Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów!

 

Samochód wygląda na wersję SE (jeżeli był kupowany w kraju). W wersji SE lampy "Safari" były dostępne, jeżeli zamówiło się w pakiecie dach panoramiczny i przyciemniane szyby. Czerwone "i" pojawiło się dopiero później, po liftingu. Brak dCi po prawej stronie sugeruje malowanie tylnej klapy, niekoniecznie po kolizji (wątki na forum). Oczywiście elektryczne sterowanie foteli z przodu i siedzeń z tyłu to nieporozumienie. Na ramkach tablic rejestracyjnych widnieje Odyssey w Warszawie, ul. Górczewska, (tam własnie kupiłem swojego), może warto przedzwonić i zrobić rozpoznanie. Akumulator wygląda na oryginalny???, rzadko wymienia się na taki ze względu na cenę. W załączniku przesyłam specyfikację z tamtego okresu.  

A dla innych Kolegów załączyłem cennik wyprzedaży :rolleyes:  , żeby z rozrzewnieniem powspominać :)   

x_trail_01_091.pdf

4780_4784_LTS_Campaign_price_list_PC_POL_jan07.pdf

Edytowane przez RysiekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nowy i planuje zakup X :D mam pytanie czy mogl by mi ktos sprawdzic nr vin ??

przy zakupie musze zwrócic uwagę na turbine dzwiek ? sprawdzic napedy tylko jak ? czy niema wibracji na begach i na jalowym,

intercoller ?

szukam x z 2002-2003r. z silnikiem 2,2di 114-115 koni do 16 max 17 tys zł

Bardzo prosze o pomoc pierwszy raz bede miec stycznosc z Suvem i silniiem dieslaa musze kupic samochod do srody czwartku, a zachorowałem na xtraila

Pozdrawiam

nr Vin: JNITENT3000014795

Edytowane przez Azot464
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vin nie za dużo pomoże. Pojedź autem ze sprzedającym do jakiejś sieci szybkiej obsługi aut. Można też do zwykłego diagnosty, hamulce, zawieszenie ogarnie. Można też poszukać gdzieś serwisu terenówek i tam też podjechać w drugiej kolejności by sprawdzić napędy. Tego co piszesz sam nie sprawdzisz sensownie. Po drugie poczytaj cały wątek. Lepiej weź 2.0 benzynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdazysz znalezc takiego X-a jak chcesz w trzy dni? Inni szukali tygodniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli musi kupić do czwartku, to dałbym sobie spokój z doradzaniem. :)

Umówić wizytę w serwisach chyba potrafi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie każdy zagląda, nie każdy ma uprawnienia, a wystawiony jest x kolegi z forum. Myślę, że nie zaszkodzi wkleić ogłoszenia tutaj. O aucie na forum naszym dużo można się dowiedzieć, więc opcja zawsze lepsza niż niewiadome z komisu.

 

http://olx.pl/oferta/nissan-x-trail-salon-polska-160tys-przebiegu-bardzo-zadbany-CID5-ID6kZ9P.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego bym łyknął jakbym chciał kupić diesla. Fajny opis i zdjęcia.

Niby tak, ale zastanawia mnie jedna sprawa. Gosc napisal, ze sprzedaje bo auto stoi i to 3 auto w 2-osobowej rodzinie. Wszystko ladnie, ale jak sie zamieni na inny (bo takie rozwiazanie tez podal) to ten np Avensis nie bedzie stal ?.

Jesli ktos pisze, ze sprzedaje bo auto stoi, to zapala mi sie lampka, jak chce sie zamienic. Chyba nie po to zeby to drugie tez stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale zastanawia mnie jedna sprawa. Gosc napisal, ze sprzedaje bo auto stoi i to 3 auto w 2-osobowej rodzinie. Wszystko ladnie, ale jak sie zamieni na inny (bo takie rozwiazanie tez podal) to ten np Avensis nie bedzie stal ?.

Jesli ktos pisze, ze sprzedaje bo auto stoi, to zapala mi sie lampka, jak chce sie zamienic. Chyba nie po to zeby to drugie tez stalo.

Też mam auto (mx5), które stoi (już prawie 2 lata) - bo nie mam czasu nim jeździć... w tym roku zrobiłem przebiegu jakieś 100km aby wymienić paliwo w baku, i też się zastanawiam nad zmianą tego na inny model (np Z4)... 

Zresztą na przyszły rok planuję wymianę całej floty ;) oprócz 126p  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś powiedzieć jak to jest naprawdę z tymi silnikami w X-sach t30

Które są made in Japan ,a które made in France i jak to można sprawdzić. 

 

Mam zbieżne informacje ,Ostatnio sprzedający w komisie powiedział mi ze tylko te do 2003 są Japan a reszta to żaby i żeby się ich wystrzegać bo nawet jeśli teraz pracują dobrze,  to tylko kwestia czasu  kiedy przestana .

Jak to jest z tymi silnikami .

 

Czy pod względem jakości i mniejszej awaryjności silnika lepiej kupić T30 z silnikiem 114km 2.2DI czy mocniejszy ale 2.2DCI

Edytowane przez robisum1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedawcy w komisach mówią różne dziwne rzeczy... - kwestia silnika była poruszana na forum 16583 razy 

 

2,2 - to japończyk

2,0 to francuz, tylko lepszy niż japończyk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś powiedzieć jak to jest naprawdę z tymi silnikami w X-sach t30

Które są made in Japan ,a które made in France i jak to można sprawdzić. 

