Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

demontaz wnetrza


chudy__

Rekomendowane odpowiedzi

w weeknd chce sie zabrac za demontaz wnetrza zeby zaspawac dziure przy tylnej kanapie i w narozniku przy nogach kierowcy.

Pytanie moje brzmi jak zdemontwac tylne boczki w wersji 3d?

Szukalem zaslepek do srub itp ale nic nie znalazlem. Czy ona jest wciskana na kolkach? Musze ją zdjac bo trzyma dywan.

Czy jest jeszcze cos na co trzeba uwazac albo jakies "magiczne miejsce" ktor trzyma dywan a go nie widac?

Tylna kanape tez musze wywalic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dłużej wersji tylne boki są na zatrzaskach. U Ciebie też pewnie tak będzie. Trzeba energicznie szarpnąć i odskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 3d trzeba do tylnych boczków odkręcić:

 

-mocowanie pasa bezpieczeństwa przedniego - dolne + ew. listwy plastikowe dolne(progowe) drzwiowe, wtedy łatwiej plastik wychodzi,

-zaczepy od rolety w bagażniku - w sumie 2 śrubki.

Cała reszta jest na zatrzaskach. Więcej raczej żadnej filozofii nie napotkałem. Tylną kanapę z reguły wystarczy złożyć i wszystko pospawasz spokojnie (chociaż zależy to od lokalizacji). Polecam dobrze zabezpieczyć zbiornik paliwa przed spawaniem - lubią się łatwo zapalać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dywan chce wywalic zeby dostac sie tylko w miejsce gdzie sa nogi pasazera tylnej kanapy i przedni naroznik wiec daleko od zbiornika.

plastikowe slupki tez na zatrzaskach?

Dobrze by bylo jak by sie nic nie polamalo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze patrzę ,to nie musisz wykręcać oparć tylnych foteli tylko jedynie siedziska, boczki tyłu są niezależne od słupków i da się je wyciągnąć bez ich ruszania. Jak chodzi o zatrzaski to oczywiście jest szansa, że żaden się nie połamie... ale szczerze mówiąc bym na to raczej nie liczył. Swoją drogą spinki kosztują grosze i łatwo je kupić tak więc to chyba najmniejszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdjąć boczki z drzwi z przodu? Zdemontowałem klamkę i śruby z klamki wykręcone a zatrzaski zamiast wyskakiwać to się wyrywają z płyty w drzwiach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie stosowałem kawałek twardego plastiku lub płaskiego wkrętaka owiniętego taśmą żeby lakieru nie porysować. Zaczynałem od dolnego rogu wsuwając wkrętak tak aby wszedł pod zatrzask i podważałem go jednocześnie delikatnie odciągając boczek i tak po kolei z każdym. Zatrzaski masz od dołu i po bokach, a od góry boczek jest zawieszony na ramie drzwi. Po wyczepieniu wszystkich zatrzasków odchylasz lekko boczek i podnosisz do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...