Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Adam - jakie kryteria są dla Ciebie najważniejsze? Co chcesz aby auto posiadało - jakie wyposażenie? 

Myślałeś o innych markach/modelach np. vitara, captiva, santafe (budżet 30kzl), czy tyko x wchodzi w rachubę? 

 

TKI - był w weekend oglądany... ale niech zainteresowany się wypowie na jego temat. ;)

 

Nie ma na forum jakiejs osoby ktora trudni sie xtrailami? Jak kupowalem zafirke to na forum wlasnie kieli awojego glscia ktory sprowadzal i autko na strzala kupilem i hula do dzis

Dzwoniłeś  już do carpasji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok moze opisze swoje oczekiwania.

 

Mieszkam na wsi samochod potrzebuje do wyjazdow czy to rodzinnych czy na zakupy maks 3-4 osoby. Potrzebuje niekiedy wyjechac np na pole czy nad staw po lace, dodatkowo abym zima mogl przefrunac przez te zaspy gdyz jak to u nas zawsze zaskakuje zima.

 

Szczerze to nie bylem od poczatku zdecydowany na xtraila przegladalem rozne znajomy polecal mi opla frontere ale to sa same zgnitki ogladalem kilka sztuk z 2004 roku a trupy pognite jak moj polonez sprzed kilku lat.

 

Przegladalem grand vitary i sam nie wiem co lepsze mialem okazje porownac 3 szt xtrail i rdzy tam nie xobaczylem nigdzie czy to na podwoziu czy nadwoziu wiadomo moge zakonserwowac auto od spodu ale zeby bylo co konserwowac :-)

 

Druga sprawa jezdze bardziej w kolo komina nie robie mega dlugich tras maks 50km odcinki wiec nie wiem czy diesla czy benzyne bartek z carpasja poleca benzyne 2.0dci odradzajac 2,2 dci 136km kola dwumasowe wtryski turbiny itd. Oszczednosci w paliwa wloje w naprawe jesli cos padnie. Nie ukrywam ze jak przecietny polak chcialbym jezdzic w miare oszczednie ale w tym aucie instalacja lpg odpada z tego co czytalem.

 

Choc przy mojej zoscie z 2008 roku 1.8 xer rowniez odradzali ale dobry gaziarz z lodzi zalozyl brc z lubryfikacja i auto hula bez najmniejszych problemow a juz 60kkm zrobione i nic sie nie dzieje. Fak robilem glowice w nim ale odrazu po zakupie. Niby auto bylo po wymianie rozrzadu i remocie glowicy bo pasek strzelil i to bylo udokumentowane ale aso opla z jiemiec tak zrobilo remont ze na 6 zaworach nie bylo luzu a reguluje sie go szklankami poprostu nie takie szklanki zalozyli. I niestety ale polski mechanik taki dlubek garazowy doszedl do tego w 15 minut a w aso opla nie wiedzieli o co kaman.. zrobil i auto jezdzi jak nalezy zero bledow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już musisz sam zdecydować... co chcesz ;)

Rzuć jeszcze okiem na santafe (od 2006r) - ładne auto i w większości spełni Twoje oczekiwania. Nie wiem jak vitary (od 2006r) z rdzą ale wszystko możliwe w japończykach... Captiva nawet ta w 2.0d apetyt ma spory - kolega taką podróżuje i zawsze mu wychodzi około 10,5... co z grubsza potwierdza motostat...

 

Jeśli możesz dorzucić parę groszy to T31 będzie faktycznie lepszym wyborem. Nowsza technologia, trochę ładniejszy - zwłaszcza w środku, no i silnik 2.0 ludziska sobie chwalą... 

2.2 nie jest zły ale to zdecydowanie starsza technologia... 

 

 

 

Mieszkam na wsi samochod potrzebuje do wyjazdow czy to rodzinnych czy na zakupy maks 3-4 osoby. Potrzebuje niekiedy wyjechac np na pole czy nad staw po lace, dodatkowo abym zima mogl przefrunac przez te zaspy gdyz jak to u nas zawsze zaskakuje zima.

 

W tych kryteriach T30 sprawdzi się świetnie... 

łykendowy wypad nad jeziorko...

a7cb191bc21a7ccfmed.jpg

 

5e36a6f291ffc674med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonales mnie do xtraila po drugie stulistyka auta mi sie podoba. Jednak bartek z carpasja mowil o 2.0 dci rocznik 2004 czy te Silniki z tego roku sa rownie takie dobre?

 

W takim razie musze szukac benzyniaka hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonales mnie do xtraila po drugie stulistyka auta mi sie podoba. Jednak bartek z carpasja mowil o 2.0 dci rocznik 2004 czy te Silniki z tego roku sa rownie takie dobre?

