Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

350zDawid1


35zdawid1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam z tyłu jakies stare zimowe szmaty zamiast opon a na takich jak 5.5 do 100 osiagnie to bedzie dobrze na 1 nie idzie wystartować bez uslizgu a z 1000obr ruszać to też nie pomiar.

4.5 to napewno nie osiągnie ale gdy sie 4 z przodu pojawi to będe mega zadowolony;)

Wiosnę czas zacząć

Wleciały do auta letnie opony ultra miękkie yokohamy 240mm oraz dystanse 35mm wĺasnej produkcji na tył a z przodu z racji tego że mam większe negatywy zostają 40mm tak więc jest trochę szerzej niz seria.

Od razu trzeba było zrobić pomiar praktyczny na 2 biegu wg yanosika moje auto osiaga 98km/h

przy odcieciu i do tej predkosci zeta odpycha sie w czasie przeze mnie wyliczonym 4.89s tak ze okolice 4.9 - 5.1 do paki będą po dodaniu moze jeszcze paru KM w zasięgu wyswietlacza urządzenia pomiarowego;)

post-83590-0-89051400-1461355145_thumb.jpg

post-83590-0-93323100-1461355195_thumb.jpg

Edytowane przez 35zdawid1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No doszły mnie słuchy że wydziorek poprawiłeś :P ??
Ready for Dyno ??

 

5 sek do paki to już naprawdę wartości zarezerwowane dla tłustych wozów a nie takich popierdółek jak nasze zetki i to jeszcze w automaciku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie o co chodzi z tymi chlodnicami? Czy przegrzewaja sie wam Zetki? Ja wiem z wlasnego doswiadczenia ze jedyne na co trzeba uwazac przy seryjnej Z (a z opisu wynika ze byla praktycznie seryjna ale odetkana) to na przegrzane hamulce. Juz ktorys raz czytam ze wypowiadacie sie ze po 3 minutach zjezdzacie z toru a czasami max 4. To powiem wam ze te auto wytrzymuje chloste a nie rozgrzewke o ktorej piszecie, moja Z ktora jest seryjna zrobila ponad 5 tys km w bojowych warunkach, z tego moj rekord to jest 330km w jeden dzien na torze Poznan, kazdy wyjazd to jest u mnie srednio 20 min. Nawet by mi do glowy nie przyszlo zjezdzac po 3 min. Na seryjnych Brembo po kilku okrazeniach spadala skutecznosc hamulca o ok 20% tak wiec robilem 4-5 okrazen, jedno wolne aby schlodzic i nastepne 4. Teraz auto jezdzi od 2 lat w Hiszpanii, ostatni tor byl w pazdzierniku, temperatura byla 35 stopni, 6 wyjazdow po 20 min, 200km zrobione, tym razem tarcze i klocki stoptech (polecam), od poczatku do konca 100% skuteczne hamowanie (przepasc miedzy Brembo).  Za wysoka temperatura? Nic mi nie wiadomo - powyzsze oczywiscie sie ma tylko do seryjnych a nie dotyczy Waszych uturbionych smokow bo wiadomo ze to inna bajka.

 

 

 

Motul oraz valvoline 10w60

auto przez ostatni rok mojej intensywnej jazdy przejechało może ze 4000 km i mialo 2x wymieniany olej czyli raz na 3 tory i 2000km

do tego przez każdą jazdą stan uzupełniałem na ponad stan.

chłodnicy nie miałem ale starałem się nie przekraczać 3 min jazdy dwa razy zdarzyło mi się jechać ok 4min.

teraz zapodam większą misę olejową oraz chłodnicę skrzyni wraz z czujnikami temp oleju w jednym i drugim 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tor torowi nie jest równy. Co do chłodnic to niestety nie jest to mocna strona tych aut. Na początku to bym wymienił termostat za zimniejszy i dorzucił chłodnice oleju silnika i skrzyni. Jak to za malo to wtedy grubsza chłodnica wody.

Na poznaniu jak sie rozpedzisz to chłodzenie masz za***iste a jak masz ciasny i kręty tor na którym nie rozwijasz prędkości do nie ma kiedy woda sie chlodzic. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gato a Ty masz jakies chlodnice oleju czy calkowicie na seri latasz i jaka masz temp oleju przy takiej sesji 20 minutowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pelna serie a imprez typu track day zrobilem tym autem ze 100 jak i nie wiecej, moje auto jest slabe na prostej ale po zakretach rozdaje klapsy tak wiec 80% imprez bylo na waskich kretych drogach, lotniskach, torach gokartowych. Tak wiec jakos mi ta teoria nie pasuje ;-), nie wspominam ze z rok czasu sobie tym autem pseudo dryftowalem, duzo opon spalilem a kolo zamachowe rozlecialo sie w mak.  Wpisz na YouTube - gatogdynia i tam jest maly kawalek deptania po torach i roznych traskach kretych.

