Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przepływomierz powietrza - P11.144 QG18DE 99'


Baja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak ja w temacie muszę wymienić przepływomierz. Czytałem forum, ale wiekszość postów powstała z 5 lat temu, a przed ten czas na rynku są nowe zamienniki i używki w dobrych cenach. 

 

Wersja jaką miałem zamontowaną w aucie to: 0280218005 226807J600

Podmieniałem na oryginał z kumpla almery: 0280216094 226805U400

 

Zdjęcia w załaczniku. 

 

Na tym drugim jeżdziłem dosłownie chwilę, kilka kilometrów. Odczuwałem poprawę. 

 

Pytania moje brzmią następująco:

1. Kupować nowy zamiennik z popularnego portalu aukcyjnego czy używka oryginał

2. Jak to jest z QG18DE i z tymi numerami seryjnymi, bo z tego co czytałem to w 2.0 jest inna średnica i przekładaliście wkłady. Mam kupować ten co miałem oryginalny czy może być z innymi numerami byle pasował.

 

 

post-92987-0-78629500-1476442717_thumb.jpg

post-92987-0-00700500-1476442818_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykręć wkład i takiego numeru szukaj, ważne ile masz pinów we wtyczce, 4 czy 5 bo jak 5 a kupisz przepływkę bez termistora to trzeba go dołożyć poczytaj temat wszytko jest wyjaśnione, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykręć wkład i takiego numeru szukaj, ważne ile masz pinów we wtyczce, 4 czy 5 bo jak 5 a kupisz przepływkę bez termistora to trzeba go dołożyć poczytaj temat wszytko jest wyjaśnione, 

 

Mam 5 pinów. Nie przyglądałem się czy jest termistor. Rozumiem, że albo nie mam i wtedy ten drugi przepływomierz też nie miał, albo oboje mieliśmy wkład z termistorem tak? Inaczej pewnie nie odczuł bym poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz wtyczkę z 5 przewodami to masz termistor w przepływce jak masz z 4 to masz termistor przed filtrem 


Wszystkie wkładki miały termistor, 

nie wszystkie, ale wszystkie miały miejsce na termistor 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdze po pracy, wkładkę wyczytałem na forum, że:

 

Numery przepływomierzy z wkładką F00C2G2039:

0280218025

0280218005

0986280232

 

czyli mój właśnie tutaj występuje. 

 

Na popularnym serwisie aukcyjnym są nowe zamienniki i używki oryginalne. Co sugerujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam kupić od 1.8 i przełożyć wkładkę wychodzi najtaniej :D

 

Kupić zamienniki (ceny 100-120) ? Czy oryginał used (ceny od 50-200) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1 dla twoich wątpliwości.

Rok temu kupiłem do 2.2 di nowy zamiennik przepływki za 98zł. Jedna przyszła całkiem martwa, druga ok. Max przepływ przy ok 4 tyś był ok 300gr/s, teraz tylko 155gr/s w tych samych warunkach. Na jałowym bez zmian. Przyspiesza wyraźnie gorzej. Mycie, bez efektu.

Ma ktoś jeszcze możliwość sprawdzić u siebie do porównania?

Edytowane przez vlad24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne też nie wiadomo w jakim są stanie i ile pochodzą nawet jeśli działają. Najbezpieczniej byłoby kupić nowy oryginalny wkład ale to sporo drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, wyjalem właśnie wkładkę ..039 z obudowy ..005. Mimo, że mam 5 pinow termistora w środku nie ma. Czy mogę zastosować tutaj wkładkę z termistorem? Łatwiej będzie mi taki przepływomierz kupić bo z obudową ..094 jest sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...