Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan terrano 1 opony


gajwer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam nissana terrano 1 i moje aktualne opony to maxxis 255/75r15 chciał bym zakupić terenowe czy takie opony węższe tzn 235.70r 15 będą pasowały, nie będzie wygladał jak na kołach od taczki ? posiadam alufelgi skręcane czy takie opony mają wymagania co do felg czy będą pasować na każde ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony 255/75r15 to 30" natomiast 235/70r15 to 28" czyli będą mniejsze o 5cm i węszę o 2 - tak będzie wyglądał jak wrotka

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam terenówki ale pozwolę sobie wyrazić swą opinię, albowiem pięć centymetrów to sporo i będzie psuło cały wygląd każdego auta nie tylko terenówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil to jedno, ale pamiętaj że profil opony to procent jego szerokości czyli 235/75 będą i tak mniejsze niż 255/75 (o jakiś cal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil to jedno, ale pamiętaj że profil opony to procent jego szerokości czyli 235/75 będą i tak mniejsze niż 255/75 (o jakiś cal)

1,5 cm dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar opon terenowych nijak się ma do opisu postawisz 3 rużne opony koło siebie i każda inna w tym samym opisie rozmiarowym czemu tak jest niewiem .

 

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stoi chyba na 235/75 r15 mogę Ci zdjęcie podrzucić w okolicach soboty jak chcesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stoi chyba na 235/75 r15 mogę Ci zdjęcie podrzucić w okolicach soboty jak chcesz ;)

 

Bardzo chętnie zobaczę jak to wygląda, terrano 1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie T1, tylko sam tył sobie zobaczysz, bo przód rozebrany mam. Z tym, że moje to AT-ki a nie szosówki.

 

Moim zdaniem to najmniejsze co można tam wsadzić, nie wygląda jeszcze jakoś jak koła od taczki, wszystko poniżej już tak.

Edytowane przez Badger1s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopia Szumexów :D. To są MT-ki, więc zapewne są trochę większe od moich AT-ków. Poszukaj trochę to jakieś opinie o szumeksach u nas znajdziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajwer powiem Ci że całkiem ładne te Twoje terrano - kiedyś szukałem wersji T1 w 3d

Co do szumeksów to jeżeli zamierzasz na co dzień tym jeździć to nie polecam - wygoda jazdy będzie nawiązywać do wozu drabiniastego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wspomniał jazda po czarnym porażka .jest jeszcze pare opon podobnej klasy simex tylko do błota .piach .trawersy już odpada bo pracują jak dobra koparka rozejżyj się za czymś innym taka moja rada jak ma być pan zadowolony

 

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ulicy jedził nie będe to auto tylko w teren dlatego nie chce tych opon co teraz mam wyjechałem kilka razy w błoto i za każdym razem ktoś musiał mnie wyciągać dlatego myślę o jakichś simexach lub coś tego typu autko nie jest jeszcze nawet zarejestrowane dopiero je powoli szykuje a cena według mnie okazyjna 2 tyś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szumexy wypadaja wieksze na srednicy o okolo 5cm.pytalem w kilku firmach z nalewkami. pytalem na podstawie 31/10,5/15 i byly wieksze od standardowego 31 o 5cm

235/75/15 wypadalo podobnie jak standardowe 31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie często tak jest - ale najlepiej zapytać u konkretnego sprzedającego - niech zmierzy wysokość, czasami są większe 5cm czasami 1cm - znajomy się przymierza ostatnio więc oglądaliśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...