Zaznaczam auto zrobilo 55 tys km, ponad 5 tys po torach i track dayach, 100% dziala wszystko, nigdy nic nie robione przy silniku. Oczywiscie olej wymieniany co chwila.

Caly czas mowie tylko o serii, przy zwiekszonych mocach wiadomo ze to muss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak naprawdę nie wiesz jakie temperatury mial olej jak nie masz zegara. Co do wody to sytuacja występuje tylko przy srogich upalach gdzie na dworze masz z 40 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ponad 30* na jastrzębiu po ok 4 min temp wody wzrosła do maximum przy kilkuminutowym drifcie mialem to samo a dodam ze nie mialem chlodnicy klimy wiec nic mi tam nie zaslanialo chlodzenia.

Z tego co wiem temp oleju nie powinna przekraczac 130* po tej granicy dalsza jazda szkodzi na silnik.

Tersz bede mial chlodnice oleju skrzyni bo w AT jest ona wymagana i wlasnie po 4-5 min przechodzi w tryb awaryjny po czym przestaje zmieniac biegi az do schlodzenia oleju.

Do silnika wleci wieksza misa olejowa aluminiowa z radiatorem ktora powinna takze zdecydowanie lepiej odprowadzac cieplo do tego zegary wtedy bede wiedzial

co tam naprawde sie dzieje.

Gato twoja zetka jest najlepszym przykładem ile ten samochód wytrzyma ale wole sie zabezpieczyc.

O chlodzeniu hamulców tez pomysle

Napisz jeszcze kiedy białe cabrio opusci CG i czy planujesz jakis wypad na tor w Polsce fajnie byloby sie spotkac na kilka zetek i przetestować różne konfiguracje aut choć i tak wiadomo ze wiekszosc zależy od kierowcy;)

Edytowane przez 35zdawid1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnkika nie zatrzesz z powodu przegrzania chłodziwia  ,sprawdzone   mi sie zdażyło doprowadzić do takiej temperatury że brakło wskaźnika  i co zrobiło ecu silnika wywaliło cheka i nie pozwoliło na przekroczenie 1200prm    tak że szło zjechać z toru a przez to chłodzic go   

wtedy też udało mi sie zagotować płyn od spryskiwacza        wypieniło mi go przez korek wlewowy 

  przynajmniej moje ecu tak ma 

co do temperatury oleju  zależy jakiej on jest klasy   jak jest motul  20w60 to wstrzyma wiele,   w normalnej codziennej jeżdzie 

wskażnik temperatury oleju  zabudowany w magistrali olejowej pokazuje 100s/c

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak naprawdę nie wiesz jakie temperatury mial olej jak nie masz zegara. Co do wody to sytuacja występuje tylko przy srogich upalach gdzie na dworze masz z 40 stopni.

 

Bydle i o to chodzi, nie mam zegara i nigdy sie tym nie przejmowalem ;-), ale na to wyglada ze Nissan ma jednak tzw bezpiecznik jak pisze Jarek1111, tyle ze rozumiem ze jechal 500 konnym Z a to juz raczej nie seria i tu ma prawo sie gotowac.

Przy ponad 30* na jastrzębiu po ok 4 min temp wody wzrosła do maximum przy kilkuminutowym drifcie mialem to samo a dodam ze nie mialem chlodnicy klimy wiec nic mi tam nie zaslanialo chlodzenia.

Z tego co wiem temp oleju nie powinna przekraczac 130* po tej granicy dalsza jazda szkodzi na silnik.

Tersz bede mial chlodnice oleju skrzyni bo w AT jest ona wymagana i wlasnie po 4-5 min przechodzi w tryb awaryjny po czym przestaje zmieniac biegi az do schlodzenia oleju.

Do silnika wleci wieksza misa olejowa aluminiowa z radiatorem ktora powinna takze zdecydowanie lepiej odprowadzac cieplo do tego zegary wtedy bede wiedzial

co tam naprawde sie dzieje.

Gato twoja zetka jest najlepszym przykładem ile ten samochód wytrzyma ale wole sie zabezpieczyc.

