Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tą maską się nie przejmuj. Jeśli sprawdzisz grubość lakieru (powinno być 50-60 mikrometrów) to będzie OK. Różnica w wysokości maski też nie jest problemem. Ja jak kupowałem swój, było to samo. A mam 200% pewności, że lakiernika i blacharza nie widział. Są tam odbojniki o regulowanej wysokości. Sam to zrobisz. Może być też, że jeden z nich jest już sparciały i nie da się regulować. Ja podjechałem do ASO i chłopaki znaleźli za dychę 2 sztuki używane i jest OK.

Bardziej martwi mnie, jak piszesz stan pedałów, kierownicy i dźwigni zmiany biegów. U mnie jest na szafie 200 kkm i stan tych elementów bardzo dobry.

Co do ceny, każdy samochód jest wart tyle ile kupujący chce za niego zapłacić. W ogłoszeniu nie ma nic o wyposażeniu. Jęśli jest to "bieda edition" to nie ma co się dziwić.

 

Dlaczego zaraz brzydkiego ? Jeżeli te rzeczy co Ty wiesz a ja się domyślam, to zależy z kim ;).

No właśnie tu może być problem. Skoro to lekarz to może kogoś chciał wyleczyć na masce.

Heh, jest to trochę bieda edition ale nawet taka edition w x-trailu ma sporo:) Asystent zjazdu jest, tempomat na kierownicy również, jak i obsługa telefonu.

 

Proszę jeszcze o opinie/porównanie w swoich maszynach:

1. Biegi wchodzą bardzo lekko, lewarek jak piórko (ale nie lata, po prostu brak jest jakichkolwiek oporów) - tak ma być ?

2. Zewnętrzna nakładka plastikowa na błotniku odstaje ze 3 mm (da się ją palcem dopchnąć do karoserii)

3. Wymieniony filtr paliwa kilka tygodni temu - co ile wymieniacie filtr w 2.0 dci ?

 

Ale to pewnie po Świętach, których Wam życzę smacznych i wesołych :)

Ja staram się wymieniać filtr paliwa przed każdą zimą (czasem co drugą). Wiele osób tak robi może on również należy do nich.

Biegi u mnie wchodzą normalnie- czy lekko ... Nie wiem. Wsam raz.

Nakladkę na błotnik można zdjąć i sprawdzić czy ona jest wykrzywiona czy błotnik. Może jakaś rdza się tam porobiła po nakładką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle - warto. Duże praktyczne wygodne auto któremu niestraszne dziury i gorsze drogi. Za kierownica czujesz sie bezpiecznie i masz świadomość ze prowadzisz powazna kupę żelastwa. Bardzo wygodnie sie wsiada i wysiada, wielki bagażnik, dużo miejsca i dobre oceny bezawaryjnosci. I jest to cos oryginalnego co odróżnia właściciela od setek kombi i dziesiatek mikrosuvow/crossoverow na ulicach. Dlatego chcialbym takiego kupic :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że ładny samochód z kręconym licznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomijając kwestie licznika? Jak z motorem daje radę? Na co trzeba się przygotować żeby się nie zaskoczyc jakiś dpf? Wtryski? Mam zamiar zmienić sharana 1.8t na to auto. Mam vitare 2007 r w Pb ale tym to się jeździć nie da :)

Edytowane przez shelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto przed liftingiem. Silnik może mieć 114 KM a nie 136 jak pisze w opisie. Na forum znajdziesz zdjęcia obu silników dla porównania.Dpf-u brak. Nie w tym roczniku.

Edytowane przez Grzmot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomijając kwestie licznika? Jak z motorem daje radę? Na co trzeba się przygotować żeby się nie zaskoczyc jakiś dpf? Wtryski? Mam zamiar zmienić sharana 1.8t na to auto. Mam vitare 2007 r w Pb ale tym to się jeździć nie da :)

Vitarę czy gvit bo wychodziły też 3,2v6? Ja mam 2.4 i żaden x nie poradzi jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś sprzedającego o fotki fotela kierowcy i wrzuć na forum.

Zapytaj kiedy został sprowadzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś sprzedającego o fotki fotela kierowcy i wrzuć na forum.

Zapytaj kiedy został sprowadzony.

W Polsce jest od 2010 roku sprowadzony z DE

post-88798-0-82655200-1419855833_thumb.jpeg

post-88798-0-68950300-1419855837_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Helmut z reguły robi śmierdziuchem od 30 do 40 kkm rocznie to jest średnio 140 kkm (4X35000).

W Polsce poprzedni właściciel zrobił min. 4X15000 to jest ok. 60.0000. Daje to razem ok 200000 km.

Mam wrażenie, że co najmniej 100000 jest skręcone.

 

Dlatego pytałem o fotki fotela kierownika. Ja mam 200 kkm na szafie (całość zrobiona po Polsce od 2008 roku) i mój fotel wygląda mniej więcej tak samo.

Warto jeszcze dodać, że ja i poprzedni właściciel mamy mniej więcej po 190 cm wzrostu i 125 kg ;).

Jak znajdę fotki to wrzucę.

Znalazłem. Wybaczcie, że nie jest wyczyszczony do prezentacji :).

