Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwne hamulce P11 lift


Pniaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przy ustawianiu zbieżności mechanik powiedział mi, że przydałoby się wymienić gumowe przewody hamulcowe w mojej primerze p11 po lifcie. Jako, że tym autem jeździ teraz mój tato a ja nie miałem czasu tego wymienić, wymienił to on sam, wszystko git niby, rozebrał również zacisk tylny bo ręczny się zacinał( nie wiem jak nazwać to od ręcznego fachowo) posmarował, przeczyścił poskładał ręczny chodził,lecz przy odpowietrzaniu skończył się płyn i zapowietrzyło się na amen. Przyjechałem do niego i wziąłem się za odpowietrzanie na wszystkie sposoby, po kilkunastu odpowietrzeniach każdego koła w końcu hamulec był normalnie. Na drugi dzień rano hamulca za pierwszym razem nie było. Odpowietrzyłem po raz kolejny i znowu hamulce były, po 3-4 dniach znowu to samo hamulec za pierwszym razem uciekał. Odpowietrzyłem znowu i znowu po nocy rano hamulca nie było, następnym razem gdy próbowałem odpowietrzyć to powietrza wgl nie było, ale hamulec wracał na kilka godzin do normalności, lecz po kilku godz znowu to samo i ręczny znowu przestał działać, jeszcze w między czasie wymieniłem z tyłu klocki i okazało się że prawy tylny zacisk wgl nie pracował, miałem akurat kupiony zestaw regeneracyjny i wymieniłem tylko tą małą gumkę ponieważ tamta była pęknięta i to zardzewiało, ale gdy wymieniłem pracował normalnie, tylko gdy wkręcałem tłoczek to wypłynął z niego jakiś płyn, lecz wyglądało to jak zwykła woda. I teraz moje pytanie co robić? Płyn nie ubywa, powietrza nie ma, i hamulca również nie ma za pierwszym razem, tzn jest ale na samym dole a później jest normalnie jak się go "pilnuje". Nie mam już pomysłów. Wygląda to tak jakby się tłoczki za bardzo cofały, możliwe to ? jak to naprawić? Czy trzeba wymieniać na nowe zaciski? Nie mam już pomysłu, pomóżcie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tloczkow jak coś wycieklo to źle.

Na Twoje oko to nie płyn, a na moje to płyn i układ jest nieszczelny.

Do tego mogliście zapowietrzyc pompę ABS skoro skończył się wam płyn podczas odpowietrzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...