Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam, strasznie się napaliłem na X-triala jednego ogladałem w Warszawie gadałem z handlarzem wszystko ok. samochód z Włoch od 1 wł. handlarz nawet rozrząd wymienił, przebieg 179 tys. Zaskoczył mnia dobrą ceną za mojego obecnego wyższą niż mógłbym za niego wziąć. Sprawdziłem VIN i okazuje się, że inny kolor w numerze VIN a zupełnie inny na  samochodzie. Poza tym przy wlewie paliwa jakoś dużo błota, a samochód cały czysty. nie wiem o czym to może świadczyć ?  http://auto-lider.otomoto.pl/nissan-x-trail-4x4-2-2-dci-klima-alu-w-wa-C31948476.html  Trochę się nim przejechałem nawet dobrze się prowadził. Nie wiem co o tym sądzić ?

 

Juz to widzę...Handlarz wymienił rozrząd!!Koń by sie usmiał!!

W dodatku w X-trailu ,gdzie jest łańcuch!

 

Nie uwierzycie ale ktoś go kupił został zdjęty z ogłoszenia komisu. Pozostaje życzyć nowemu nabywcy szerokiej drogi. :wave:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wsadzać kija w mrowisko bo jak sie domyślam opińie sa rożne. do tej pory udawało mie sie kupować auta z rak prywatnych z kilkoma wyjątkami od handlarzy. Dlatego zawsze omijam oferty Handlarzy. Jeśli masz do wyboru auto krajowe a gorzej wyposażone lub takie z importu lecz z bajerami to trzeba na to spojrzeć rozsądnie. Jakie sa szanse na zweryfikowanie historii auta spoza Pl a o ile większe z Pl salonu? Historia o handlarzu ktory wymienił rozrzad jest zabawna. Ten gość to robi dla kasy i nie dla 500 zł zysku na aucie. moze zainwestował w naklejkę pod maskę i wpis do książki ale już w wymianę nie. Kiedyś wymyśliłem sobie ze kupie Audi A4. szybko okazało sie ze te z rak prywatnych znikały dosłownie w Max 2 dni. Dla odniany kazdy z komisu miał Max 176 tys na liczniku ( 10 letnie auto z Niemiec) i tuż przed sprzedażą wymieniony rozrzad i inne elementy eksploatacyjne w niemieckim ASO. Jaka w tym logika przy wartości auta 5 tys eur pakować 1 tys w wymianę tych rzeczy i wystawić na sprzedaż ?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wsadzać kija w mrowisko bo jak sie domyślam opińie sa rożne. do tej pory udawało mie sie kupować auta z rak prywatnych z kilkoma wyjątkami od handlarzy. Dlatego zawsze omijam oferty Handlarzy. Jeśli masz do wyboru auto krajowe a gorzej wyposażone lub takie z importu lecz z bajerami to trzeba na to spojrzeć rozsądnie. Jakie sa szanse na zweryfikowanie historii auta spoza Pl a o ile większe z Pl salonu? Historia o handlarzu ktory wymienił rozrzad jest zabawna. Ten gość to robi dla kasy i nie dla 500 zł zysku na aucie. moze zainwestował w naklejkę pod maskę i wpis do książki ale już w wymianę nie. Kiedyś wymyśliłem sobie ze kupie Audi A4. szybko okazało sie ze te z rak prywatnych znikały dosłownie w Max 2 dni. Dla odniany kazdy z komisu miał Max 176 tys na liczniku ( 10 letnie auto z Niemiec) i tuż przed sprzedażą wymieniony rozrzad i inne elementy eksploatacyjne w niemieckim ASO. Jaka w tym logika przy wartości auta 5 tys eur pakować 1 tys w wymianę tych rzeczy i wystawić na sprzedaż ?

Michoos dobrze prawi...osobiście dam mu plusa

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa szanse na zweryfikowanie historii auta spoza Pl a o ile większe z Pl salonu? Historia o handlarzu ktory wymienił rozrzad jest zabawna.

 

Mozliwości weryfikacji auta sa mniej wiecej takie same,z wyjatkiem aut z paru krajów(np.z USA,Szwecji,Belgii)gdzie sa mozliwości są duzo wieksze niz w Polsce.

Ale i nas cos sie ruszyło-od poczatku tego roku stacje kontroli pojazdów zaczeły spisywac podczac przegladów stan licznika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic to nie da. Przed corocznym przeglądem technicznym jedziesz skręcić licznik i po kłopocie. Niestety. Dopóki nasi idioci rodacy będą szukali 10 letnich diesli z przebiegiem 180k to nic się nie zmieni. Takie są bo takich szukają. A ja wolę kupić samochód nawet z dużym przebiegiem, ale z dobrą wiedzą o nim. Tak brat sprzedał lagunę z 260k przebiegu, jeździ do dziś, a na liczniku pewnie już pod 400 (auto kupiła kuzynka jego żony). Nie muszę mówić, że stan auta lepszy niż 90% dostępnych na otomoto. 

Edytowane przez Szmiglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic to nie da. Przed corocznym przeglądem technicznym jedziesz skręcić licznik i po kłopocie. Niestety. Dopóki nasi idioci rodacy będą szukali 10 letnich diesli z przebiegiem 180k to nic się nie zmieni. Takie są bo takich szukają. A ja wolę kupić samochód nawet z dużym przebiegiem, ale z dobrą wiedzą o nim. Tak brat sprzedał lagunę z 260k przebiegu, jeździ do dziś, a na liczniku pewnie już pod 400 (auto kupiła kuzynka jego żony). Nie muszę mówić, że stan auta lepszy niż 90% dostępnych na otomoto. 