 

W takim razie musze szukac benzyniaka hehe

2.0 dCi były w nowszym modelu T31.

Do 2007 roku były tylko 2.2dCi o mocach 114KM i 136 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 2.0 dci 140km benzyniak jest godny uwagi bo takiego mi proponuja.

Benzyna jest bez oznaczenia dCi.Wysłałem Ci wiadomość na priva bo jesteś z moich okolic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 2.0 dci 140km benzyniak jest godny uwagi bo takiego mi proponuja.

Nie ma czegoś takiego jak benzyniak dci. Poprzez dci w X-Trailu oznacza się silniki typu diesel.

 

Model T30 w benzynie miał dwie wersje 2.0 oraz 2.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 dci benzyniak :P dobre.

Silnik benzynowy 2.0 jest niby ok, ale ja jak jeździłem takim to wydawał mi się za słaby do tego samochodu.

W benzynie to ja bym wybrał 2.5 litra i gaz wsadził ale to jest tylko moje zdanie :P

Ja szukałem auta ze 3 miesiące i w końcu znalazłem.

Zdecydowałem się na diesla 2.2 136 KM. Zobaczymy jak to będzie ale póki co, odpukać, jest super. Może poza spalaniem :P jak się przesiadasz z gazu - podobnie jak ja też jeździłem wczesniej gazem - to odczujesz to mocno w portfelu. Ale skoro nie robisz dużo kilometrów to będzie ok :). Mi pali 8 l/100km - nie twierdze że to dużo ale twierdze że po przesiadce z gazu boli przy tankowaniu :P

Jednak jak policzysz sobie że taki X-trail będzie Ci palił z 12-14 litrów gazu to już nie wychodzi taka duża różnica. Ja porównuje do mojej Primerki gdzie paliła mi w przedziale 9.5-11.5 litra na 100 - ale to są zupełnie inne klasy samochodów (masa Primery 1200 kg - masa X-traila 1600 taki pierwszy lepszy parametr ważny przy spalaniu :P)

Poza tym inne modele samochodów z tego segmentu na gazie też spalą Ci z 12 litrów (pomijam np. Sorento 3.5l v6 które wciąga 20 l gazu na 100 km) więc diesel nie wychodzi tak źle przy tej masie. A moment i przyspieszenie super.

 

Co do rdzy ktoś tam wczesniej pisał że nie rdzewieją - otórz rdzewieją i to większość na nadkolach tylnych od środka. Warto sprawdzić przed zakupem dokładnie te miejsca.

Na 15 sztuk jakie oglądałem z 8 było zardzewiałych właśnie tam :)

Ogólnie autko super - ale na to przelatywanie przez zaspy śniegowe to bym nie liczył bo auto jest dość delikatne - chociaż może to dlatego że mi po prostu jest szkoda go katować i czasami po dzirach jeżdżę wolniej niż moja stara Primerką :P tam mi wszystko jedno :P

Co do cen to powyżej 30k za to auto (nie ważne czy z rocznika 2007 czy niby rocznikowo 2008 jak pisze handlarz) ale 30 tyś to dla mnie absolutnie górna granica jak za ten model.

 

Po drugie za granicą jest tak że w dowód wbijają datę produkcji jako data pierwszej rejestracji a w Polsce bezmyślnie to wszyscy przepisują i jak auto ma wpisane że rok produkcji 2007 to nie onacza że wtedy było wyprodukowane tylko że wtedy była pierwsza rejestracja (dotyczy aut sprowadzanych).

A przy Nisstanie trzeba się liczyć że od daty produkcji do sprzedaży mija przeciętnie pół roku - przynajmniej mi się tak wydaje po doświadczeniach ze sprawdzaniem VINu wielu egzemplarzy - trzeba doliczyć czas płynięcia, wszystkich formalności plus czas na sprzedanie w salonie :)

 

Mam nadzieje że coś pomogłem.

Pozdarwiam.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszelka pomoc, mozliwe ze ja zle zrozumialem, nie jestem z branzy motoryzacyjnej wiec moge cos przeoczyc :-)

 

Mam na to przeznaczone max 32kzl aut w cholere nie wiadomo ktore wybrac, a powiedz mi kupowales prywatnie czy od handlarza, moze masz jakiegos sprawdzonego - procz carpasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniezno i okolice bym omijał szerokim łukiem ( przepraszam osoby z wielkopolski ale mam na myśli handlarzy) kiedyś kupiłem tam Scenic-a i po czasie dowiedziałem sie o nim życzy których nikt nie chciał by wiedzieć o swoim aucie ale to już przeszłość.