O chlodzeniu hamulców tez pomysle

Napisz jeszcze kiedy białe cabrio opusci CG i czy planujesz jakis wypad na tor w Polsce fajnie byloby sie spotkac na kilka zetek i przetestować różne konfiguracje aut choć i tak wiadomo ze wiekszosc zależy od kierowcy;)

 

Dryft jest z regoly wykonywany przy nizszej predkosci no chyba ze przez zawodowcow 500konnymi to wyglada inaczej, chlodnica do skrzyni to inny temat tu sie nie wypowiadam bo mam biegowca, swoja droga twoj Z  juz nie jest seryjny a skrzynia tez grzebana wiec tutaj chlodzenie jak najbardziej jest wskazane, nie jestem krytykiem chlodnic tylko dziwilem sie ze pisales wczesniej o seryjnej i przestrzegales czasu 3-4 min na torze, ale tu moj blad bo nie wziolem pod uwage ze masz autómata ;-)

 

Hamulce odrazu polecam zmienic, seryjna tarcza brembo starcza na jeden wypad na Poznan, w polaczeniu z Ferodo ds 2500 hamuje swietnie ale niestety nie daje rady, predzej czy pozniej uzyska piekne kolory teczy. Obecnie moge polecic stoptech w polaczeniu z ich klockiem, jestem wiecej niz zadowolony. Trzeba miec tylko swiadomosc ze w 350z z zaciskiem brembo, klocki wystarczaja na 240km i witamy z blacha, tarcza zakladam wytrzyma 1000-1500km na torze, na moich zrobilem do tej pory jeden wypad 240km i tarcze wygladaja idealnie, opieram sie wiedza  z fora  niemieckiego gdzie masowo sie katuje Z ze 5-8 wypadadow torowych wytrzymuja. Tak wiec mozna potraktowac zakup na 2 lata po 4 ostre wypady torowe albo 20 imprez gdzie nie katuje sie tak auta.

Teraz do mnie wpadna zaciski 370z z tarczami/klockami stoptech wiec zakladam ze w lato spotkamy sie wszyscy na ktoryms z torow i zrobimy test. O ile Coobcio bedzie mial czas zrobic moja padline bo ja jakies tam 300+ chce a on ostatnio ponizej 800 nie schodzi :devil:

Edytowane przez gato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem na szybko fotkę ja wzrosła mi temp przy ok 4-5 min jazdy w upał 30* 

może wina płynu chłodniczego

Nie ma prawa tak wzrosnąc sprawdz czy termostat sie otwiera czy zapierdalają wentylatory 2 biegu , i czy jak wzrośnie to jest możliwe wychłodzenie płynu przez ustawienie ogrzewania na max ciepło i wentylator na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem na szybko fotkę ja wzrosła mi temp przy ok 4-5 min jazdy w upał 30* 

może wina płynu chłodniczego

Nie powinien się tak grzać.

Sprwadz jakiej grubości masz chłodnicę wody.

Płynu nie wyrzuca ?

Jak auto do upalania to proponuje usunąć termostat - pewno pedał do końca się nie otwiera.

Ps. Petrygo miałeś zalane i położoną nową pompę wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam automata i po około 6 minutach jazdy na torze też temperatura wody idzie  wyraźnie do góry, może nie aż tak ja na tej fotce, ale z tego co patrzyłem jak normalnie utrzymyje się gdzieś 1/3 skali to wzrasta do ponad połowy...

Tak sobie myślę, może olej ze skrzyni co przechodzi przez chłodnice wody dodatkowo grzeje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też może tak być, choć początkowo silnik go dogrzewa...


A to się tyczylo stanu sprzed remontu więc Relax a już się zestresowalem ;)

No to maszyna po drugiej wizycie :)

David we własnym zakresie stuningował wydech, po dostrojeniu dało to 7KM ale zapiepszyło niuta:

350z%20david%20po%20wydechu_zpsfyuiq79r.

 

Po hamowni zajęliśmy się zerwanymi silentblokami w przednich prostych wachaczach:

20160504_164830_zpshtsfoyhj.jpg

 

Zadbaliśmy o lepsze samopoczucie silnika wstawiając mu większą miskę olejową dzięki, której wchodzi o 1litr więcej olej, spada jego temepratura a ponadto

zabezpiecza ona dodatkowo by olej spod smoka nie odpłynał no i zdecydowanie ułatwia montaż czujnika temperatury oleju :)

20160504_171123_zpsrhrxah93.jpg

 

Dawida zetor w pełnej okazałości nawet przy jeździe na codzień pełen Slick musi być:

20160504_164859_zpswykc0nlb.jpg

 

No i niestety zdjęcia nie zrobiłem ale wrzuciliśmy mega wielką chłodnicę oleju do skrzyni biegów coby nie wchodziła w tryb awaryjny po ostrej jeździe.

