Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pompa hamulcowa


Fidel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Koledzy.

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc przy wyborze pompy hamulcowej.

Niestety moja padła całkowicie. Powstało jakieś mikropęknięcie w części metalowej korpusu i żadna reperaturka nie pomoże.

Muszę po prostu wymienić pompę.

Jak się okazuje nie jest łatwo znaleźć taką na rynku.

Potrzebna jest pompa do Terrano II z 2004 roku TDI 125 KM.

Auto posiada ABS.

Pompa ta posiada 2 (dwa) wyjścia. Jedno z przodu korpusu, a drugie z tyłu (przy serwo). Na dole korpusu odwrotnie do zbiorniczka płynu wychodzi jakieś zakończenie, ale jest jakby zaślepione. Zbiorniczek jest okrągły, zamocowany jest bezpośrednio do korpusu.

Obdzwoniłem kilka hurtowni i nic.

Wszystkie pompy, jakie widziałem i o jakich rozmawiałem mają 3 (trzy) wyjścia.

Samochód mam od nowości i nie ma możliwości, żeby w temacie pompy ktoś wcześniej grzebał bez mojej wiedzy.

VIN auta to VSKTVUR20U0568367.

Uprzejmie proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Fidel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa taka jak na zdjęciu

numery oryginału 46010-0X825 lub  46010-0X802

nową chyba będzie ciężko znaleźć, może ktoś ma dobrą używkę

 

 

post-93389-0-62297000-1463407538_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile zlokalizujesz pęknięcie to można je zaspawać.

wejdź na iparts.pl i napisz albo zadzwoń podając numery od snaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromne dzięki Snake. Dzwoniłem do Ipartsa, ale niestety nie mają i nie mają skąd zamówić.

 

Czy te dwa numery oryginału 46010-0X825 lub  46010-0X802, które podałeś to są dwie różne pompy które pasują do mojego auta? Pytam bo muszę szukać dalej.

Sprawa ze spawaniem wygląda tak, że firma która w ogóle wykryła miejsce pęknięcia stwierdziła, że tego zespawać się nie da. Ponoć może się coś tam powyginać. A może po prostu nie mają w tym temacie doświadczenia.

Może jakaś podpowiedź co do fajnego warsztatu w Katowicach co ogarnia te sprawy? Byłbym wdzięczny.

Swoją drogą zapytam jutro w niezależnym serwisie Nissana ile za to by wzięli (niestety obawiam się, że kwota mnie powali).

 

Pozdrawiam

Fidel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomności choć mogę się mylić

 

auta wyposażone w ABS mają 2 wyjścia z obu sekcji jedna zasila jedną sekcję w Pompie ABS która rozdziela płyn na Prawy przód i lewy tył a druga na odwrót ..

 

reperaturki z tego co czytałem raczej się nie przyjmują choć zawsze warto sprawdzić koszty nie wielkie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie mam dwa wyjścia. Jedno z przodu korpusu, a drugie przy serwie.

Na razie wychodzi na to, że albo znajdę warsztat, który to zespawa albo kupię używkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numery które podałem zamieniają się w katalogu Nissana, więc dotyczą tej samej części

Ja raczej bardziej poszedłbym w stronę używki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...