Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

INTERNAL SERVER ERROR

:P

 

Bartez zaczynasz mnie kosztować z tymi tweeterami. Tego się nie zamknie pięcioma setkami. WRRRRRRRRRR

 

Poza tym drogie te xy z ogłoszeń qwertyuiop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jest zielony ;)

 

miałem kilka zielonych aut i mogę powiedzieć, że są mało awaryjne :) , czerwone mało palą, w żółtych pękają sprężyny i biorą olej, a mój czarny X jest zdecydowanie samcem, bo znaczy teren...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie słaba wersja tego x-a. Po skórzanych kanapach nabywcy chyba już na wszystko zabrakło ;) Brak obszytej kierownicy czy szyberdachu. jak zwykle kosmiczny, niemożliwy przebieg. Do tego spod prawego przedniego nadkola odchodzi plastikowa obudowa od spodu, więc coś tam się musiało dziać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

strasznie słaba wersja tego x-a. Po skórzanych kanapach nabywcy chyba już na wszystko zabrakło ;) Brak obszytej kierownicy czy szyberdachu. jak zwykle kosmiczny, niemożliwy przebieg. Do tego spod prawego przedniego nadkola odchodzi plastikowa obudowa od spodu, więc coś tam się musiało dziać. 

Przebieg możliwy. Mój ma 126 tys i jest z 2006. Na co dzień jeździmy smarkiem, grata wyciągamy jedynie na większe zakupy i wyjazdy w trasy lub przy gorszych warunkach pogodowych. Golas prawie jak mój. (columbia sport). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na ten przebieg to elementy wnętrza (kierownica,gałka i pedały) wyglądają niezbyt ciekawie. Na moje oko zalatują te zdjęcia photoschopem, a co do nadkola to o niczym pewnie nie świadczy najprawdopodobniej wyskoczyło z uchwytu na skutek dużej kałuży tak przypuszczam   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 

to mój pierwszy post, więc bardzo proszę o wyrozumiałość.

 

Czytałem forum, a ten wątek ze szczególną uwagą, i wiem już +/- na co zwracacie szczególną uwagę przy ocenie samochodu. Moje pytanie jest następujące: czy ktoś z Was, szanowni forumowicze, byłby skłonny ocenić samochód, z oferty którą podlinkuję?

 

http://hajmig.pl/samochod/19373.html

 

 

 

Bardzo podoba mi się Nissan X-trail w wersji poliftingowej i niestety obawiam się, że podoba mi się aż za bardzo. Przez to nieco tracę dystans i brak mi chłodnej oceny.

 

 

Kwestia jest następująca:

 

1. czy ta oferta podpada pod kategorię "handlarz" - co, jak już wiem, jest tutaj tępione i traktowane z nieufnością.

2. czy ten samochód nie jest aby zbyt tani jak na swój przebieg i wiek

 

patrzyłem na oferty otomoto.pl (prywatne ogłoszenia, tylko ze zdjęciami, po 2009) i auta startowały z ceną od 50-kilku tysięcy złotych. Tu jest dyszkę taniej i tylko przebieg usprawiedliwia w jakimś stopniu różnicę w cenie. 

 

 

Bardzo proszę o pomoc (każdą) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

to mój pierwszy post, więc bardzo proszę o wyrozumiałość.

 

Czytałem forum, a ten wątek ze szczególną uwagą, i wiem już +/- na co zwracacie szczególną uwagę przy ocenie samochodu. Moje pytanie jest następujące: czy ktoś z Was, szanowni forumowicze, byłby skłonny ocenić samochód, z oferty którą podlinkuję?

 

http://hajmig.pl/samochod/19373.html

 

 

 

Bardzo podoba mi się Nissan X-trail w wersji poliftingowej i niestety obawiam się, że podoba mi się aż za bardzo. Przez to nieco tracę dystans i brak mi chłodnej oceny.

 

 

Kwestia jest następująca:

 

1. czy ta oferta podpada pod kategorię "handlarz" - co, jak już wiem, jest tutaj tępione i traktowane z nieufnością.

2. czy ten samochód nie jest aby zbyt tani jak na swój przebieg i wiek

 

patrzyłem na oferty otomoto.pl (prywatne ogłoszenia, tylko ze zdjęciami, po 2009) i auta startowały z ceną od 50-kilku tysięcy złotych. Tu jest dyszkę taniej i tylko przebieg usprawiedliwia w jakimś stopniu różnicę w cenie. 

 

 

Bardzo proszę o pomoc (każdą) :)

Jest to handlarz, a on zawsze kupi tanio by sprzedać drożej. Inaczej nie działa. Jak on mógł kupić taniej to Ty też. Jego marża musi oscylować wokół kilku tysięcy. Jeśli jest tańszy to ma kosmiczny przebieg (przy tym roczniku nawet 300-400 tys) albo był rozbity. Nie ma innej opcji. Szukaj pierwszego właściciela w PL lub na obczyźnie albo rozejrzyj się w Asach. Popytaj serwisantów albo mechaników.

