Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz z oryginalnym przebiegiem to polecam

http://allegro.pl/nissan-x-trail-salon-polska-163tys-przebiegu-i5049916914.html

reszta na PW

masz błąd: T30 ma elektronicznie sterowany napęd.

 

Warto też dodać że na klapie są źle powklejane oznaczenia silnika, masz Cdi - a powinno być dCi.

 

poza tym auto git! :dj: 

 

jak ktoś się przejedzie Twoim i innym to na pewno wróci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Że jest wypachniony i wypucowany do sprzedaży. Zdjęcia zrobione tak że ciężko cokolwiek powiedzieć. Brak zdjęć tyłu pojazdu i prawego boku. Wygląda na zadbany i świetnie wyposażony. Jak mozesz to podaj VIN zobaczę co baza danych Nissana o nim mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wiele razy było pisane na forum-nie brać auta od handlarza.To jest chyba święta zasada

Znam jednego takiego,który mieszka niedaleko mnie.Sprowadza auta od wielu lat i ani jedno nie było sprowadzone w całości.Wszystkie auta są poważnie uszkodzone bo takie w niemczech idą za bezcen.W polsce je naprawia i jeszcze skurw...yn wystawia je jako bezwypadkowe.Wiem co piszę bo aktualnie naprawia toyote awensis,która wyglądała jak po spotkaniu z pociągiem.Czekam tylko jak ją wystawi w swoim komisie z dopiskiem BEZWYPADKOWA.Wstawie wtedy link do tego ogłoszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że jest wypachniony i wypucowany do sprzedaży. Zdjęcia zrobione tak że ciężko cokolwiek powiedzieć. Brak zdjęć tyłu pojazdu i prawego boku. Wygląda na zadbany i świetnie wyposażony. Jak mozesz to podaj VIN zobaczę co baza danych Nissana o nim mówi.

 

VIN  JNITCNT3IUO206020

Dziekuje za kazdy wpis,kazdy jest w jakis sposob pomocny w podjeciu decyzj na tak lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem sobie trochę trudu. Wszedłem na stronę mobile.de w poszukiwaniu niemieckiego odpowiednika powyższego Xa.

Wstawiłem w wyszukiwarkę parametry omawianego przypadku (rocznik 2009-2010, przebieg, wyposażenie, bezwypadkowść).

Wyszukiwarka wypluła 3 wyniki. Wszystkie z roku 2009.

Średnia cena tych egzemplarzy w Niemcowni to 59.000 PLN.

Załóżmy teraz dość naiwnie, że handlarz trafi tam na "wyjątkową okazję" i znajdzie taki samochód za 55,000 PLN.

Dolicz do tego jego zarobek i opłaty.

Moim zdaniem tak opisany samochód powinien kosztować u nas na gotowo, po opłatach od 55.000 do 60.000 PLN.

Przy cenie 43.000 jest jakaś mina. Albo opis naciągany, albo inna zasadzka.

Bądz ostrożny.

link do wyników na mobile.de http://www.mobile.de/pl/kategoria/samochod/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:nissan,mdl:x-trail,frn:2009-01,frx:2010-12,ful:diesel,mln:100000,mlx:150000,ger:automatic_gear,pwn:110,pwx:148,ccn:1801,ccx:2200,dmg:false,xhl:true

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berater ma 100% racji.Niemiec to nie głupek i nie sprzeda dobrego auta za pół ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko wiem,ale zona naciska a ja w Afryce,tydzien temu skasowali jej samochod i nie ma czy jezdzic,wiec staram sie pomoc jak moge z tak daleka.Sam widze ze jakos tanio i bogato,jezeli miala by sprawdzac w serwisie to co konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko wiem,ale zona naciska a ja w Afryce,tydzien temu skasowali jej samochod i nie ma czy jezdzic,wiec staram sie pomoc jak moge z tak daleka.Sam widze ze jakos tanio i bogato,jezeli miala by sprawdzac w serwisie to co konkretnie?

Walden czy Ty w tej Afryce jesteś Octavką? :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej, nie może kobita zostać z jakąś padaką :).

Moim zdaniem należy:

1. Sprawdzić historię blacharsko-lakierniczą. Nie bać się malowanych, czy wymienianych elementów. Wszystko zależy jak jest zrobione.

