Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11 Samochód szarpie na niskich obrotach 1.6 16V


Majkelozo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Samochód szarpie na niskich obrotach, jest zamulony i słabo przyspiesza. Na kompie pokazuje czujnik połozenia wału (wymienony)
Auto jest w gazie, tak samo sie zachowuje jak i na benzynie. Moze ktos miał podobny problem?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając twojego posta można stwierdzić że twój silnik to QG16 ,więc sprawdził bym przepływomierz .

Na drugi raz jak będziesz pisał posty napisz jaki masz typ silnika.bo w P11 były dwa rodzaje QG i GA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Źle podpowiadasz  link jest do silnika GA a kolega musi mieć QG bo wymieniał czujnik położenia wału a w GA jest czujnik wałka  w aparacie zapłonowym .

Edytowane przez nice-wawa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki mam typ silnika bo bym napisał ale nie wiem nawet ilu mam konny... w dowodzie nie wpisali/masakra. SKY podobny przypadek ale nie taki sam, przewertowałem fora i nic nie znalazłem, dlatego załozyłem nowy temat. Ja aparatu zapłonowego nie wymienie bo mam cewki. Na kompie tylko pokazuje czujnik połozenia wału..., ktory wymieniłem... check dalej sie zapala. Na biegu jałowym jak dodaje gazu to nie wkreca sie odrazu na obroty tak jak powinien tylko wolniej..., podczas jazdy najbardziej wyczuwalne jest od dwojki przy 2500-3000 tys. obr. dziwnie sie zachowuje muł, delikatnie przyszarpie, powyzej trzech juz idzie normalnie (tak jakby sie odblokowało cos). np na 5 przy 100km/h potrafi szarpac/czkawka. Tez inaczej sie zachowuje jak dam gazu do samej podłogi, chodzi lepiej (tak jakby wiecej powietrza dostawał, ale przy tych 2500-3000 jest to szarpniecie i powyzej 3000 juz idzie ładnie. Ciezko to opisac ale starałem sie. Moze ktos jeszcze cos podpowie.  Z gory dzieki za odpowiedzi. Pozdr


typ silnika jest gdzies na bloku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle podpowiadasz  link jest do silnika GA a kolega musi mieć QG bo wymieniał czujnik położenia wału a w GA jest czujnik wałka  w aparacie zapłonowym .

 

Dobra...źle wyszperałam.

Mea culpa.

 

 

[...]

typ silnika jest gdzies na bloku ?

 

Np. w karcie pojazdu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ze co do wymiany łańcuch?? czy napinacz?.., w oplu czy skodzie słyszałem jak rzęzi łancuch (moze byc wtedy do wymiany) leczto nie oznacza ze jest do wymiany bo miałem taki przypadek ze w corsie spadła sprezynka z napinacza i dlatego było słychac. Nie wiem jak w nissanach..., u mnie nic nie słychac. Hmm, moze te czujniki są chu..a warte.... jeden wymieniłem za 70zł to w ogole nie chciał odpalic (oddałem), drugi kupiłem za 100zł delphi to odpala no ale ten CHECK ! ehh, moze probowac oryginalny (używke)?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch może być rozciągnięty i dlatego wywala ten błąd, można sprawdzić to demontując go (sporo roboty) albo podłączając oscyloskop i nakładając sygnał z czujnika wału i wałka. Jakby co mam sprawny zestaw 2 czujników ori na sprzedaż: http://allegro.pl/zestaw-czujnikow-walka-walu-nissan-237314m526-i6491436765.html (o ile Twój silnik to QG16DE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obstawiam rozrząd, trzeba zobaczyć o ile jest wysunięty napinacz.

Witam. Mineło troche czasu lecz wracam do tematu, primera stała miesiac nie miałem czasu ani ochoty sie do niej dobierac. Dzisiaj zmierzyłem napinacz: jest wysuniete 23mm

 

ulisses czy łancuch jest wyciagniety?? ile powinien byc wysuniety napinacz ? Pozdr i dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki,  w takim razie robie rozrzad. Mam nadzieje ze po zrobieniu bedzie hulał. Dam znac 


Witam. Jak zblokowac wał? gdzie sa znaki jak ustawic. Moze ktos ma jakis schemat (P11 1.6 16V 106KM QG)

Edytowane przez Majkelozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...