Witam, 

to mój pierwszy post, więc bardzo proszę o wyrozumiałość.

 

Czytałem forum, a ten wątek ze szczególną uwagą, i wiem już +/- na co zwracacie szczególną uwagę przy ocenie samochodu. Moje pytanie jest następujące: czy ktoś z Was, szanowni forumowicze, byłby skłonny ocenić samochód, z oferty którą podlinkuję?

 

http://hajmig.pl/samochod/19373.html

 

 

 

Bardzo podoba mi się Nissan X-trail w wersji poliftingowej i niestety obawiam się, że podoba mi się aż za bardzo. Przez to nieco tracę dystans i brak mi chłodnej oceny.

 

 

Kwestia jest następująca:

 

1. czy ta oferta podpada pod kategorię "handlarz" - co, jak już wiem, jest tutaj tępione i traktowane z nieufnością.

2. czy ten samochód nie jest aby zbyt tani jak na swój przebieg i wiek

 

patrzyłem na oferty otomoto.pl (prywatne ogłoszenia, tylko ze zdjęciami, po 2009) i auta startowały z ceną od 50-kilku tysięcy złotych. Tu jest dyszkę taniej i tylko przebieg usprawiedliwia w jakimś stopniu różnicę w cenie. 

 

 

Bardzo proszę o pomoc (każdą) :)

Jest to handlarz, a on zawsze kupi tanio by sprzedać drożej. Inaczej nie działa. Jak on mógł kupić taniej to Ty też. Jego marża musi oscylować wokół kilku tysięcy. Jeśli jest tańszy to ma kosmiczny przebieg (przy tym roczniku nawet 300-400 tys) albo był rozbity. Nie ma innej opcji. Szukaj pierwszego właściciela w PL lub na obczyźnie albo rozejrzyj się w Asach. Popytaj serwisantów albo mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie próbuję na milion sposobów szukać pierwszych właścicieli i PL.

Rzecz w tym, że nie mam pojęcia jak... Przejrzałem bilion ofert i na otomoto.pl (czy allegro) zawsze sprawdzam podany numer telefonu, jeśli się nie pojawia w kontekście niepokojącym, to drążę dalej. 

 

Teraz znalazłem jeszcze takie ogłoszenie: http://gielda.autocentrum.pl/nissan-x-trail-4x4-skora-navigacja-szyberdach-kam-cof-C34015868.html

 

Brak filtra, który jak tu już czytałem oszczędza sporo problemów. Przebieg bardziej realistyczny...

 

 

Pytanie, czy znacie może kogoś, kto ma takie auto do sprzedania lub możecie polecić miejsce, w którym da się kupić x-a? Bo szczerze mówiąc najbardziej boję się, że wydam kasę na trzy zespawane ze sobą przystanki w kształcie Nissana X-trail z zajechanym silnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak bardzo podoba Ci się wersja polifcie? Chodzi o wyświelacz?

Ten x z ogłoszenia dla mnie słaba oferta choć cena atrakcyjna. Auto sprowadzane ... czy wyciety dpf to plus czy minus to już się nie wypowiadam ale ja bym wolał "samemu" wyciąć. Większa moc to też minus bo niewiadomo jak ją użytkował poprzedni wł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak bardzo podoba Ci się wersja polifcie? Chodzi o wyświelacz?

Ten x z ogłoszenia dla mnie słaba oferta choć cena atrakcyjna. Auto sprowadzane ... czy wyciety dpf to plus czy minus to już się nie wypowiadam ale ja bym wolał "samemu" wyciąć. Większa moc to też minus bo niewiadomo jak ją użytkował poprzedni wł.

 

Czemu podoba mi się tak bardzo wersja po lifcie?

 

No cóż, nie wiem... tak to już jest w życiu, że jedne rzeczy się podobają, a inne nie :)

 

X po lifcie jest moim zdaniem znakomicie wyważony stylistycznie. Trudno mi powiedzieć cokolwiek więcej. nie lubię wydumanej stylistyki aut francuskich, nudzi mnie wiele aut niemieckich, obrzydza SsangYong (jakkolwiek się to pisze), za to lubię auta umiarkowane w sferze wizualnej. 

 

Znalazłem jeszcze taki model, ale nie mam pojęcia, czy to jest portal godny zaufania...

 

http://kupgo.pl/offer/7103/Nissan-X-Trail-20-dCi-asosplPanorama-!!-stan-idealny-!!-2007r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu podoba mi się tak bardzo wersja po lifcie?

