Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zdejmowanie miski olejowej


kataklysm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam od niedawna Terrano II z silnikiem 2.4 benzyna

Niestety poprzedni właściciel wymienił rozrząd i auto od czasu do czasu grzechocze przy odpalaniu.

Jak dla mnie związane jest to z ciśnieniem oleju i chciałbym zrobić płukanie kanałów oleju i jeśli nie pomoże to wymianę pompy oleju

 

Jednak moje pytanie brzmi, czy można bez problemu zdjąć miske olejowa? Czy może trzeba podnieść silnik? Patrzyłem na to od dołu i wydaje mi się ze da rade ale może ktoś już to robił to proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2.7 tdi do wyjęcia miski a potem żeby dobrze ją założyć najlepiej zdjąć most, i do dołu sie dostać w 2.4 chyba podobnie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przechodizlem ten sam temat (przechodze go w sumie dalej)

Wymienilem caly rozrzad kola, lancuch, napinacz slizgi.

Po zakupie auta grzechotalo przy odpaleniu calkiem zimnego po nocy lub cieplego ale po okolo 2-3h godzinach postoju.

Wymienilem rozrzad tydzien bylo ok i teraz znowu napierdziela przy starcie(ale nie zawsze)

Znalalzem kiedys info ze to napinacz jest slaby nawet jako nowy i trzeba go przerobic aby przy starcie nie chowal cie calkiem i napinal lancuch.

Dalem stary napinacz tokarzowi i kazalem go przerobic wedlug wytycznych i niedlugo biore sie za montaz.

A na jakim oleju jezdzisz?

 

post-93708-0-01749400-1468757633_thumb.jpg

post-93708-0-09862100-1468757638_thumb.jpg

post-93708-0-77713300-1468757641_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elf 10w40 (poprzedni właściciel to wlal) u mnie stuka różnie na zimnym i ciepłym też ale czasami stoi cała noc i odpali cicho różnie bywa za to kiedy stuka to później gaśnie ikona ciśnienia oleju na desce dlatego myślę że problem jest w ciśnieniu

 

Trzeba rozebrać wszystko żeby dostać się do nnapinacza czy można jakoś od góry? No i czekam o jakieś info czy miskę wyciągnę bez dodatkowych czynności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale on nie powinien wogole stukac nawet jak kontrolka gasnie troszke pozniej bo po to jest napinacz ze sprezyna a nie tylko napedzany cisnieniem oleju.

Idzie wymienic tloczek napinacza (bo tylko ta czesc sie modyfikuje) przez same zdjecie pokrywy i odkrecenie gornego kola rozrzadu ale niech ci cos spadnie to i tak masz rozbieranie calego przodu.

Moge sie zalozyc ze jak juz odpalisz i jest cicho nic nie reechocze to po otwarciu maski i wsluchaniu sie w silnik na wkreconych obrotach okolo 3-4tys bedziesz slyszal jak lancuch sie obija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest taka zależność u mnie, jak kontrolka gaśnie szybko to jest cisza a jak stuka to gaśnie dużo później

 

To jakie jest na to lekarstwo? Mam stary rozrząd mógłbym wymienić sam napinacz na stary, ktoś tak próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrec korek od wlewu oleju i sprawdz oalcem czy idzie podniesc lancuch.jak jest dobrze naciagniety to go nie uniesiesz a jak nie to bez problemu bedzie szlo nim proruszac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten typ podobno tak ma ze musi hałasować

U mnie jak długo stoi to na zimnym mocno hałasuje ale po 30 sek jest już wszystko ok  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...