Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] Sprzęgło nisko bierze


eRGy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć czemu winne jest nisko biorące sprzęgło? Dodam że sprzęgło jest nowe a układ odpowietrzony. Stare też brało nisko i było twarde a biegi wchodziły coraz trudniej. Więc postanowiłem je wymienić. Teraz jest miękkie, biegi wchodzą płynniej ale ruszanie jest teraz jeszcze gorsze niż na starym. Rusza dosłownie z grubości dywanika :) Przy pedale było trochę podciągane ale za dużo nie chcę kręcić. 

Pytanie jest teraz; czy to wina wysprzęglika czy tego siłowniczka przy pedale? Jeszcze jest tam jakiś pośredni element. Wężyk nie puchnie przy wciskaniu. Z góry Dziękuję i Pozdrawiam.

 

P.S. Pacjent to Primera WP11.144 benzyna SR20DE w manualu oczywiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten typ tak ma ? Kiedyś miałem przyjemność jeździć Skodą 2013 TDI, jakie tam było koszmarne sprzęgło. Było dokładnie takie jak opisujesz... "z grubości dywanika" Auto było praktycznie nowe z niskim przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wykręcić regulację przy pedale do końca i jakby trochę lepiej ale brakło już gwintu. Pod wysprzęglikiem jest taka gruba podkładka-dystans ok. 1 cm. Można to zastąpić czymś cieńszym co by w pracę bardziej poszło? Robiłem taki test podczas przyspieszania wciskałem sprzęgło i do ok. połowy nic się nie dzieje, więc może można tą podkładką przesunąć ten moment brania sprzęgła ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...