.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki NEO za info :)

Miejmy nadzieję, że faktycznie będzie to trwałe rozwiązanie ... i np. lato nie zweryfikuje skuteczności tego patentu? ;)

No szkoda, że nie zrobił foto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja miałem  tak w mojej  byłej  P10    strzelił  ten króciec plastikowy   ale ja nie ryzykowałem i zakupiłem nową chłodnice  na pewno  wyszło to na plus ponieważ stara miała  wtedy  z 18 lat  wiec już nie spełniała swojej funkcji w pełni  a tak to masz nowa sztuke w pelni przepływowa czysta w środku i nie martwisz sie ze plastik wspawany może lada chwila strzelić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...