Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

KA24E 2L oleju na 1000?


kataklysm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy wasze benzyny też palą dużo oleju? Ja swojego kupiłem niedawno wróciłem nim po autostradzie średnio powyżej 110 km/h jechałem, zrobiłem tak 120 km i oleju nie ubyło nic ze skali, (było to przed kupnem)

 

Następnie sprawdziłem jeszcze olej ze 2 razy w ciągu tygodnia ale stan wyglądał tak samo, zrobiłem jakieś 1000 km, głowica zaczęła dziwnie stukac (sic!) zaniepokojony chciałam zmierzyć ciśnienie oleju (kontrolka ciśnienia nie zaswiecila się ani razu podczas jazdy) ale sprawdziłem jeszcze stan oleju i tu zonk, oleju brak na miarce... Dolalem z ponad litr żeby coś się pokazało, do połowy stanu weszły dwa litry, dziwna praca głowicy zniknęła ale niesmak pozostał bo auto miało oleju nie brać od wymiany do wymiany, silnik suchy jak wior, co ciekawe przynajmniej na postoju nie czuć oleju ze spalin, chmury też za sobą nie widziałem.

Jeździłem prawie tylko po mieście do tej pory, jak u was wygląda sprawa z olejem to normalne po tylu latach w tym silniku czy mierzyć kompresję i jak jest ok to zrzucić głowice? Jeśli tak to ktoś jest w stanie polecić jaka uszczelke kupić i uszczelniacze zaworów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim ka24e od zmiany do zmiany nie dolewalem nic oleju a poci sie delikatnie pod sprzeglem.

 

objejrzyj dokladnie silnik od spodu

zdejmij oslone i szukaj.

Zobacz jak wyglada plyn w zbiorniczku.

Na jakim oleju jezdzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dwa terrano z tym silnikiem i żaden nie brał oleju, a często latałem w trasy po 400km z prędkościami do 130km/h a wymieniałem olej co 10000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 10w40, płyn w zbiorniczku czysty, wycinków brak, auto nie kopci nie mam pojęcia gdzie zniknął olej... Czasami jak odpale go zimnego to przez pierwszą chwilę jazdy czuje coś jak palony olej dlatego uszczelniacze podejrzewam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

napisz ile masz km przejechanych wg licznika

ja mam teraz założony nowy inny silnik z bliżej niewiadomym przebiegiem i na gazie nie zauważyłem aby palił olej a troszkę jeżdżę w terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...