Subiektywnie polecam 2.5 benz. zapas mocy spory a koszty to jak kto jeździ. Ja spałam 13 l gazu - dla mnie taniej już je moze być.

Z tego co zaobserwowałem szukając x-a rdzą na tylnymi nadkolach występowała wszędzie niezależnie od tego czy z polski czy z de. Mając taki budżet szukałbym moze trochę starszego a z pewna historia i dobrym stanem. niestety wiem ze większość z nas jest w stanie przymknąć oko na stan aby cyferka rejestracji w dowodzie była jak najwyższa. ja kupiłem świadomie prod 2004 choć w tej cenie teoretycznie były nawet 2006. Trzeba liczyć około 5 % wartości auta na wymianę płynów itp po zakupie + pcc jeśli kupisz bez fv? płyny mam na myśli klime, płyn hamulcowy, chodniczy + oleje, pytanie jak z zawieszeniem hamulcami i oponami? jak wszystko do wymiany to łatwo zrobi sie 10% wartości? często koszt dużego serwisu jaki czeka obecnego właściciela jest powodem do sprzedaży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 tys.to jakby sie dobrze wziąść do rzeczy to mozna kupic juz T31.A tym bardziej  jeszcze z silnikiem benzynowym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz bedzie koniecznosc to moze lepiej faktycznie dolozyc i kupic tego t31 ale absolutny maks to tak 40kzl tylko czy w tyfh pieniadzach cos sensownego sie znajdzie? Bo jak slysze ze za 2.2 dci sprowadzone trzeba wybulic 5tys akcyzy to mnie krew zalewa wiec moze lepiej dolozyc i kupic t31 z silnikiem 2.0 chwala diesla ale czy w takich pieniadzach znajdzie aie cos konkretnego sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 tys.to jakby sie dobrze wziąść do rzeczy to mozna kupic juz T31.A tym bardziej  jeszcze z silnikiem benzynowym..

Piotrek dobrze radzi najlepiej dla tych kryteriów wziąć benzynę w t31.

Adam - jakie kryteria są dla Ciebie najważniejsze? Co chcesz aby auto posiadało - jakie wyposażenie? 

Myślałeś o innych markach/modelach np. vitara, captiva, santafe (budżet 30kzl), czy tyko x wchodzi w rachubę? 

 

TKI - był w weekend oglądany... ale niech zainteresowany się wypowie na jego temat. ;)

 

Dzwoniłeś  już do carpasji?

Przed kupnem xa brałem pod uwagę Kię Sportage w starej budzie i Santa fe ale najbardziej spasił mi Galloper (taki tani Patrol). Jest po prostu klasycznie piękny. Odstraszył mnie stan ilościowy używanych części i słaby dostęp do nich choć auto jest proste w naprawach.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne... przecież to stare pajero (konstrukcyjnie...)

 

jesteśmy w klasie suvów... i pamiętajmy o zasadzie - im coś jest lepsze do offroadu - tym gorzej sprawuje się na trasie i w codziennym użytkowaniu...

(a w terenie traktor musi dalej jechać...)

 

Adam - Bierz T31 2.0dci też jest osiągalny - zawsze można się targować... 

A jeszcze lepiej jak dzwonisz pod ogłoszenie to mów: "mam xxx zł... na samochód, jeśli ma kosztować więcej to nie ma sensu abym go oglądał..." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Galloperze było niedawno bodajże w którymś z numerów 4x4 offroad.

Niemniej jednak popieram przedmówcę - weź T31, ewentualnie SantaFe (pomijam kwestię wyglądu - nie każdemu może się podobać).

Ale zupełnie nie rozumiem po cóż Ci Sportage w starej budzie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam kolegów, 

ponieważ noszę się z zamiarem obejrzenia i ewentualnego kupna T31, pytanie  moje- czy ktoś z Was może oglądał/ rozmawiał ze sprzedającym ten egzemplarz : 

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-2-0dci-bezwypadek-skora-navi-xenon-C33068797.html

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-2-0dci-bezwypadek-skora-navi-xenon-C33068797.html

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jak w ogłoszeniu czytam taki tekst:

"NISSAN X-TRAIL 2,0DCI ROK PRODUKCJI 2007 MODEL 2008
==model po liftingu=="""

To od razu daje sobie spokoj bo to jest znak rozpoznawczy handlarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno handlarz, ściągnął go z Belgii, przez tel zachwala, że jest w bardzo dobrym stanie, wiadomo ciężko wierzyć prze tel, ale może ktoś go już oglądał. Sprzedaje go juz jakiś czas, wcześniej zdjęcia były robione w jakimś ogródku, przy pochmurnej deszczowej pogodzie.

zastanawiam sie też nad tym, niestety nie ma kamery/ nawigacji i jest duuużo dalej

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-2-0dci-4x4-salon-i-wlasciciel-C32935093.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sprawdzić po numerze telefonu, że jest to handlarz. Poproś go o lepsze zdjęcia i zapodaj na forum - bez tego nie ma co jechać na oględziny, chyba że masz go za rogiem. Jeśli handlarzowi nie chce się wysyłać indywidualnie zdjęć, to radzę trzymać się z daleka.

