Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan 350z gray Europa by Sajmon_LP


Sajmon_LP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Daj znać jaki będzie efekt bo u mnie po tej płukanie liqui moly dalej oleju ubywa ale bardziej ciekawi mnie co pomoże to drugie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jaki będzie efekt bo u mnie po tej płukanie liqui moly dalej oleju ubywa ale bardziej ciekawi mnie co pomoże to drugie :)

Ok, dam znać, jednak nim będę mógł coś sensowniej napisać, minie zapewne trochę czasu.

 

Tutaj jeden z wielu cytatów losowo wybranego z forum skody gdzie gość robił test tego produktu Xado Antykoks:

 

"Rano zacząłem test. Przebieg auta 211900km, ciśnienie oleju na zimnym ok 4, po rozgrzaniu 2,5. Pierwszym krokiem było wykręcenie świec i zaaplikowanie preparatu Anty koks do czyszczenia nagaru w cylindrach, według zapewnień producenta działa natychmiastowo, zwiększając sprężanie (czyści nagar i ciśnienie wraca do takiego jak być powinno). Żeby sprawdzić działanie trzeba zbadać sprężanie przed i po użyciu, tak też zrobiłem Sprężanie przed 10,8 bar po 10 min drugi test i szok :shock: sprężanie mocno wzrosło, bo jest 12,2 bar Wniosek jest jeden- TO DZIAŁA. Podobnie było na innych cylindrach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabrałem się za wyczyszczenie cylindrów/pierścieni, w ruch poszedł wcześniej już wspomniany produkt Xado Antykoks. Wg. instrukcji, wyjąłem cewki, świecie wykręciłem, do środka włożona dysza, pięciosekundowa dawka zaaplikowana i tak do wszystkich sześciu cylindrów. Świece wkręcone na okres 20 min, następnie ponownie wykręcone, szmatki w otwory by nie pochlapać lakieru i dwukrotne kręcenie rozrusznikiem po dziesięć sekund. Wszystko złożone. Silnik odpalony. 10 minut pracy na wolnych obrotach

Następnie zastosowałem płukanke Liqui Moly engine flush. Płukanka cała w ilości 300ml wlana do ciepłego oleju, 10 minut na wolnych obrotach. Olej który był wlany to Mobil 5w50 który wymieniałem miesiąc temu, na bagnecie widać jakiego był koloru:


13173218_1117838934948502_60138832357779

a następnie widać to wszystko co zlałem, płukanka na pewno zadziałała, ciężko bić się z faktami:

13217121_1117838921615170_41646402957285

13173029_1117838938281835_20305324058752

Po wszystkim nowy filtr oleju Hengst'a oraz ok 4.7L oleju w pełni syntetycznego Rowe 10w60:

13161894_1117838941615168_39566560725963

Efekty na "pierwszy rzut oka"? No ciężko cokolwiek przecież napisać. Zapewne za 500km będę miał podgląd na bagnet to powiem czy spalanie oleju zmalało, jest takie samo, czy się jakoś zwiększyło. Ja zawsze staram się być dobrej myśli ;-) Kompresji przed i po nie zmierzyłem więc w tej kwestii nie powiem czy nastąpiła poprawa.


 

Edytowane przez Sajmon_LP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie oleju, płukance oraz czyszczeniu pierścieni, spalanie oleju bez zmiany. W moim przypadku jak widać zabieg nie pomógł ale też nie zaszkodził

13230065_1120951894637206_51058886913825
 

Zdjęcie bagnetu po przebiegu 1000km od zeszłotygodniowej operacji. Trochę ponad połowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tylko samopoczucie :-P

 

Myślałem przez chwilę czy może wpierw nie zdemontować głowic, dać do obróbki, wymienić uszczelniacze i złożyć wszystko. Koszt robiąc samemu nie byłby jakiś ogromny a może Góra potrzebuje uszczelnienia, skoro pierścieni nie. Chyba że są wytarte lub np jest w najgorszym przypadku owalizacja cylindrów i musiałby wjechać nadwymiar a wtedy koszta są większe. Jeszcze nie wiem czy będę ruszał cokolwiek, czy tak jak pisałem jakiś czas temu że skoro zapierdziela to jest ok a dolewki..

