Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju - jak to robisz?


fred77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wymieniłem olej w silniku. Sama wymiana oleju nie jest skomplikowana ale wymiana filtra to już lekkie wyzwanie.

Gorzej to go chyba nie potrafili umieścić.

Jak wymienić wygodnie filtr? Jak to robicie?

Stary cudem odkręciłem.

Co do nowego to nie potrafię go solidniej dokręcić, bo zwyczajnie nie da się go wygodnie i pewnie złapać.

Po wymianie tego filtra pojawia się minimalnie i śladowo olej przy jego uszczelce.

Kwestia solidniejszego dokręcenia rękami tylko, że nie mam jak go dobrze złapać.

 

Może macie jakiś sposób na to by go lepiej dokręcić. Może jakoś od spodu? Tylko, że tam też nie ma miejsca. Klucz do odkręcania filtra odpada, bo ledwo udało mi się go nałożyć, no i filtr by się pogiął.

 

Doradźcie coś.

 

Aha. No i ile oleju wlewacie, bo wlałem książkowe 6 litrów, a miarka pokazuje poziom przy dolnej kresce.

Fakt, może dlatego, że samochód ma lekko podniesiony tył ale żeby aż tak bardzo było to widać na miarce?

Edytowane przez fred77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło musisz zdjąć i gumowy fartuch między będą a ramą jeśli jest, no chyba że masz łapy jak ośmiornica to nie musisz nic zdejmować hyhy to był żart oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj wymieniałem u siebie olej w silniku bez ściągania koła, ale ja mam lift między budą a ramą 8cm

tak że dostęp miałem w miarę dobry :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło musisz zdjąć i gumowy fartuch między będą a ramą jeśli jest, no chyba że masz łapy jak ośmiornica to nie musisz nic zdejmować hyhy to był żart oczywiście.

No nic. Pobawię się jutro i spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że posmarowałeś uszczelkę olejem przed przykręceniem filtra.

Wycierasz filtr do sucha, zakładasz gumową rękawiczkę i jazda.

Tak dokręcam prawą ręką od góry i jest OKi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtra nie przykreca się na siłę, wystarczy mocno reką. Oczywiscie filtr musi byc suchy aby nam ręczką nie objezdzała.... ;-)

przy odkręcaniu najlepiej korzystać z odpowiedniego klucza, jest kilka typów i w zalezności od dostępnego miejsca kupujemy odpowiedni.

Ja zawsze dokręcam reką a przy odkrecaniu bez klucza ani rusz... tak jakoś skleja.

 

Jeśli chodzi o samą wymianę oleju, mozna z kanału odkręcając korek spustowy lub olej wysysać pompką ręczną  lub elektryczną, minus taki iz jakieś 0.2-0.3l pozostaje w misce. No i czasem są problemy z sondą aby dostać się tak głęboko.

 

ja tam wolę odkręcić korek spustowy, mam pewność iż cały syf spłynie.Korek spustowy dokręcam kluczem dynanometrycznym,  widziałem juz ukręcone korki i zerwane gwinta w miskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach w Terrano dokręcenie ręką nie starcza. U mnie wymagało dokręcenia kluczem.

 

Pewnie nie bez przyczyny w serwisówce jest, żeby dokręcić ręką do oporu, a potem 2/3 obrotu lub więcej kluczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie aby rozgrzać silnik przed spuszczeniem oleju. 

i odkręcić korek z pokrywy zaworów zanim odkręcicie korek spustowy 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...