Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie zarejetrowałem sie tu jak narazie z jedneo powodu otóż mam pytanie czy warto kupic X-TRIALA z tej o to aukcji :http://www.ebay.co.uk/itm/NISSAN-X-TRAIL-2-0-2002-AUTOMATIC-/261494594618

Moim zdaniem nie warto, szybko się nim znudzisz, te silniki się w ogóle nie psują....w ogóle nic się w nim nie dzieje.  Co to za auto, do którego leje się tylko paliwo.

To licytacja?

Wersja bardzo ciekawa, na przyklad najnowszy x już w takiej specyfikacji nie wyjdzie (automat z 4x4), kolor piękny

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sugerujesz ze mimo tak dużego przebiegu jest sens sie nim zainteresowac(czy nie rozumiem poprostum Twojej ironicznej odpowiedzi :D)   ?Jakies dodatkowe uwagi na co musze zwrocic uwage?Tak to jest licytacja w granicach 1500f mysle ze sie sprzeda.Czy instalacja LPG nie wplywa żle na silnik?

Edytowane przez qwertyuiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku pada tylko jedno: łańcuch rozrządu i najbliższe otoczenie. Na postoju z wyłączoną klimą powinieneś być zdziwiony ciszą silnikową, jeśli coś jednak zgrzyta, popiskuje i brzęczy to omiń tę ofertę.

Niby 300 tys to dużo ale te sprzęty wytrzymają i 500 tys. Nie chce mi się patrzeć ale jeśli to LPG też zapomnij. Te silniki nie radzą sobie z tym. No i najważniejsze: NIE KUPUJ OD HANDLARZA. NIGDY!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie przyjacielu wiec nie bede zagladac wiecej na ta aukcje choc wersja jest przepiekna.


A moze jak juz mam Cie tu to doradzisz jakiego x-triala szukac z jakim silnikiem by nie obawiac sie ze sie posypie?O ile da sie w ten sposob doradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zasady: 1 właściciel, najlepiej żeby pochodził z salonu z Twojego miasta (auto nie właściciel), silnik 2.0 po liftingu - najlepiej 2006, automat FWD. Żadnego LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie;-) Mam okazję kupić X-trial-a 2.2 bodajże 118KM. 2003 rok, panoramiczny dach, webasto, klimatronik. Z tego co wyczytałem to japoński silnik nissana. Co o nim powiecie? Przebieg 260 tyś? Nie jestem żadnym ekspertem samochodowym więc do Was się zgłaszam:) Ogólnie czy warto kupić czy odpuścić? A jak kupić to jaka cena jest dobra? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj link do aukcji to zobaczymy co można wyczytać z treści i ze zdjęć. Jeżeli chodzi o silniki to poszukaj na forum, a nawet w tym wątku. To nic nie kosztuje z wyjątkiem czasu, a było wałkowane wiele razy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko jest z komisu więc to będą piąte ręce. Poza tym felgi nieoryginalne. Kolor i wersja niezła. Przebieg będzie większy koło 400 tys. Ma fajne spojlery przód i tył, zatem była doposażana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tureckich naklejek wiec jest szansa ze nie piate, tylko trzecie rece. Z przebiegiem tez bym nie przesadzal. Kari, jestes wyjatkowo zly na sprowadzaki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja kupuje czy Ty? Musisz wiedziec ile masz dac za auto. Pytaj kuzyna, chyba ze to nie kuzyn tylko handlarz. U szwaba moze stac tak od 4000 do 7000€.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tych za 7tys (w tym roczniku) do PL się raczej nie sprowadza ;) 

Auto jest warte tyle - ile klient jest w stanie za nie zapłacić... Coś nie bardzo cię rozumiem. Jeśli kuzyn to kupił to nie wiesz ile zapłacił, czy chce cię przyciąć? 

 

 

Kolor i wersja niezła.

Jeśli chodzi o kolor... to prawdziwy facet rozróżnia 3 kolory: zaje...isty, ...ujowy i pedalski. Pierwszy ani drugi to według mnie nie jest  :P

Wersja full golas-standard + webasto i lampy dachowe ;) Przebieg sprowadzonych używek najlepiej sprawdzić na tej stronce: http://www.astro.pl/wrozby

 

Silnik - tak - japoński. Pamięta czasy samurajów, tylko wtedy zamiast bezpośredniego wtrysku był zasilany sianem i owsem ;)

 

elliotek - Ty chcesz to dla siebie czy na handel? Jeśli dla siebie to raczej porządne oględziny coś powiedzą o wartości auta a nie kilka fotek na forum...

 

i obejrzyj to z kimś kto ogarnia temat - ale nie z "tym" kuzynem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może...

niech kupi to będzie o czym pisać na forum...

z jednym Bartez ma racje: każdy towar jest tyle wart ile za niego ktoś zapłaci.

w tym astro jest fajna zakładka "magia i seks".

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze widze, że on ma niebieskie fotele? albo pokrowce jakieś?! :wtf2:

kolego otomoto.pl i jest dużo krajowych T30. Zaznaczasz kupiony w Polsce, zarejestrowany w Polsce, ogłoszenie prywatne i jedziesz. Jak coś Cię zainteresuje daj nam znać. Bankowo pomożemy, a jak będzie blisko to może i ktoś obejrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn mój dorabia sobie przywożąc samochody z Niemiec. X-Triala przywozi na sprzedaż. Z racji że wpadł mi w oko jestem nim zainteresowany. Umowę z kuzynem mam taką że jak auto nie będzie idealne to mi go nie sprzeda ;-) Co do kuzyna to mam do niego 100% zaufanie. Cena to ok. 20tys z opłatami.

