Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] Kontrolka silnika


mazek1313

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wczoraj wymieniałem oświetlenie zegarów i zauważyłem ze nie ma 2 lub 3 żarówek  m.inn. kontrolki silnika

złozyłem wszystko do kupy i podczas jazdy po naszych nierównościach na drodze zapaliła mi sie ta kontrolka .

Auto nie straciło nic na mocy jeździ normalnie. podczas dalszej jezdy jak troche autem potelepało kontrolka zgasła ...

a później znów sie zapaliła co może być przyczyną moja primerka to 2.0 diesel r.2000

dodam jeszcze ze w mojej poprzedniej primerce 1.6 benzyna tez nie było tej żarówki w zegarach czyżby ona była zbędna zeby nie wqu..... użytkownika ?

 

pozdr.

mazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świecąca pomarańczowa kontrolka "check engine" jest najważniejszą kontrolką informującą o nieprawidłowościach w pracy silnika.

Nie wolno jej bagatelizować. Nie będę pisać  o jej przeznaczeniu bo jest pełno na necie o tym, np. http://blog.bestdrive.pl/366-swieci-sie-kontrolka-silnik-check-engine-co-to-oznacza

To, że jej nie było oznacza zwykle np. przy sprzedaży samochodu, że poprzedni właściciel chciał ukryć jakąś wadę i ją wyjął.

Możesz wymigać sobie czego dotyczy dany błąd (użyj szukaj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wczoraj wymieniałem oświetlenie zegarów i zauważyłem ze nie ma 2 lub 3 żarówek  m.inn. kontrolki silnika

złozyłem wszystko do kupy i podczas jazdy po naszych nierównościach na drodze zapaliła mi sie ta kontrolka .

Auto nie straciło nic na mocy jeździ normalnie. podczas dalszej jezdy jak troche autem potelepało kontrolka zgasła ...

a później znów sie zapaliła co może być przyczyną moja primerka to 2.0 diesel r.2000

dodam jeszcze ze w mojej poprzedniej primerce 1.6 benzyna tez nie było tej żarówki w zegarach czyżby ona była zbędna zeby nie wqu..... użytkownika ?

 

pozdr.

mazek

Kolego najlepiej zrób diagnostykę kodu błędu za pomocą spinacza biurowego:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/18527-p11wp11-td-kody-bledow/

 

Wtedy będzie jakiś obraz całego zamieszania. Na pewno było tak jak mówi kolega polo32 - poprzedni właściciel chciał zatuszować problem świecącej się kontrolki i wyjął żarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

co do wyjętej żarówki zgoda co do obecnej primerki ale poprzednia była przywieziona z niemiec od rodziny u których była od nowości i miałem ją praktycznie za cene rejestracji w kraju i też nie było tej żarówki i dlaczego zapaliła sie tylko po przejezdzie po wybojach ale sprawdze rade @drzejk0b i jakby co to do mechanika


witam ponownie

po zwarciu pinów w komputerze wyskoczył błąd 18 (elektryczny nastawnik HDK dawki paliwa )

tylko jak czytałem są objawy " falowanie obrotów silnika" itd a u mnie jest wszystko ok silnik chodzi normalnie

chyba podjade do mechanika ale co dać mu do zrobienia w pierwszej kolejnosci żeby nie próbował mnie naciagnąc

pozdr.

mazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewałem, że to będzie błąd 18-20. U mnie jest to samo i w 80% primer z dieslem też. Błąd dotyczy nastawnika pompy wtryskowej. Nastawnik steruje dawką paliwa. Błąd może być związany ze zużytym nastawnikiem (opiłki metalu w środku nastawnika blokują jego ruch), zabrudzonym suwakiem w pompie wtryskowej (ang. control sleeve), lub problemem z instalacją elektryczną (mało prawdopodobne). Objawy są takie, że silnik czasem gaśnie przy schodzeniu z obrotów, moc auta jest mniejsza, silnik pracuje nierówno. Wynika to z nieprawidłowej dawki paliwa, a może też ze złej korekcji kąta wyprzedzenia wtrysku (nie jestem pewien co do tego drugiego). Rzeczy jakie można zrobić żeby wyeliminować problem to: wymiana/czyszczenie nastawnika; czyszczenie suwaka w pompie wtryskowej; poprawne ustawienie dawki paliwa. Najlepiej podjechać do dobrego mechanika od pomp i układów wtryskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

już nie wiem co o tym myślec

wczoraj kontrolka wogóle sie nie zapaliła dzisiaj było ok ale jak wracałem z pracy znów sie zapaliła

z tego co sie dowiedziałem to jakby była jakaś awaria to kontrolka by świeciła non-stop

moze coś jest luźne ze na wyboistej drodze kontrolka sie załancza ?

dodam że silnik chodzi bardzo dobrze

pozdr.

mazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...