 

No cóż, nie wiem... tak to już jest w życiu, że jedne rzeczy się podobają, a inne nie :)

 

X po lifcie jest moim zdaniem znakomicie wyważony stylistycznie. Trudno mi powiedzieć cokolwiek więcej. nie lubię wydumanej stylistyki aut francuskich, nudzi mnie wiele aut niemieckich, obrzydza SsangYong (jakkolwiek się to pisze), za to lubię auta umiarkowane w sferze wizualnej. 

 

Znalazłem jeszcze taki model, ale nie mam pojęcia, czy to jest portal godny zaufania...

 

http://kupgo.pl/offer/7103/Nissan-X-Trail-20-dCi-asosplPanorama-!!-stan-idealny-!!-2007r

 

W podobnej cenie ten rocznik można znaleźć ze skórzaną tapicerką, xenonami, podrzewanymi fotelami

 

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-navi-skora-xenon-170ps-full-C33483565.html

 

oczywiście pod warunkiem, że to prawda iż książka serwisowa prowadzona do końca i I właściciel (ale to można sprawdzić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale:

 

- absurdalnie niski przebieg + sprowadzany
- odradzaliście tu (w tym lub innym temacie) Gniezno
- no i nawet nie ma zająknięcia o tym, że bezwypadkowy

- telefon do autokomisu
 

Mimo wszystko oferta, której się przyglądam wydaje mi się lepsza. Co nie zmienia faktu, że już w tym momencie jestem Wam wdzięczny za odzew na moje posty. To bardzo mi pomaga.


Znalazłem jeszcze taką ofertę i ona wydaje mi się najbliższa realizacji, o ile ten człowiek pisze prawdę.

 

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-salon-pl-iwl-serwis-aso-bezwypadkowy-C33977262.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale:

 

- absurdalnie niski przebieg + sprowadzany

- odradzaliście tu (w tym lub innym temacie) Gniezno

- no i nawet nie ma zająknięcia o tym, że bezwypadkowy

- telefon do autokomisu

 

Mimo wszystko oferta, której się przyglądam wydaje mi się lepsza. Co nie zmienia faktu, że już w tym momencie jestem Wam wdzięczny za odzew na moje posty. To bardzo mi pomaga.

Znalazłem jeszcze taką ofertę i ona wydaje mi się najbliższa realizacji, o ile ten człowiek pisze prawdę.

 

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-salon-pl-iwl-serwis-aso-bezwypadkowy-C33977262.html

 

Generalnie chodziło mi o to, abyś nie szukał takiej gołej wersji. Faktycznie w tej ofercie nie ma info o bezwypadkowości - niezauważyłem. Jak coś napotkam ciekawego to Ci podeślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale:

 

- absurdalnie niski przebieg + sprowadzany

- odradzaliście tu (w tym lub innym temacie) Gniezno

- no i nawet nie ma zająknięcia o tym, że bezwypadkowy

- telefon do autokomisu

 

Mimo wszystko oferta, której się przyglądam wydaje mi się lepsza. Co nie zmienia faktu, że już w tym momencie jestem Wam wdzięczny za odzew na moje posty. To bardzo mi pomaga.

Znalazłem jeszcze taką ofertę i ona wydaje mi się najbliższa realizacji, o ile ten człowiek pisze prawdę.

 

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-salon-pl-iwl-serwis-aso-bezwypadkowy-C33977262.html

 

Wlasciciel auta wprowadza potencjalnego nabywce w bład .Nie wiem czy swiadomie czy nie.

Auto jest poflotowe czyli jeździlo w jakies f-mie ,leasing skończył sie i zostalo odkupione.Nie mozna wiec w żadnym przypadku pisac ,ze jest od pierwszego własciciela.

Mogl miec jednego użytkownia albo kilku ,może   nie było  katowane  i jest warte zakupu ale generalnie jest tak ,ze jak auto jest  słuzbowe to nikt jego stanem specjalnie nie przejmuje sie i tylko aleluja i do przodu.

Osobiście nigdy nie kupilbym auto służbowego jak równiez nie poleciłbym nikomu innemu zakup takiego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale:

 

- absurdalnie niski przebieg + sprowadzany

- odradzaliście tu (w tym lub innym temacie) Gniezno

- no i nawet nie ma zająknięcia o tym, że bezwypadkowy

- telefon do autokomisu

 

Mimo wszystko oferta, której się przyglądam wydaje mi się lepsza. Co nie zmienia faktu, że już w tym momencie jestem Wam wdzięczny za odzew na moje posty. To bardzo mi pomaga.

Znalazłem jeszcze taką ofertę i ona wydaje mi się najbliższa realizacji, o ile ten człowiek pisze prawdę.