 

Nissan ten ma oryginalne niebieskie siedzenia. Dziwne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn mój dorabia sobie przywożąc samochody z Niemiec. X-Triala przywozi na sprzedaż. Z racji że wpadł mi w oko jestem nim zainteresowany. Umowę z kuzynem mam taką że jak auto nie będzie idealne to mi go nie sprzeda ;-) Co do kuzyna to mam do niego 100% zaufanie. Cena to ok. 20tys z opłatami.

 

Nissan ten ma oryginalne niebieskie siedzenia. Dziwne? 

niebieskie no dziwne raczej. Ja na przykład nigdy takich nie widziałem. Ale były też Prado w rudych skórach, które dopiero niedawno zobaczyłem na oczy nad morzem.

Poza tym w idealnym stanie nie będzie bo to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Pierwszy raz widzę. Ale wiem, że w życiu mało widziałem, więc może na jakiś rynek takie siedzenia też robili. Każdy taki szczególik powinien wzbudzać Twoje podejrzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to będą raczej naprawiane przez tapicera i dał niebieski bo ładny. Jak pisał Bartez pedalski ale ja się z nim nie zgadzam. Tu na forum są napewno geje i są teraz smutni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uderz w stół..... B)

 

 

 

wypraszam sobie !

 

mój granatowy x wygląda całkiem nieźle, chyba, że piszemy o tapicerce. Ta mi nie pasuje do tego samochodu i po prostu go szpeci. 

 

Zauważyłem jeszcze, że listwa nad tablicą nie jest chromowana. Wiem, że już kiedyś ten temat był. Zdarzały się wersje z tą listwą ozdobną w kolorze nadwozia? czy ktoś za szeroko klapę pociągnął lakierem? 

Edytowane przez Szmiglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze widze, że on ma niebieskie fotele? albo pokrowce jakieś?! :wtf2:

kolego otomoto.pl i jest dużo krajowych T30. Zaznaczasz kupiony w Polsce, zarejestrowany w Polsce, ogłoszenie prywatne i jedziesz. Jak coś Cię zainteresuje daj nam znać. Bankowo pomożemy, a jak będzie blisko to może i ktoś obejrzy.

Takie sztywne trzymanie w/w reguł bardzo czesto moze skończyc sie przyslowiowa ręka w nocniku.

Wszedzie sa oszusci i wszedzie krecone sa liczniki ,itp.Pod tym wzgledem nie mozna trzymac sie zadnych sztywnych zasad czy auto ma rodowód krajowy czy zagraniczny.

W każdym przypadku trzeba przy zakupie miec pojecie nt auta ,ktore chce sie kupic.Wiedziec ,gdzie zagladac ,co i gdzie sprawdzić.

Najwazniejsze aby robic to na spokojnie ,bez emocji na chlodno.Wtedy jest bardzo duze prawdopodobieństwo  ,ze nie trafi sie na jakis felerny egzemplarz.

W swoim zyciu mialem wiele aut i X-trail obecny jest trzecim z kolei.

Kieruje sie zasada odmienna niż ta polecana przez z cytowanego postu.

Uwazam ,ze auto z rodowodem zagranicznym przeważnie jest w bogatszej wersji, niemal zawsze ma mniej wyklepane zawieszenie niz analogicznie ten sam rocznik ,ktory jeździl w Polsce,w 90% przypadków bedzie serwisowane w aso co akurat w Polsce proporcje sa odwrotne i jak juz jestem przy serwisie to umiejetności serwisantow ASO Made in Poland a ich kolegów np.z Niemiec róznia sie jak dzień do nocy na korzysc tych zza Odry.

Cena końcowa niemal zawsze sprowadzonego wychodzi taniej niż takiego samego juz rejestrowanego w Polsce.

Dlatego osobiście jeszcze długo kiedy zechce zmienic auto to przedewszystkim nie bedzie to np.Allegro czy Otomoto,ale ogłoszenia z gazet zachodnich,oferty tamtych komisów ,oraz strony internetowe takie jak np.Mobile.de Autoscout ,itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bite, nie palący kierowca, babcia do kościoła jeździła tylko, a tak naprawdę nie bite tylko rozj....... ne, kierowca niepalący a czterech pasażerów po dwie fajki na raz, babcia w niedziele do kościoła a cały tydzień wnuczek katował"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek 3 - najważniejsze, że u Ciebie się to sprawdza. Jesteś zadowolony, a to Ty kupujesz auto i to jest istotne. Ja możliwości przeglądania (język, obycie) for niemieckich nie mam, po auto sam bym nie ruszył, a handlarzom nie ufam. Do tego przy autach od nas z kraju można je w aso przeświecić, a mam znajomych w aso toyoty i nissana. Więc niech każdy robi po swojemu, byle by jak najwięcej dobrych i zadbanych aut jeździło w Polsce. Pozdrawiam 

Edytowane przez Szmiglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie siana z tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...