Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Potrzebne wymiary


Jarecki515

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebne są mi wymiary odległości dla silnika 2.7td takie jak : 

 

Blok silnika - Dźwignia zmiany biegów

Łapa silnika - Wałek zdawczy reduktora wału przedniego

Blok silnika - Wałek zdawczy reduktora wału tylnego

 

Wymiary są mi potrzebne do zastosowania jednostki napędowej 2.7td ze skrzynią wraz z reduktorem w swapie do Marki Jeep. Jeśli ktoś z forum ma możliwość wykonania tych pomiarów był bym wdzięczny. Chodzi o przybliżone wartości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie znajdziesz nigdzie bliżej to mogę udostępnić Ci Terrano i kanał. Sam sobie pomierzysz co Ci potrzeba :)

 

O dwa ostatnie wymiary bym się nie martwił bo wały tak czy inaczej będziesz pewnie dorabiał. Lepiej zwrócić uwagę na to, czy jakieś elementy osprzętu silnika nie będą z niczym kolidować w komorze Jeepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w oryginale siedzi tam włoski diesel to o reakcję środowiska Pojeepanych bym się nie obawiał. Wiem o co najmniej dwóch przeszczepach na 1.9 TDI z VW. Napęd z Terrano przy tym będzie bardziej szlachetny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie szlachetny i raczej niezawodny pomijając skrzynie biegów, w porównaniu do jeep-owego silnika 2.5vm czy 2.1

Na forum jeepa temat zaczął by się i skończył na wymianie lub kupnie 4.0 lub 5.2   


Co do walów były by dorabiane najważniejsze by kąty wałów i dźwignie zmiany biegów wyszły w podobnym miejscu co do osprzętu to jednym słowem rzeźba troszkę  i powinno być ok. Największy plus tych silników to brak elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim XJ VM chcialem wstawic 3.0 od mercedesa ale skrzynia miala zostac od jeepa tylko problem byl z dorobieniem blachy laczacej silnik z skrzynia

narazie silnik chodzi dobrze wiec nic nie kabinuje

jezeli chcesz wstawic silnik i skrzynie od terrano to równiez zwroc uwage czy dobrze zgra Ci sie wyjscie  z reduktora na przedni wał czy nie bedzie wał wychodzil pod kątem w bok

nie wiem czy nie prosciej bylo by zostawic orginalnej skrzyni przeciez nie sa az tak złe tylko szumią puki sie nie wcisnie sprzęgła :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominął bym problem dobrego wycentrowania silnika ze skrzynią za pomocą flanszy co może skutkować szybkim zużyciem sprzęgła i podzespołów z tym związanych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...