Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A byly wersje 2l ze 136 konnym motorem w wersji T30 :) ?.

PS tez moja pierwsza wersja byla 2l + gaz. Ale po dlugiej lekturze i rozmowie z gazownikiem zaniechalem tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy kto do czego używa auta. Jeśli do normalnej eksploatacji, to ok że diesel. Ja używam auta do celów służbowych. Raczej miasto, rzadziej trasa. Benzyna z gazem mi pasuje jak drut. Wiem że w X-ach silniki benzynowe nie kochają gazu tak jak moja almera N15 z 98, ale na ON mój zwrot kosztów za każdy kilometr wyjdzie pewnie na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączę fotki jak najszybciej auto super, to moje pierwsze 4x4 wydaje mi się że trochę buja na zakrętach stąd skłaniam się ku wymianie amortyzatorów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/nissan-x-trail-4x4-CID5-ID7PZVj.html#052ad1007a

 

witam

Czy ktoś z forumowiczów mógłby zerknąć na tą ofertę ?

Nie widać zbyt wiele ale oferta brzmi uczciwie

Jeśli ktoś z państwa mnie poprze to pojade go obejrzeć w sobotę

Z góry dziękuję

I co kupiłeś go? Bo widzę, że ogłoszenie nieaktualne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam noszę się z zamiarem kupna t30 w w/z z tym  mam prośbę o opinie na temat tego egzęplarza,

 

http://allegro.pl/nissan-xtrail-2-0-16v-salonowy-kamera-cofania-pdc-i4910504748.html#wyposazenie

 

zgóry dziękuję

Auto od handlarza-radzę ominąć szerokim łukiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go tak od razu nie skreslal. Niby polski salon, wiec mozna by sprobowac sprawdzic tam gdzie byl serwisowany. Jak nie przez telefon (choc mi podali telefonicznie to co mnie inetersowalo przy kupnie), to mozna podjechac osobiscie. Zawsze to jakas informacja.

Cena i wyglad nie najgorsze. Wyposarzenie tez kompletne. Tylko nie wiem czy sprzedajacy nie przesadzil z tym rozbudowanym komputerem. O ile wiem, T30 nie miala komputera. Czas i temperaqtura to wszystko co potrafi :).

Jesli to niedaleko Ciebie i chcesz benzyne, to ja bym podjechal i obejrzal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go tak od razu nie skreslal. Niby polski salon, wiec mozna by sprobowac sprawdzic tam gdzie byl serwisowany. Jak nie przez telefon (choc mi podali telefonicznie to co mnie inetersowalo przy kupnie), to mozna podjechac osobiscie. Zawsze to jakas informacja.

Cena i wyglad nie najgorsze. Wyposarzenie tez kompletne. Tylko nie wiem czy sprzedajacy nie przesadzil z tym rozbudowanym komputerem. O ile wiem, T30 nie miala komputera. Czas i temperaqtura to wszystko co potrafi :).

Jesli to niedaleko Ciebie i chcesz benzyne, to ja bym podjechal i obejrzal.

 

Ja bym go tak od razu nie skreslal. Niby polski salon, wiec mozna by sprobowac sprawdzic tam gdzie byl serwisowany. Jak nie przez telefon (choc mi podali telefonicznie to co mnie inetersowalo przy kupnie), to mozna podjechac osobiscie. Zawsze to jakas informacja.

Cena i wyglad nie najgorsze. Wyposarzenie tez kompletne. Tylko nie wiem czy sprzedajacy nie przesadzil z tym rozbudowanym komputerem. O ile wiem, T30 nie miala komputera. Czas i temperaqtura to wszystko co potrafi :).

Jesli to niedaleko Ciebie i chcesz benzyne, to ja bym podjechal i obejrzal.

 

Edytowane przez radkowin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownica jest bardzo wytarta. U mnie też jest 170k i nie ma żadnych śladów zużycia, więc polecam dokładnie sprawdzić przebieg. 

 

do tego przestrzegam - to ogłoszenie to jest jakiś gotowiec bo w opisach są bzdury - komputer pokładowy, spryskiwacze reflektów, super nagłośnienie :o, sensor deszczu i świateł, co to jest ogranicznik prędkości - jeżeli chodzi o tempomat to go nie ma :D lusterko też nie jest standardowe i bankowo zostało dołożone. 

