Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Spalanie oleju


Monster3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem pojawił się około 2 tygodnie temu. Do przejechania 300 km, na liczniku około 90 km/h a w lusterku niebieska chmura. Po przejechaniu tych 300 km (dolałem około 3 litry oleju) i obserwacji lusterka wnioski jak następuje:

1. Do 80 km/h nie puszcza nawet dymka

2. Powyżej 80 km/h i większe wzniesienia niebiesko za samochodem

3. Płynu chłodniczego nie ubywa a temperatura silnika nie rośnie ponad normę

 

Istnieje jakiś sposób żeby stwierdzić co jest temu winne bez rozbierania silnika?? Wiem że muszę pomierzyć ciśnienie ale na razie nie mam czym. 

Znajomy podpowiada że to mogą być uszczelniacze zaworowe bo na pierścienie to jest za duże zużycie oleju. A gdyby to była uszczelka to byłoby widać po płynach

 

Podpowiedzcie jak i od której strony się za to zabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja mam tak w almerze n15 jeżdżę na takim silniku ponad rok na 300km po miesicie wlewam litr oleju :)

mi mówili że uszczelniacze -diagnoza była taka jazda z górki hamowanie silnikiem i nagle dodanie gazu jak jest dym -znaczy uszczelniacze, tak kazali mi zrobići u mnie tak jest właśnie

dowiadywałem sie  o ceny to głowica kpl regeneracja 500 plus robota i ewentualne pierścienie(bo nie wiadomo czy tez nie do wymiany) szacowany koszt po znajomości robota 1000-1200zł odpuściłem leje olej :) 

przerobie go na diesla :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...