Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Dziwne brumienie w okolicy podszybia


voyo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem już od dłuższego czasu. Brumienie na wolnych obrotach mi się odzywa z deski rozdzielczej, z jej prawej strony. Najgorsze że nie za bardzo moge zlokalizować źródło tego dźwięku upierdliwego. Brzmi jak terkotanie diesel'a tylko takie z różnym natężeniem. Dźwięk ten pojawia się w okolicy 900 - 1200 obrotów. Najczęściej jest słyszalny jak włączę klimę i przez to sądziłem że może to sprężarka klimy właśnie jest ale potem sprawdzilem z wyłączonym nawiewem i podbiłem obroty pedałem i też się ten terkot pojawił, więc wyklucza to ten element. Może ktoś też coś takiego miał i doszedł co to. Będę wdzięczny za podpowiedzi. Auto z podpisu.

Poniżej filmik obrazujący usterkę:

 

https://youtu.be/o_tvUQbcRHU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem już od dłuższego czasu. Brumienie na wolnych obrotach mi się odzywa z deski rozdzielczej, z jej prawej strony. Najgorsze że nie za bardzo moge zlokalizować źródło tego dźwięku upierdliwego. Brzmi jak terkotanie diesel'a tylko takie z różnym natężeniem. Dźwięk ten pojawia się w okolicy 900 - 1200 obrotów. Najczęściej jest słyszalny jak włączę klimę i przez to sądziłem że może to sprężarka klimy właśnie jest ale potem sprawdzilem z wyłączonym nawiewem i podbiłem obroty pedałem i też się ten terkot pojawił, więc wyklucza to ten element. Może ktoś też coś takiego miał i doszedł co to. Będę wdzięczny za podpowiedzi. Auto z podpisu.

Poniżej filmik obrazujący usterkę:

 

https://youtu.be/o_tvUQbcRHU

 

to wygląda jakby jakieś śrubki były niedokręcone, sugeruję opróżnić schowek pasażera i obejrzeć jego mocowania (może tam) i zrobić następną próbę przy otwartym schowku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie.

Lusterko chciałem jako pierwsze skreślić z listy podejrzanych. Jak coś tak małego taki niski warkot by miało robić? Ale jak tak je dziś opukalem ze wszystkich stron to zaczęła mi się odzywać sprężyna ze środka i kto wie...może to to ? Samemu jednak ciężko to sprawdzić, ktoś musi obroty silnika podbijać..Dla tego maski też narazie nie zweryfikuje.

Schowek odpada. Wymontowalem go ostatnio przy zmianie filtra kabinowego i dalej mi coś brumiło, więc on odpada.

 

 

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zlokalizowałem ! :-)

Był to drut podtrzymujący maskę po otwarciu! A w zasadzie jego końcówka siedząca w plastikowym uchwycie, który już się wyrobił i drut uderzał w blachę w rytm drgającego silnika. A nie mogłem go zlokalizować bo za każdym razem jak otworzyłem maskę podpierałem ją tym drutem i jednocześnie maskowałem usterkę .

Uff...co za błoga cisza nastała. Naprawdę ten jargot już mi mocno psyche nadszarpnął.

A usunąłem ją owijajac drut taśmą.

b7a01775085cfc2580c606217ee13a5d.jpg

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez voyo
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wpadłem na to dopiero 4 dni temu ! I do końca jeszcze nie wierzyłem że to to...po takim czasie poszukiwań? ! ;-)

 

mobile mesage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Też tak miałem, ale przed tym zdążyłem wymienić osłony pod silnikiem, bo to one były najbardziej podejrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...