Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a mam jeszcze pytanie, czy warto zchipować x-traila tego 116 konnego? jest sens? pozdrawiam

sens jest niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, czy jest ktoś z okolic Bełchatowa aby zobaczył to auto:

 

 http://otomoto.pl/nissan-x-trail-2-0dci-173km-4x4-skora-ksenon-78tys-pl-C33486789.html

 

ja jestem ze szczecina, więc nie chcę jechać na darmo, jeżeli jest warte zainteresowania to może ktoś poleci dobry warsztat w Bełchatowie gdzie można zrobić diagnostykę silnika, zawiechy itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest ktoś z okolic Bełchatowa aby zobaczył to auto:

 

 http://otomoto.pl/nissan-x-trail-2-0dci-173km-4x4-skora-ksenon-78tys-pl-C33486789.html

 

ja jestem ze szczecina, więc nie chcę jechać na darmo, jeżeli jest warte zainteresowania to może ktoś poleci dobry warsztat w Bełchatowie gdzie można zrobić diagnostykę silnika, zawiechy itp. 

 

Szczerze, to ten rocznik z takim przebiegiem :) i wyposażeniem w tej cenie wygląda podejrzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest ktoś z okolic Bełchatowa aby zobaczył to auto:

 

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-2-0dci-173km-4x4-skora-ksenon-78tys-pl-C33486789.html

 

ja jestem ze szczecina, więc nie chcę jechać na darmo, jeżeli jest warte zainteresowania to może ktoś poleci dobry warsztat w Bełchatowie gdzie można zrobić diagnostykę silnika, zawiechy itp.

"Opisu nie widzę bo...

Ogłoszenie jest nieaktywne

Mogło nie zostać jeszcze aktywowane lub czas emisji ogłoszenia zakończył się."

Ale coś było w opisie co uzasadniało tak niską cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę te temat wyższości silnika FR od JP i odwrotnie jest nieśmiertelny. Ze swojej strony moge dodac tyle. Jeździłem przez 4 lata 1,9 dci w scenic-u. Opinie na temat tego silnika są zle albo tylko koszmarne. Problemy z turbo wtrysku itp. Mnie nigdy nie zawiódł nawet podczas ciężkiej zimy. Teraz mam 2,5 benzyna podobno JP i tez jest świetny podobnie jak z automatyczną skrzynią biegów gdzie kazano mi się puknąć w głowę i przygotować portfel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę te temat wyższości silnika FR od JP i odwrotnie jest nieśmiertelny. Ze swojej strony moge dodac tyle. Jeździłem przez 4 lata 1,9 dci w scenic-u. Opinie na temat tego silnika są zle albo tylko koszmarne. Problemy z turbo wtrysku itp. Mnie nigdy nie zawiódł nawet podczas ciężkiej zimy. Teraz mam 2,5 benzyna podobno JP i tez jest świetny podobnie jak z automatyczną skrzynią biegów gdzie kazano mi się puknąć w głowę i przygotować portfel.

Silniki są dobre wszystkie, tylko jest kwestia przebiegu i niechęci Polaków do wymian okresowych sprzęgła, koła 2mas, wtrysków i turbin. Przebiegi przy autach sprowadzanych są zawsze kosmiczne jak na prywatne uzytkowanie. No i sprawa ceny. Auto samo w sobie jest drogie i nikt nie chce ładować w auto jeszcze dodatkowej kasy. Dlatego ja zawsze polecam auto od pierwszego właściciela nawet jeśli będzie parę tys, droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam Panowie zbieram sie do zakupu T31 2.0 dci przebieg 211000 z 2008 roku cena 39k pierwszy własciciel auto serwisowane cały czas w ASO czy możecie niezależnie sprawdzić po VIN  co to za "cudo" zdam się na niezależna opinię nie tylko serwisu VIN JN1TCNT31U0030611

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że niezależnie nikt Ci nie sprawdzi. Jak w ASO był serwisowany to tam wszystko się dowiesz lub prawie wszystko. Zwróć uwagę czy olej był wymieniany regularnie (15-20tys) bo to jest czynnik ktory moze wplywac w znacznym stopniu na kondycje silnika dci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że niezależnie nikt Ci nie sprawdzi. Jak w ASO był serwisowany to tam wszystko się dowiesz lub prawie wszystko. Zwróć uwagę czy olej był wymieniany regularnie (15-20tys) bo to jest czynnik ktory moze wplywac w znacznym stopniu na kondycje silnika dci.

Panowie 211kkm to duży przebieg dla 2.0 dci 150 km ? czy jeszcze tym pojadę z 100kkm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto było prawidłowo serwisowane  to zupelnie nie ma co sie przejmowac przebiegiem ponad 200 tys.km -bo to jest nic.

Jedyny wlasciwie problem przy tym przebiegu to filtr dpf.

Szkoda kasy na jego regeneracje ,wymiana jest kosztowna a jezdzenie z nim to wieksze zuzycie paliwa i silnika ,bo ropa przedostaje sie do oleju silnikowego.

A przy przebiegu ponad 200 tys.km to juz jest "końcówka"dla tego filtra..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla silnika nic ale dla osprzętu już coś.

Zaznaczyłem ,ze "jak był prawidlowo serwisowany"to 200tys.km dla tego auto to jest żaden przebieg.

A własnie tylko z silnikiem moze  problem ,bo auto ma filtr dpf i jak nie byl odpowiednio często olej zmieniany,auto sporo jeździło po miescie i w korkach to napewno ropa rozcieńczala olej w silniku i jak ktos nie zwracal uwagi na zwiekszajacy sie poziom oleju i wymieniał go tylko wg wskazań pokazujacych sie inspekcji na liczniku-to z pewnosci silnik swoje  już"dostał"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam wszystkich, zastanawiam się nad zmianą auta i myslalem o x-trailu. jeżdze glownie poza miastem, mieszkam w malej miejscowosci, gzdie zimą dzieją sie na drogach różne historie :) czy polecacie xtraila na takie warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko są tam drogi zaśnieżone i zabłocone, które wymagają znacznego prześwitu to tak. W przeciwnym razie starczą dobre i nowe opony do obecnego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy samochód z większym prześwitem i napędem 4x4 tak i xtrail sprawdzi się dobrze w trudniejszych warunkach. Za xtrailem przemawiają dodatkowe argumenty ale to pewnie przeczytałeś skoro znalazłeś to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Nie chcąc wytaczać nowego wątku zapytam tutaj:

Koleżanka poszukuje silnika 2,5 D do X-traila.

Znacie kogoś, kto miałby do odsprzedania serce pojazdu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X-sie nie było 2,5 D. Może biega o 2,5 benzynowy 165KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://olx.pl/oferta/nissan-x-trail-4x4-CID5-ID7PZVj.html#052ad1007a

 

witam

Czy ktoś z forumowiczów mógłby zerknąć na tą ofertę ?

Nie widać zbyt wiele ale oferta brzmi uczciwie

Jeśli ktoś z państwa mnie poprze to pojade go obejrzeć w sobotę

Z góry dziękuję

Jak kupować używane to tylko z takim opisem. Przebieg mały, pierwszy wł. Podjechać, sprawdzić jak wszystko ok to pomarudzić, ponegocjować i kupić. Byle się nie napalać. Daj znać jak już go oglądniesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin, wezmę ze sobą szwagra (jest właścicielem warsztatu samoch.)

Tak naprawdę nastawiałem się na benzyne aby dodać gaz. Ale mały przebieg w ON też może być. Jak sie nim przejedziemy i nic nas nie zaniepokoi to nim wrócę.

Odezwę sie w niedziele czy stoi pod moim domem :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...