Edytowane przez Szmiglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się kupuje od osoby prywatnej to tez nie mamy pewności ,ze on/ona  wcześniej nie kupił/a auta u handlarza. Każdy by chciał za jak najniższą cenę auto z pierwszej ręki, z polskiego salonu i nigdy nie zarysowane nawet, ale takie okazje są rzadkie i z pewnością nie są najtańszymi.  Jeśli szukasz auta koło 20 tyś to wielkiego wyboru nie masz, jeździj, porównuj, nie napalaj się i wybierz najlepsze,

 

Lusterko , kamerka i czujniki dołożone , raczej handlarz by się w to nie bawił więc poprzedni właściciel lubił może grzebać przy autku ( a to może oznaczać ,że dbał )  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Partyzant84

Witam,

 

Nie będę przynudzał rozprawką o powodach skłaniających mnie do zakupy X'a  :) Chyba wiadomo. Dodam tylko, że szukam wersji w automacie. Poniżej znalezisko z warszawskiego salonu. Być może ktoś już  go widział i podpowie dlaczego stoi tam już prawie pół roku (tak przynajmniej wynika ze zdjęć, bo pogoda dość ładna :) ). Czy to cena, czy coś innego? Będę wdzięczny za podpowiedź.

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-2-0d-automat-salon-pl-bezwyp-pelne-wyp-C33950709.html

 

Kolejny tu...

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-2-0-dci-grzedy-C35454903.html

 

Wesołych Świąt Wszystkim!!!  :)

 

P.

Edytowane przez Partyzant84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi dziwnie tani, zwłaszcze, że to wersja po face. W ogłoszeniu nic nie jest napisane ale nie wierzę że w takiej cenie byłby sprawny i bezwypadkowy x.

Pierwszy - cena realna. Może stać bo u nas wciąż boją się automatów. Ale może być inna przyczyna o której się nie dowiesz jak nie sprawdzisz. Cena na 100% do zbicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

 

Proszę o opinię, co myślicie o ofercie:

http://olx.pl/oferta/nissan-x-trail-CID5-ID86lrB.html#a8bc409c9f

 

Co wiem ja:

1. Samochód należy do lekarza, kupiony był w salonie i do tej pory miał wyłacznie jednego właściciela. Wzięty był w leasingu

2. Widziałem dużo papierów - rachunków - m.in. pierwszy przegląd, ostatnią naprawę, gdzie były wpisane przebiegi świadczące o prawdziwosci przebiegu (np. 2012 - przebieg ok. 85000).

3. Wymieniony miał zderzak tylni - niby po wjechaniu mu w tyłek - naprawione w auto casco - na życzenie właściciel oferuje wyciągnięcie danych dotyczących tej naprawy z ASO Nissan

4. Wycięty DPF - widziałem rachunek

5. Jeździ się świetnie - miałem możliwość jazdy po osiedlówce z garbami - wybiera cichutko i sprężyście. Nie ściąga, cicho w środku, na moje oko jeździ jak normalne auto :)

 

Wady:

1. Mocno zdarte pedały i farba z gałki biegów - wygląda jakby miał najechane duużo więcej - czy w Nissanach te elementy są niskiej jakości ? Możliwe że wytarte bardziej bo samochód używany miejsko.

2. Luźno chodząca gałka biegów - luźno w sensie że nie lata, tylko biegi wrzuca się baaaardzo lekko, właściwie małym palcem - jestem przyzwyczajony do pewnego oporu przy wrzucaniu biegów. Czy to jest cecha Nissanowa czy coś wskazujące na zużycie/awarie?

3. Zaniedbany środek - ciężko stwierdzić zużycie.

4. Przerysowanie na drzwiach - właściciel obiecuje że może jeszcze to naprawić z AC

5. Troszkę odstaje plastikowa nakładka na błotniku przednim z jednej strony - czy to normalne czy sugeruje składanie po stłuczce ?

6. Maska leży nierówno - z jednej strony niżej - ponownie - czy to normalne i do regulacji ?

7. Niedawno wymieniony filtr paliwa - nie sugeruje to jakichś problemów ?

 

Na co zwrócić uwagę, jeżeli będę brał ten samochód na sprawdzenie do zaprzyjaźnionego mechanika z komputerem uniwersalnym (nie za bardzo chcę do ASO - daleko) ?

 

Opuscił już cenę wyjściową o 4000 bo w styczniu kończy mu się ubezpieczenie.

 

 

Dziękuję za porady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska sama by się nie wykrzywiła więc musiał być mniej lub bardziej puknięty. Sprawdzałeś grubość lakieru?

U mnie przy 135tys nie ma żadnych śladów na pedałach/gałce czy kierownicy ale ja używam x w trasie a po mieście zmieniasz biegi / używasz sprzegla/gazu/hamulce znacznie częściej. Zresztą przebieg masz potwierdzony więc bym sie tu niedoszukiwał.

Sprawdź dokładnie lakier i stan techniczny , kosmetyką bym się nie przejmował.

Cena bo obniżce bardzo atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena bo obniżce bardzo atrakcyjna.

 

A to tylko dowodzi ,że z autem cos jest nie tak.

Biorac pod uwage jaka jest srednia wartośc X-traila z tego rocznika ,to zejście juz na"Dzień Dobry" o 4tys.zł -to powinna sie u potencjalnego kupca zapalić czerwona lampka ostrzegawcza.

P.S.