Edytowane przez Erdol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, strasznie się napaliłem na X-triala jednego ogladałem w Warszawie gadałem z handlarzem wszystko ok. samochód z Włoch od 1 wł. handlarz nawet rozrząd wymienił, przebieg 179 tys. Zaskoczył mnia dobrą ceną za mojego obecnego wyższą niż mógłbym za niego wziąć. Sprawdziłem VIN i okazuje się, że inny kolor w numerze VIN a zupełnie inny na  samochodzie. Poza tym przy wlewie paliwa jakoś dużo błota, a samochód cały czysty. nie wiem o czym to może świadczyć ?  http://auto-lider.otomoto.pl/nissan-x-trail-4x4-2-2-dci-klima-alu-w-wa-C31948476.html  Trochę się nim przejechałem nawet dobrze się prowadził. Nie wiem co o tym sądzić ?

 

na pewno handlarz, ściągnął go z Belgii, przez tel zachwala, że jest w bardzo dobrym stanie, wiadomo ciężko wierzyć prze tel, ale może ktoś go już oglądał. Sprzedaje go juz jakiś czas, wcześniej zdjęcia były robione w jakimś ogródku, przy pochmurnej deszczowej pogodzie.

zastanawiam sie też nad tym, niestety nie ma kamery/ nawigacji i jest duuużo dalej

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-2-0dci-4x4-salon-i-wlasciciel-C32935093.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, strasznie się napaliłem na X-triala jednego ogladałem w Warszawie gadałem z handlarzem wszystko ok. samochód z Włoch od 1 wł. handlarz nawet rozrząd wymienił, przebieg 179 tys. Zaskoczył mnia dobrą ceną za mojego obecnego wyższą niż mógłbym za niego wziąć. Sprawdziłem VIN i okazuje się, że inny kolor w numerze VIN a zupełnie inny na  samochodzie. Poza tym przy wlewie paliwa jakoś dużo błota, a samochód cały czysty. nie wiem o czym to może świadczyć ?  http://auto-lider.otomoto.pl/nissan-x-trail-4x4-2-2-dci-klima-alu-w-wa-C31948476.html  Trochę się nim przejechałem nawet dobrze się prowadził. Nie wiem co o tym sądzić ?

 

Juz to widzę...Handlarz wymienił rozrząd!!Koń by sie usmiał!!

W dodatku w X-trailu ,gdzie jest łańcuch!

 

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...handlarz nawet rozrząd wymienił, przebieg 179 tys.... Zaskoczył mnia dobrą ceną za mojego obecnego wyższą niż mógłbym za niego wziąć.... Sprawdziłem VIN i okazuje się, że inny kolor w numerze VIN a zupełnie inny na  samochodzie.... przy wlewie paliwa jakoś dużo błota, a samochód cały czysty. nie wiem o czym to może świadczyć....

rozrząd powiadasz... http://allegro.pl/rozrzad-nissan-almera-primera-x-trail-2-2tdi-00-i4131642521.html + wymiana - licz jakieś 2 tysiące... + koszty opłacenia (a silnik 2,2l) + picowanie + podróż z włoch... = koszty na poziomie 5 tys... to ile on kosztował we włoszech aby handlarz mógł zarobić te 2-3tys...?

inny kolor? dziwne błoto? - może jest to reanimacja japońskiej łodzi podwodnej klasy kajten wykonana w polskim monster garażu - a dlatego wyszedł xtrail bo na drzwiach był kalendrz nissan klubu z wczesnych lat lepperowskich...

Może również się okazać całkiem przyzwoitym egzemplarzem... nie wiem - bez pomacanie nie stwierdzę... Jest kilku warszawiaków na tym forum... - pogadaj z nimi może razem się wybierzecie oglądnąć szczegółowiej ;)

 

 

niestety nie ma kamery/ nawigacji i jest duuużo dalej

tym, że nie ma kamery czy navi - to się nie sugeruj... doposażyć w takie duperele można zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he nie każdy wie, że kaitenki to żywe torpedy, niewiele się ich uchowało, a już na pewno nie używane... :icecream:

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...