No co zrobić. Inni robią większe. Choć Jeszcze, inni wcale :-P dymic nie dymic więc musi wszystko przepalać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece wyglądały całkiem ok, więc ciężko ocenić czy to gora,doł czy tu i tu. 0.5L na 1000-1200km to tak akurat, powyżej już bym się skusił na remoncik. Ktoś potrafi przybliżyć koszta? same części oczywiście. Bo robotę ogarnąłbym sam :) Póki co pytam czysto kalkulacyjnie. Bo cisnienia nie mam, auto zapierdziela, jest przyjemne, to się liczy, jednak wiadomo-że do pełni szczęścia zawsze można dołączyć fakt o tym, że silnik nie tylko fajnie pracuje, ale i nie pije oleju ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tu będzie remont to potwierdzi się na 100% to co pisalem Ci na PW a jeszcze dzisiaj parówa Robercik wylewał do mnie swoje żale że Ci to wszystko powiedziałem i że 'pier...e farmazony' ale sam masz teraz okazję się przekonać że Cię nie kłamałem tylko w dobrej wierze przekazałem to co on mi powiedział a przed Tobą zataił. W niego to wbijam, bo pokazał dzisiaj jaki prostak z niego swoim zachowaniem i tekstami ale na Twoim miejscu ja bym mu tego nie darował bo jak dla mnie to jest ewidentne robienie kogos w...

W każdym razie mam nadzieję że będziesz w końcu zadowolony po całości z tego auta bo i tak już w tej chwili doprowadziłes to auto to stanu godnego posiadacza Z'tki czego Robercik nie zrobił bo albo go nie było stać albo tak dbał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od stylu jazdy... Wolnossące Prosiaki wchłaniają np. 1 Litr oleju na ok 170-220km pokonanych na torze w Poznaniu i to jest absolutna norma :)

U Ciebie jak wchłania 0,5L na 1000km dynamicznej jazdy to ja bym sobie odpuścił remonty.

Ps. Zetki olej głownie ciągną pierścieniami olejowymi i uszczelniaczami zaworowymi. Na owalizacje cylindra nie cierpią no chyba że silnik został przegrzany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właściwie można rzecz że mieszana jazda bo i trasa. I dojazdy do pracy no i wiadomo że człowiek po czerwone pole zakręcić musi. Z wydechow nie kopci się ani nie śmierdzi olejem. Wyciekow kapiących z silnika absolutnie brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, jeśli tylko auto zostanie ze mną to zapewne coś sobie na spokojne będę grzebać. Póki co nie chcę zmieniać jednak u mnie to jak w kalejdoskopie. Potrafi ktoś przybliżyć koszta poszczególnych części? (pytam przyszłościowo)


W celu szukania trakcji dzisiaj na tył wjechały całkiem miejskie opony Michelin Pilot Sport 3 dot14 w rozmiarze 255/35/19 które zastąpiły 235/35.

13307432_1126381560760906_47835228977686

W niedzielę je sprawdzę na ćwiartce w Śniatowie :)

Dodatkowo mocno się zaśmiałem po usłyszeniu przechodniów

"Tej, pa to, Gtr jedzie.."

:icecream:



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rygorystyczniej bym pomyślał nad R888+komplet felg 18, jednak na tą moc myślę że ta seryjna cywilna 255/35 starczy. Miałbym turbo to bym na pewno się nie zastanawiał, jednak turbo nie mam, jest zwykłe n/a. Może jak wygram w totka to się uturbi tą szarą padakę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sobie kup to zapomnisz co to kłopoty z trakcją

http://allegro.pl/opony-extreme-vr1-type-w-195-50-15-semi-slick-i6211920694.html

Te chinki nalewki podobno fajnie kleja, ake kurde, brak 19" i szerosci na poziomie 295 :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rygorystyczniej bym pomyślał nad R888+komplet felg 18, jednak na tą moc myślę że ta seryjna cywilna 255/35 starczy. Miałbym turbo to bym na pewno się nie zastanawiał, jednak turbo nie mam, jest zwykłe n/a. Może jak wygram w totka to się uturbi tą szarą padakę

Szkoda kasy na r888, na tą moc starczy ja miałem 430 koni i lepiły bardzo dobrze.

Edytowane przez jakub350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem od lakiernika chlapacze, tak dla urozmaicenia progów stwierdziłem że będzie ciekawiej.

13308261_1127940683938327_55887331169760

13268537_1127940680604994_43384118578816

13268466_1127940690604993_28652647917379

Jeśli mnie zaczną irytować to je sprzedam :P


Przy okazji gdyby ktoś miał komplet tylnych, to może się dogadamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...