41dec494815f66cfm.jpga29057f8f00c478cm.jpg

 

Edytowane przez berater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż przebieg a stan licznika to dwie różne kwestie, szczególnie w Polsce. Przebieg o wartości zbliżonej do 200 tys. jest jak najbardziej realny. A pomijając tą kwestię to co tym modelu sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pewien wysiłek za Ciebie. Wlazłem na stronę mobile.de chcąc sprawdzić po ile chodzi ten rocznik dobrze wypasiony, w nienagannym stanie, z przebiegiem do 100 kkm. Wypluło 3 wyniki. Nawet jeżeli ten sposób nie jest do końca miarodajny, złapiesz się za głowę. A gdzie opłaty, zarobek handlarza ?

Są tylko 3 możliwości z tym Twoim:

1. Gigantyczny przebieg

2. Odwinięty ze słupa.

3. Jedno i drugie.

Miernik grubości lakieru w rękę, drobiazgowy przegląd techniczny i decyduj. Nie oczekuj od nas diagnozy na podstawie kilku zdjęć.

 

Zobacz sam

http://www.mobile.de/pl/kategoria/samochod/vhc:car,cnt:de,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:nissan,mdl:x-trail,frn:2006-01,frx:2006-12,ful:diesel,mlx:100000,pwn:96,pwx:111,ccn:2001,ccx:2200,dmg:false,alw:true,fwd:true,xhl:true,srf:true,crc:true

Edytowane przez berater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik lakieru juz od dawna nie gwarantuje bezwypadkowości.Bazujac tylko na nim mozna bardzo głeboko wlozyc rekę do przysłowiowego nocnika..

Wystarczy popatrzec na portalach aukcyjnych na ceny elementów karoseryjnych  z demontazu -najczęsciej anglikow.

Czesto  wychodzi nawet i  taniej zakup pod kolor elementów karoserii niz ich naprawianie .

Jeśli nie ma sie wzglednego pojecia gdzie nalezy zajrzec w aucie i kiedy brakuje dostepu do pelnej i dobrze udokumentowanej historii auta -to zakup zawsze bedzie przypominał ruletkę.

Dlatego jak wyzej napisał Berater dobrze jest spojrzec na zachodnie portale aby porownac ceny aut z tego rocznika ,opcji wyposażenia i historii.

Jak cena podobnego auta w Polsce mocno odbiega w dół ,nalezy zachowac bardzo duza ostrozność i podejrzliwośc ..

`

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik, rzeczywiście niczego nie gwarantuje, ale zwiększa bezpieczeństwo zakupu.

90% aut naprawianych u nas jest w warsztacie u Pana Kazia (z całym szacunkiem dla właścicieli tego szlachetnego imienia). W takich warunkach nie ma możliwości uzyskać fabrycznej grubości lakieru, uniknąć zacieków, odpylenia itd.

Jeśli chodzi o wymianę elementów używanych po kolor.

Są elementy karoserii, których nie wymienisz bez palnika. A te które można, zawsze zostawiają ślady po montażu (choćby śruby) i zwykle różnią się odcieniem (różny wiek elementów, wypalenie od słońca, itp. itd).

 

Poza tym, nie bójmy się samochodów z historią blacharsko-lakierniczą. Istotną rzeczą jest co się wydarzyło, jak zostało naprawione i czy sprzedający nie ściemnia.

Ja jak słyszę od handlarza, w przypadku kilkuletniego auta z nieskazitelnym lakierem, że u Niemca był to szósty samochód w rodzinie, jeździł nim tylko w niedzielę do kościoła i płakał jak sprzedawał, robię w tył zwrot.

 

Ale masz 200% racji, że jedna z podstawowych rzeczy to czytelna historia auta. Ja jak słyszę od sprzedającego, że książka serwisowa gdzieś zaginęła, albo książka jest, ale cała wypełniona jedną pieczątką i długopisem, odpuszczam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam szukam teraz auta i to jest dramat. Warunki dwa. Benzyna i do tego auto z Polski. Szukałem V50 w benzynie i są może dwa. Dwa bez historii, sprowadzone. Na mobile.de cena za analogiczne benzyny oczywiście o kilka tysi większa niż u nas :D Znalazłem Focusa mk3 kombi, nawet niezły, sprawdzam na otomoto czy jest może jakiś inny krajowy w tym roczniku. jest ! jeden...  :dribble:  Jak ktoś chce dokonać pewnego zakupu i spać w nocy spokojnie to jest bardzo ciężko. Krajowy focus w kombi, w pt. trafi do krajowego aso, gdzie mają jego pełną historię i jeszcze proforma sprawdzą. Dla mnie większej pewności co do auta i jego stanu niż powyższe zdobyć nie można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Ciebie radę jako bardzo doświadczony "fordziarz". Zastanów się czy zamiast fokusa nie rozejrzeć się za Mondeo. Dlaczego ?

1. Znacznie większa podaż.

2. O dziwo, dla tego samego rocznika i wyposażenia cena porównywalna.

3. Zupełnie inny komfort jazdy, pakowność, bezpieczeństwo.

 

Wiem co mówię. Miałem w firmie i fokusy i mondeo MKII, MKIII, MKIV.

Jak byś chciał się poradzić w sprawie mondeo, pisz na berater@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam spojrzeć na kierownicę i mieszek zmiany biegów. 200k to on miał 5 lat temu. 

 

 

no i zapomniałbym o tym wyczerpującym opisie

 

 

 

Stan bardzo dobry,DIESEL.......................................................................................................................
Edytowane przez Szmiglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Ja polecam oglądać Peugeoty i Citroeny :)
MAło kto na to patrzy a to są na prawdę bardzo fajne,pakowne i tanie w eksploatacji samochody. :) Mit awaryjnego francuza dawno przeminął ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na Moda forum Nissana, bardzo oryginalna rekomendacja :).

Edytowane przez berater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...