 

Mam zbieżne informacje ,Ostatnio sprzedający w komisie powiedział mi ze tylko te do 2003 są Japan a reszta to żaby i żeby się ich wystrzegać bo nawet jeśli teraz pracują dobrze,  to tylko kwestia czasu  kiedy przestana .

Jak to jest z tymi silnikami .

 

Czy pod względem jakości i mniejszej awaryjności silnika lepiej kupić T30 z silnikiem 114km 2.2DI czy mocniejszy ale 2.2DCI

 

Tu dawałem kiedyś odpowiedź:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/38458-diesel-115-km-w-x-trailu/?do=findComment&comment=785453

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedawcy w komisach mówią różne dziwne rzeczy... - kwestia silnika była poruszana na forum 16583 razy 

 

2,2 - to japończyk

2,0 to francuz, tylko lepszy niż japończyk...

Możesz  teorie uzasadnić  ze 2,0  Francuz  lepszy niż Japończyk...2.2  czy kwestia ta tez była poruszana  na forum naście tysięcy razy 

 

​ gkowal 

​Dziękuje za link bo sam bym tego nie znalazł, zaoszczędziłeś mi kupę czasu na przeszukiwanie  kilkudziesięciu  tysięcy  postów ;-)
Edytowane przez robisum1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę...

2.0 dci to duuuuużo nowsza konstrukcja, mocniejsza, ekonomiczniejsza i mniej problematyczna

 

wystarczy prześledzić wątki na tym forum- ile jest uwag i problemów w 2.2 i w 2.0 ;)

 

jeśli ktoś by mi zaproponował zamianę na 2.0 w takim samym stanie jak mój 2.2 -> decyzję podjąłbym w mniej niż 3 sekundy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę...

2.0 dci to duuuuużo nowsza konstrukcja, mocniejsza, ekonomiczniejsza i mniej problematyczna

 

wystarczy prześledzić wątki na tym forum- ile jest uwag i problemów w 2.2 i w 2.0 ;)

 

jeśli ktoś by mi zaproponował zamianę na 2.0 w takim samym stanie jak mój 2.2 -> decyzję podjąłbym w mniej niż 3 sekundy...

Czy benzyna też wchodzi w zakres propozycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę...

2.0 dci to duuuuużo nowsza konstrukcja, mocniejsza, ekonomiczniejsza i mniej problematyczna

 

wystarczy prześledzić wątki na tym forum- ile jest uwag i problemów w 2.2 i w 2.0 ;)

 

jeśli ktoś by mi zaproponował zamianę na 2.0 w takim samym stanie jak mój 2.2 -> decyzję podjąłbym w mniej niż 3 sekundy...

 

Z tą opinią o wyższości nowego 2.0 dci w stosunku do 2.2 to ja bym się wstrzymał.

 

Mniej jest wątków opisujących problemy bo i statystycznie dużo mniej jest samochodów na rynku. Wystarczy spojrzeć na allegro gdzie oferowanych jest ponad 5 razy więcej T30 w stosunku do T31 (założone filtry:  paliwo - diesel, nieuszkodzony, cena do 50 000zł).

 

Tak więc upraszczając na każdy zgłaszany problem z T31 powinno być 5 problemów do T30. Czy tak jest to każdy może sam osądzić.

Czas pokaże jaka będzie statystyka gdy żywot T31 na rynku przekroczy 10 lat.

 

Nie ma co ukrywać, że na rynek wtórny T31 dopiero zaczyna trafiać. A kiedy właściciel sprzedaje samochód? Gdy ma z nim problemy lub gdy dobił do takiego przebiegu, że wystąpienie problemu znacząco się przybliżyło. Samochodu sprawnego, bezproblemowego rzadko się pozbywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 dci i tak ma dobre notowania nawet w wersji francuskiej w modelach renault. Przykładowo w lagunie uchodzi on za najlepszy i najtrwalszy silnik wszechczasów.

Problem z dieslami jest jeden: jest drogi w zakupie więc nikt z przebiegiem poniżej 200 tys. Ci go nie sprzeda. Takie auto w salonie kosztowało 130 tys. (nawet laguna po 110-120 stała).

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0dci gdyby był jednostką problematyczną już by miał jednak taką opinie bo 7 lat to sporo czasu na weryfikacje takich wynalazków jak silnik. Jak popytasz w serwisach i poczytasz opinie to jest to silnik bardzo chwalony i to nie tylko w nissanach i lagunach lecz w dostawczych renault. W t30 ja bym wolał benzyne ze względu na niezawodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam tutaj może będzie większy odzew czy moglibyście zerknąć na to ogłoszenie, czy warto się zainteresować tym egzemplarzem?? http://olx.pl/oferta/nissan-x-trail-2-2-dci-136-km-2004-diesel-CID5-ID6d37T.html z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tutaj może będzie większy odzew czy moglibyście zerknąć na to ogłoszenie, czy warto się zainteresować tym egzemplarzem?? http://olx.pl/oferta/nissan-x-trail-2-2-dci-136-km-2004-diesel-CID5-ID6d37T.html z góry dziękuje za pomoc

najpierw przeczytaj cały wątek, ludzie kłamią. Nic poza tym się nie dowiesz. Lepiej poproś kogoś by podjechał i ogarnął z Tobą na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da sie go zachipowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...