Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Duszenie i gaśnięcie samochodu


Johnny25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przez jakiś czas nie jeździłem moim terrano, dzisiaj nim pojechałem na przejażdżkę i zaniepokoiło mnie "dławienie się" w czasie jazdy i na biegu jałowym "drgają" lewarki i czuć to w całym aucie. Filtr paliwa wymieniałem jakoś w listopadzie. Co możecie poradzić, gdzie szukać przyczyny? 

pozdrawiam

Edytowane przez Johnny25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może byś tysiące na początek nieszczelności do sprawdzenia

Masz na myśli "lewe" powietrze w wężach z paliwem? Nie dzieje się to tylko na biegu jałowym ale również w czasie jazdy, mogę to porównać do auta szarpiącego na LPG  :blink: myślę żeby jechać na stację i dolać mu ropy. Co prawda tankuję mu zawsze vervę, ale ostatnio reklamują w TV jakąś ropę z BP może to trochę rozwiąże sprawę? Wiem, że przyczyn może być tysiące ale lepiej szukać samemu niż posyłać auto na warsztat, który też będzie szukał i kasował $$ metodą prób i błędów :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym szarpaniem na LPG będzie występować na pb ale jak jeszcze chwile zasyfi się układ zapłonowy ,,,

 

Diesle to nie moja bajka ale jakieś nieszczelności przy zasysaniu paliwa ?np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wyminiłem wtryski, natomiast niestety winowajcą okazuje się pompa wtryskowa/pompa paliwa. I moje pytanie, czy ktoś z Was może kogoś polecić kto robi regenerację albo od kogo kupić taką używaną pompę? Jakie są to koszta..? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz tdi czy td .koszt td za regenerację to około 500 stówek natomiast tdi to w zależności jak rozbiorą.ostatnio za jedną zapłaciłem 550 a za drugą 1500bo obudowa nadawała się na szrot.a sama obudowa zwatem 850 zł.gościu jest ze skoczowa bardzo dobry fachowiec

 

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TD i TDi to silniki o pojemności 2.7 a Di to jest 3.0 z systemem Common Rail. Jeśli się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.7 TD, pompa mechaniczna,

2.7 TDi, pompa VP37, czyli zwykła pompa z elektronicznym sterowaniem, w Terrano system Bosch, albo problematyczny Zexel:)

3.0 Di nie jest na CR tylko na VP44,

 

VP44 to najbardziej rozbudowana pompa rozdzielaczowa, dająca większe ciśnienie wtrysku niż np VP37. Elektronika jest również bardziej rozbudowana. W naszych warunkach od złego paliwa zacierają się zawory w pompie, przez co pali się tranzystor i auto staje. Ogólnie chora koncepcja, w między czasie pojawił się CR, czyli zupełnie inna wizja wtrysku paliwa. VP44 przeszło do historii...

 

Ja miałem nieprzyjemność posiadać samochód z taką pompą i powiedziałem nigdy więcej:)

Polecam firmę Dieseltechnika z Lublina. Raczej nigdzie taniej nie znajdziesz usługi na takim poziomie za takie pieniądze. Prawdopodobnie będą mieli taką zregenerowaną pompę od ręki. Za regenerację VP44 w BMW dałem ca 2500 zł. W tej cenie nowa elektronika i zawory. Wystrzegałbym się warsztatów nie podających górnej granicy, bo można się zdziwić... Słyszałem o wielu BS wołających przy odbiorze po 5-6 tys. A także pseudo firm, nie mających stołu probierczego do tych pomp.

Jak nie masz 3 tys to szukaj kogoś kto przelutuje sam tranzystor, ale to sztuka i taki samochód będzie już jeździł coraz gorzej. Koszt 300-500 zł i nie znasz godziny kiedy znowu stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...