Moj ma przejechane ponad 220 tys.km ,moje rece z cała pewnością  biegunowo różnią twardościa naskorka od rąk lekarza ale nie mam na razie w swoim X-trailu żadnych wyraźnych wytarć ani na gałce,kierownicy czy pedałach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niedokładnie się wyraziłem - pierwotnie auto było wystawione za 40800 z miesiąc temu - właściciel opuścił 1 tys., następnie 2 tys. i znowu wczoraj o 1 tys. I to na ogłoszeniu, nie "dla mnie". Sam chcę zejść do 35 na fakcie obrysowania i braku opon letnich.

 

Byłem u niego oglądać i jeździć, karta pojazdu w porządku, wszystko zgodnie z zasadami bycia pierwszym właścicielem. Do tego miły człowiek który ma już nowe auto a to stoi i się kurzy... Muszę zmierzyć lakier bo faktycznie ta maska wydaje się podejrzana. Z drugiej strony śruby pod maską nieruszane, jedna nawet nadrdzewiała. Kierownica jest w porządku, jedynie ta gałka i pedały wyglądają dziwnie (może lubi drapać gałkę obrączką i nosi glany;) )...Auto brudne i z zewnątrz i pod maską, wyraźnie nieprzygotowane do sprzedaży.

 

Dziwne jest to co wyskakuje na historiapojazdu.gov.pl - brak informacji o aktualnej polisie i brak informacji o aktualnym badaniu technicznym - mimo że te dwie informacje widziałem w dowodzie rejestracyjnym i mini polisie właściciela.

 

Czy da się jakoś sprawdzić (na warsztacie albo w jeździe) czy wszystko w porządku z 4x4 ?

 

Wszystko z punktu widzenia "dobrego pochodzenia" się zgadza, do tego cena niska, dziwię się dlaczego jeszcze nie poszedł. Ogłoszenie ma ponad 250 odsłonięć ( z tego tylko jakieś 30 ode mnie ;) )

 

Wszystko sobie naciągam na pozytyw bo kurcze strasznie mi się to auto podoba :)

 

Dziekuję za opinie!

Edytowane przez dominikson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytalem, stwierdzil ze tak sie robi jak maska jest podpierana tylko z jednej strony po otwarciu, to po zamknieciu strona niepodpierana z czasem sie obniza. Mocno naciagane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ok. 90000, po zapchaniu. Widzialem rachunek, program+wyciecie. Jezdzil glownie miejsko z dojazdem 25 km.

Edytowane przez dominikson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą maską się nie przejmuj. Jeśli sprawdzisz grubość lakieru (powinno być 50-60 mikrometrów) to będzie OK. Różnica w wysokości maski też nie jest problemem. Ja jak kupowałem swój, było to samo. A mam 200% pewności, że lakiernika i blacharza nie widział. Są tam odbojniki o regulowanej wysokości. Sam to zrobisz. Może być też, że jeden z nich jest już sparciały i nie da się regulować. Ja podjechałem do ASO i chłopaki znaleźli za dychę 2 sztuki używane i jest OK.

Bardziej martwi mnie, jak piszesz stan pedałów, kierownicy i dźwigni zmiany biegów. U mnie jest na szafie 200 kkm i stan tych elementów bardzo dobry.   

Co do ceny, każdy samochód jest wart tyle ile kupujący chce za niego zapłacić. W ogłoszeniu nie ma nic o wyposażeniu. Jęśli jest to "bieda edition" to nie ma co się dziwić.


Może coś "brzydkiego" robił na tej masce a teraz się wstydzi przyznać ;)

Dlaczego zaraz brzydkiego ? Jeżeli te rzeczy co Ty wiesz a ja się domyślam, to zależy z kim ;).

Edytowane przez berater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, jest to trochę bieda edition ale nawet taka edition w x-trailu ma sporo:) Asystent zjazdu jest, tempomat na kierownicy również, jak i obsługa telefonu.

 

Proszę jeszcze o opinie/porównanie w swoich maszynach:

1. Biegi wchodzą bardzo lekko, lewarek jak piórko (ale nie lata, po prostu brak jest jakichkolwiek oporów) - tak ma być ?

2. Zewnętrzna nakładka plastikowa na błotniku odstaje ze 3 mm (da się ją palcem dopchnąć do karoserii)

3. Wymieniony filtr paliwa kilka tygodni temu - co ile wymieniacie filtr w 2.0 dci ?

 

Ale to pewnie po Świętach, których Wam życzę smacznych i wesołych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1) Sformułowanie "biegi wchodzą bardzo lekko" jest względne. Podjedź do innego dowolnego X i porównaj.

ad2) Po sprawdzeniu grubości lakieru będziesz wszystko wiedział. Jeśli nie miał żadnych przygód, nie ma większego problemu. Kupisz na alledrogo używaną listwę i wymienisz. Z pewnością spinki pourywane.

ad3) Tu bym się niczego złego nie dopatrywał. Ja zmieniam filtr paliwa, w każdym kopciuchu raz w roku, przed zimą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...