Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11 lift] Ciężko odpala na benzynie, słabo wchodzi na obroty.


Wiesia92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie w mojej primerce mam problem taki ze ciezko ma zapalic jak chwyxi za pierwszym razem to pracuje nierowno jak dodam gazu to zgasnie.za drugim odpaleniem jak wcisne pedal gazu to po chwili krecenia odpala ale pracuje nie rowno po czym przez okolo 30s nie reaguje na pedal gazu po czym jak zareaguje to juz pracuje normalnie. Dzieje sie to po dluzszym postoju niezaleznie czy silnik jest xieply czy zimny czy rano go odpalam czy w poludnie czy w nocy.jal moge to zdiagnozowac? Jak moge zdiagnozowac zaworek na listwie paliwowej? Bo na razie nie chce do pompy paliwa zagladac. Dodam ze jak juz odpali to jedzie normalnie juz na benzynie.nissan primera p11 lift 2.0 benzyna motor

Rozumiem nikt nic nie podpowie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak w temacie w mojej primerce mam problem taki ze ciezko ma zapalic jak chwyxi za pierwszym razem to pracuje nierowno jak dodam gazu to zgasnie.za drugim odpaleniem jak wcisne pedal gazu to po chwili krecenia odpala ale pracuje nie rowno po czym przez okolo 30s nie reaguje na pedal gazu po czym jak zareaguje to juz pracuje normalnie. Dzieje sie to po dluzszym postoju niezaleznie czy silnik jest xieply czy zimny czy rano go odpalam czy w poludnie czy w nocy.jal moge to zdiagnozowac? Jak moge zdiagnozowac zaworek na listwie paliwowej? Bo na razie nie chce do pompy paliwa zagladac.....

 

 

takie objawy to najczęściej zabrudzona przepustnica lub krokowiec, dlaczego myślisz że to akurat pompa, czy czuć paliwem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz rano po nocy jak stoi nie umi zapali kreci kreci kreci i po ktoryms tam kreceniu ledwo lapie i pracuje dosyc nierowno dopiero po okolo 30 sekundach zaczyna normalnie pracowac rowniez jak stoi dluzej na sloncu tez ma ciezko odpalic. Jak zapali i juz normalnie zacznie pracowac to auto na benzynie elegancko jezdzi. Dopiero jak go zgasze i na dluzej zostawie to zaczyna sie ponownie krecenie rozrusznikiem..

Paliwem w samochodzie nic a nic nie czuc. Tylko mialem podobna sytuacje w roverze 414 benzynowcu ze z dnia na dzien coraz gorzeh zapalal az potem tylko z gazu zapala i okazalo sie ze pekl gumowy oring na pompie paliwa i wiekszosc paliwa uciekalo bokiem zamiast cisnac paliwo do listwy wtryskowej no chyba ze moge cos jeszcze innego zobaczyc czemu tak ciezko zapala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręć zawór na butli  i wypal gaz żeby samochód zgasł , następnego dnia odpal normalnie na pb , jak odpali od strzała znaczy że puszczają wtryskiwacze lub reduktor podciśnieniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem wszystko zaraz przy zakupie samochodu:) czyli około 2tyg temu własnie auto nic nie szarpie elegancko pracuje problem jest z odpaleniem go. zauwazyłem ze im blizej rezerwy na benzynie tym gorzej odpala:D


??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...