Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Giętki przewód ham. - zamiennik?


Bayes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, tragedia.

 

Zostałem uziemiony U TEŚCIOWEJ. Wiecie, że sprawa jest poważna.

Strzelił giętki przewód hamulcowy prawy przód, na łączeniu. Trzeba to jak najszybciej ogarnąć, bo zostanę zagadany na śmierć.

 

Pytanie ważne: od czego jeszcze będzie pasował taki przewód? Chociaż prowizorycznie, żebym się wyrwał z kleszczy.

 

Pytanie dodatkowe: są tu jakieś dobre dusze z lubuskiego? Rzecz się stała w Zielonej Górze.

 

Wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć miedziany przewód zagnij go i zaklep młotkiem  

jak na jedno koło ci nie będzie hamować to też dojedziesz do domu ;) 

Wesołych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przewód to chyba ten

58163778950679282883.jpg

Kupisz w Inter Cars nr katalogowy C81531ABE cena w detalu około 75zł

Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, udało się jakoś, nawet na tym łączeniu, ten przewód zaślepić, dojechałem jakoś do domu, zgodnie z sugestią Enzo.

 

Dziękuję SNAKE za podpowiedź, to wygląda na to. Czy ktoś wie, czy (i gdzie) istnieje wersja w oplocie?

Edytowane przez Bayes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega SNAKE zajmuje się takimi rzeczami?

Edytowane przez Badger1s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z sensownych firm to chyba Corteco robi  niby to samo ci inne zamienniki ale jakoś ta guma poważniejsza ..

 

zaklepywanie przewodów miedzianych to stara metoda ale niestety  droga w jedną stronę

 

Polecam też na prostej drodze blisko warsztatu czy garażu czy domu raz na czas dać ostro w pedał

 

nawet na mokrym łatwiej też zauważyć czy wszystkie biorą równo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega SNAKE zajmuje się takimi rzeczami?

 

Takimi i innymi :whistle: , niestety nie od  ręki, na przewody w oplocie trzeba trochę poczekać, jeśli jest czas to nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wracając do meritum - przewód z opla podchodzi bez problemów - (płaciłem 37zł) - z tym że nie pamiętam z jakiego - w sklepie mi dobrali na poczekaniu jak przyniosłem stary - do terrano trzeba było czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SNAKE, jak wciąż byłbym takim wynalazkiem zainteresowany. Poza tym przemyślałem trochę i wydaje mi się że oplot bez koloru, czyli matowo-srebrny byłby praktyczniejszy, bo widać by na nim było ewentualne przetarcia itp.

 

W załączniku drut - czyli wkręcony do oporu w końcówkę przewodu haczyk do wieszania rzeczy na ścianie i zaciśnięty opaską. Przepraszam za jakość, ale miałem pod ręką tylko kalkulator ;)

post-93046-0-41324200-1459796024_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dzięki Bayes

Jakby co jeszcze 2szt leżą na półce, jak ktoś chętny to zapraszam

takie o

 


Jakby co to nadal je mam  ;)

post-93389-0-94574400-1461271487_thumb.jpg

Edytowane przez SNAKE4X4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...