 

Smmigło dobrze prawisz.

Ale to nie zmieni mentalnosci  potencjanych kupców i to nie tylko w Polsce.W Niemczech jest tak samo.Auta powyzej 200 tys.cięzko sprzedaja sie.

Tu jest dobre wyjasnienie:

http://joemonster.org/filmy/60888/Dlaczego_handlarze_cofaja_liczniki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Smmigło dobrze prawisz.

Ale to nie zmieni mentalnosci  potencjanych kupców i to nie tylko w Polsce.W Niemczech jest tak samo.Auta powyzej 200 tys.cięzko sprzedaja sie.

Tu jest dobre wyjasnienie:

http://joemonster.org/filmy/60888/Dlaczego_handlarze_cofaja_liczniki

 

 

Swoją drogą - fajny klient. Poczytajcie sobie jego profil na KsiążkoTwarzy (Auto Moto Serwis), czy na Youtube.

Nie owija w bawełnę. Mówi co sprawdzić, gdzie sprawdzić, jak nie dać się naciągnąć.

Dla kupujących (dla sprzedających też) w sam raz. Popatrzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu sami najlepiej wiemy...nie potrzeba grzebać po internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Mam pytanie czy jest na forum ktoś kto dojeżdża i sprawdza na miejscu auto? (oczywiście w miarę możliwości i odpłatnie)

 

A może ktoś już widział ten egzemplarz?

 

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-C33175295.html

 

Z góry dziękuję za pomoc.


Panie i Panowie,

no trochę się zawiodłem. coś słabo z aktywnością na tym forum. Wirus jakiś czy co?:):)

Trochę bywałem na różnych auto forach (audi, volvo, jeep) i tam to trochę prężniej działało, no ale to może bardziej popularne marki i co za tym idzie więcej użytkowników. 

Nie mniej jednak pojechałem i nabyłem pojazd, o który się pytałem.

 

Pozdrawiam i dziękuję choć na razie specjalnie nie ma za co:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie proszę...........nie rób tego.....nie bądź zawiedziony, już się poprawiamy. 

Zobaczymy teraz jak Tobie pójdzie.

Dasz zdjęcie i opiszesz co kupiłeś i jakie są Twoje wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie organizuje rejestrację - jest na duńskich blachach. Wrażenia pozytywne ale jak trochę więcej pojeżdżę to będę mógł napisać coś więcej. Może masz jakieś info o specyfikacji wersji luxury 2003 2.5? Byłbym wdzięczny. No i instrukcję po polsku? Niestety mam tylko duńską:-(. Muszę też pomyśleć o kołach. Teraz jest na 18-kach - bardzo ładnych więc raczej je zostaje na lato ale opony muszę zmienić. Są za duże a co za tym idzie głośne i strasznie przenoszą kolejny i nierówności. Rozmiar 255/45R18. Za niski profil i za szerokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

 Może masz jakieś info o specyfikacji wersji luxury 2003 2.5? Byłbym wdzięczny. (. Muszę też pomyśleć o kołach.  

Rozmiar 255/45R18. Za niski profil i za szerokie.

 

Może na początek, to Ci się przyda? http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/nissan/x-trail/i/silnik-benzynowy-2.5-i-16v-165km-2003-2007/  ,  http://www.motofakty.pl/samochody/dane-techniczne/nissan/x-trail/i-2001-2007-suv/2-5i-benzyna-5d-165km-skrzynia-automatyczna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do plomb nie wiem bo nie posiadam, ale z zimnym lokciem to jak najbardziej prawda, ja co podjeżdzam pod remize to z lokciem na wierzchu i jest git :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wygląda dobrze z takimi felusiami. Chyba latem się z nimi przemęczę jakoś tylko spróbuje nałożyć trochę węższe opony i z wyższym profilem. Może 235/55/18??

Z innej bajki: jaka bateria jest w kluczyku? Bo już mi ledwo zipie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji T31 mamy :

 
W przypadku modeli wyposażonych w pilota w kluczyku, użyj baterii typu:CR2016
Wprzypadku modeli wyposażonych w Inteligentny kluczyk, użyj baterii typu: CR2032
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W instrukcji T31 mamy :

 
W przypadku modeli wyposażonych w pilota w kluczyku, użyj baterii typu:CR2016
Wprzypadku modeli wyposażonych w Inteligentny kluczyk, użyj baterii typu: CR2032

 

jakby co to 2032=2x2016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby co to 2032=2x2016

W bajkach. :-)

Jak włożysz 2 x cr2016 w miejsce cr2032 to otrzymasz napięcie 6V - w sam raz, żeby definitywnie pozbawić się kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bajkach. :-)

Jak włożysz 2 x cr2016 w miejsce cr2032 to otrzymasz napięcie 6V - w sam raz, żeby definitywnie pozbawić się kluczyka.

no tak chodziło mi o pokazanie głębokości baterii. Przytomnie Erdol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ale okazało się, że u mnie (T30) w pilotach są CR2025 :):) tak dla odmiany.


qwertyuiop 

 

wygląda fajnie. Ja kiedyś w Anglii kupowałem yarisa zupełnie na pałę (sprawdzony miałem tylko lakier) i było git. Śmigałem nią przez rok bez żadnych usterek. Nie jest to sportowa fura więc istnieje szansa, że nikt jej nie dobijał:) ale na podstawie ogłoszenia to nikt Ci rady nie udzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...