No i w ten oto sposób maszyna została przygotowana przed sobotnimi zmaganiami na Torze w Jastrzebiu :)

 

Jestem cholernie ciekaw jak się sprawdziła jego 5cio sekundowa zetka w warunkach torowych :)

 

A no i bym zapomniał - mega dopracowaliśmy program od skrzyni biegów !!! :) :) :) Ze szybko zmienia biegi na wyzsze ale jednocześnie udało się 

zachować możliwie najkrótszy czas redukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program od skrzyni biegów doskonale sprawdza się w warunkach dorgowych oraz torowych, na niskich obrotach przy normalnej jeździe zmienia biegi identycznie jak seria a szybkości nabiera na wyzszych obrotach przy wciśniętym gazie także wyszytkich automatowiczów zachęcam do tego zabiegu.

 

 

Gato po ok 4-5 min jazdy po jastrzębiu olej nabrał 137* temp z większą misą póżniej rozmawiałem z ,,byłym"  specem od z tego co pamiętam Mobila który teraz jest instrukrorem/organizatorem oraz czynnie bierze udział w różnego typu imprezach i powiedział że temp nie powinna przekraczać 130* lub może przekroczyć jeśli jest to krótkotrwałe więc po takiej długiej sesji u Ciebie pewnie pod 150* podchodzi a to już robi na szkodę dla silnika:/

 

dodatkowo wleciał zegar temp oleju pieca

 

Rodem z TVN Turbo ,,Najlepsze teksty i komentarze"

 

Furmanka dawała świetnie radę na torze jedyne co bym zmienił to zawieszenie na jakiś twardy gwint oraz samego kierownika bo nie może wyzbyć się niektórych błędów://///

 

Podziękowania dla Coobcio Garage za świetne przygotowanie samochodu, silnik teraz zdecydowanie lepiej podaje w końcu nie brakuje mocy.

 

Za trakcję tym razem odpowiedzialne były opony typu slick Front- Hankook 235/620,  Rear-Yokohama 240/610

https://www.youtube.com/watch?v=uNILyZBk9u8

 

post-83590-0-86934700-1463428862_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo dobrze mi to widzieć - takie zmagania z super wozami to ja ubustwiam  :)

 

Program w skrzyni biegów to wspólne dzieło - mówiłeś mi czego oczekujesz i to starałem się zrobić, po pierwszym sofcie narzekałeś że zbyt ospale redukowała...

A teraz już to robi prawie najszybciej jak tylko może, tak więc czeka cię jeszcze jedna wizyta bo kolejny pomysł mi się urodził z tym związany  :D

 

Ps. Chłodnicę oleju do pieceła także warto dołożyć jednak bo 3-4 minuty jazdy to ledwie się wjeździsz a już trzeba studzić silnik w którym wrze olej (137*C).

Tak samo chłodnicę wody masz w słabym stanie i w dodatku ciekną wersję pod automata... Trzeba Ci ładny używany oryginał z manuala zapodać, który jest o 4mm grubszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skrzyni została już dołożona i pomija chłodnice wody, teraz można pokłaść wydajniejszą chłodnicę wody z manuala no i pomyśleć o dołożeniu chłodnicy oleju do silnika, jak w tej chwili tak się olej grzeje a na dworze jest 15-17 stopni to co to będzie jak na dworze będzie 25 albo 30 :D ??

W takim słabym Prosiaku Boxterze wchodzi niemal 10 Litrów oleju do silnika 3.2L i w dodatku ma pokaźną chłodnicę oleju a w zete połowa oleju mniej i nie ma chłodnicy oleju - masakra, auto totalnie nie przystosowane do track daya...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spytam tylko jeszcze, chłodnice oleju skrzyni podłączyłeś wejściem i wyjściem tym co seryjnie idzie do chłodnicy wody? Czy trzeba grubsze już przeróbki stosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjąłem fabryczne węże gumowe te co łączyły stalowe przewody z chłodnicą wody i zapodałem dłuższe (średnica 10mm) idące aż do dodatkowej chłodnicy oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że trzeba było grzać palnikiem wahacz dolny. Tak zapieczone była tuleja czy raczej śruba w niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...