 

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-salon-pl-iwl-serwis-aso-bezwypadkowy-C33977262.html

 

Wlasciciel auta wprowadza potencjalnego nabywce w bład .Nie wiem czy swiadomie czy nie.

Auto jest poflotowe czyli jeździlo w jakies f-mie ,leasing skończył sie i zostalo odkupione.Nie mozna wiec w żadnym przypadku pisac ,ze jest od pierwszego własciciela.

Mogl miec jednego użytkownia albo kilku ,może   nie było  katowane  i jest warte zakupu ale generalnie jest tak ,ze jak auto jest  słuzbowe to nikt jego stanem specjalnie nie przejmuje sie i tylko aleluja i do przodu.

Osobiście nigdy nie kupilbym auto służbowego jak równiez nie poleciłbym nikomu innemu zakup takiego..

 

 

No to jestem wyjątkiem. Ja kupiłem T-31 od dobrego znajomego rodziny, który kupił najwyższą wersję X-a dla siebie, na swoją firmę - może też takiej opcji Deg powinien szukać. Kupiłem go z niskim przebiegiem, samochód był regularnie serwisowany w ASO i w stanie idealnym, a facet dba o samochody, tak jak ja bo go znam. Kolego piszesz, że nikt się stanem samochodu służbowego nie przejmuje, a to błąd. Większość firm samochody leasinguje np. od carfleet i tam masz obowiązek regularnym przeglądów w ASO i wszystkie naprawy robione są na oryginalnych częściach, za co płaci firma która leasinguje dany samochód. Kiedyś tego nie było, ale teraz jak Ci ASO odowodni, że np. zajechałeś turbinę niestosując się do podstawowych zasad eksploatacji to pracodawca nałoży na Ciebie karę w postaci pokrycia całości lub części kosztów wymiany (taka sytuacja była u mnie i teraz wszyscy przedstawiciele jeżdżą jak powinni). Wiadomo, że są ludzie i ludziska, dbający i nie dbający o auta - trzeba mieć szczęście przy zakupie i szukając ofert prywatnych możesz trafić na kogoś, kto dba i regularnie serwisuje (niekoniecznie w ASO) lub na kogoś, kto liczy kasę i np. wymianę oleju zrobi po 40 tys. km

Edytowane przez Sebastian179r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba kupować od ludzi , których się zna jak najlepiej. Może być z leasingu ale tylko jak wiesz kto i jak jeździł. Jednak tu zaporą jest przebieg. Jak firma kupuje auto za stokilkadziesiąt kawałków to nie po to by jeździć 15 tys. rocznie. Módl się za znalezienie takiego i go kup. Problemem jest, że nikt nie wierzy wtedy w przebiegi. I sprzedający jest w pułapce cen zachodnich. Przeczytaj raczej cały wątek i wtedy będzie jaśniej.

Zasady:

z zachodu kupowany w PL=loteria

z zachodu kupiony od właściciela po co najmniej 3 latach od zarejestrowania=troszkę lepsza loteria

z PL kupowany w PL=lepsza loteria

Kupiony w tfu toruniu i sprzedawany w tfu toruniu=świadomy zakup

kupiony w Berlinie i sprzedawany w Berlinie=świadomy zakup

kupiony od rodziny=idealny zakup

kupiony od obcego ale widzisz go co dziennie w całości w swoim mieście=świadomy zakup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam poczucie, że to jest generalnie wielka loteria - kupowanie samochodu. Najsmutniejsze jest to, że salonowe modele są już tak naprawdę dosyć tanie (116 tys zł), ale taką gotówką jeszcze nie operuję...

 

Dobra, to jeszcze taką ofertę znalazłem: http://kupgo.pl/offer/7103/Nissan-X-Trail-20-dCi-asosplPanorama-!!-stan-idealny-!!-2007r

 

Co myślicie - kubeł zimnej wody na głowę czy telefon w rękę i nękać wystawiającego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwon i umawiaj sie na jazde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam poczucie, że to jest generalnie wielka loteria - kupowanie samochodu. Najsmutniejsze jest to, że salonowe modele są już tak naprawdę dosyć tanie (116 tys zł), ale taką gotówką jeszcze nie operuję...

 

Dobra, to jeszcze taką ofertę znalazłem: http://kupgo.pl/offer/7103/Nissan-X-Trail-20-dCi-asosplPanorama-!!-stan-idealny-!!-2007r

 

Co myślicie - kubeł zimnej wody na głowę czy telefon w rękę i nękać wystawiającego?

 

Zapytaj o światła na dachu - w tej wersji raczej nie występowały w standardzie. Powinny być oznaczenie dCi (z czerwonym "i") po prawej stronie klapy bagażnika.

I mocno targuj cenę, bo wywoławcza jest IMO dużo za duża jak na tą wersję wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...