Ważne czy są to stłuczki, czy odwinięty został z latarni. Z tego co pamiętam, elementy fabrycznie lakierowane mają grubość powłoki coś ok 50 mikronów.

2. Sprawdzić skrzynię.

3. Sprawdzić napędy.

4. Sprawdzić układ wtryskowy.

5. + to co zwykle na przeglądzie przedsprzedażowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej, nie może kobita zostać z jakąś padaką :).

Moim zdaniem należy:

1. Sprawdzić historię blacharsko-lakierniczą. Nie bać się malowanych, czy wymienianych elementów. Wszystko zależy jak jest zrobione.

Ważne czy są to stłuczki, czy odwinięty został z latarni. Z tego co pamiętam, elementy fabrycznie lakierowane mają grubość powłoki coś ok 50 mikronów.  - jest to nieprawda

2. Sprawdzić skrzynię.

3. Sprawdzić napędy.

4. Sprawdzić układ wtryskowy.

5. + to co zwykle na przeglądzie przedsprzedażowym.

 

To tym bardziej, nie może kobita zostać z jakąś padaką :).

Moim zdaniem należy:

1. Sprawdzić historię blacharsko-lakierniczą. Nie bać się malowanych, czy wymienianych elementów. Wszystko zależy jak jest zrobione.

Ważne czy są to stłuczki, czy odwinięty został z latarni. Z tego co pamiętam, elementy fabrycznie lakierowane mają grubość powłoki coś ok 50 mikronów.  - jest to nieprawda, trzeba szukać różnic. Np. 3 pary drzwi po 100 a jedne 250-500

2. Sprawdzić skrzynię.

3. Sprawdzić napędy.

4. Sprawdzić układ wtryskowy.

5. + to co zwykle na przeglądzie przedsprzedażowym.

 

Poza tym jeśli nie chcesz narobić kobitce kłopotów. Nie ważne czy rzeczywiscie jesteś w Afryce czy nie to raczej wróć i zajmij się sam tym problemem. Albo lepiej niech kupi nowe autko. Np. rapida w benzynie.

Lub oddaj jej swoją skodę jeśli nie ma jej w Afryce....

..........czy dasz radę wkleić tu swoją fotkę z dzisiejszym numerem gazetki afrykańskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że trzeba szukać dużych różnic to oczywista oczywistość. Ale dlaczego twierdzisz, że nieprawda z tą grubością fabryczną ?

Jak skomentujesz fakt, że u mnie na całej powierzchni utrzymuje się grubość 50-60. Sprawdzane przed zakupem, dobrym miernikiem.

Sam byłem zdziwiony, bo zwykle (w innych markach) jest tak, że na powierzchniach poziomych (dach, klapa) jest inaczej (grubiej) niż na pionowych.

Wiem, że szybko jeżdżę, ale żeby pęd powietrza tak zeszlifował lakier ? ;)

Edytowane przez berater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pytam, miernik był pod kątem albo nieskalibrowany albo cos w ustawieniach i mamy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że nas całej powierzchni jednakowo :).

Jak odbierałem nówkę Mondeo z salonu, na pionowych było ok. 80 na poziomych do 120

Edytowane przez berater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.  W tym tygodniu jade obejrzeć tego x traila:

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-i-4x4-skora-solardach-klima-C35893181.html

Bardzo proszę o pomoc...ewentualnie jakieś wskazówki - na co i w jaki sposób mam zwrócić uwagę? Podwozie, podłoga, silnik - dżwięki...itp. A może ktos juz oglądał ten egzemplarz, lub była o nim na forum mowa? Chciałbym uniknąć atrakcji w postaci zakupu auta składającego się z worka szpachli zajechanego motoru. Samochód nie jest nowy, ale prezentuje się wzorowo, chociaz - jak wiemy...PLACK czyni cuda... ;)  Prawdopodobnie sprowadzony w ub.roku - sądząc po rejestracji....

Jak w/g Was sprawuje się ta jednostka? Generalnie służyć ma mojej 3-os rodzince do przejazdów z centrym PL nad morze do dziadków i na moje wędkarskie wypady - po w miarę przejezdnym terenie. Bez katowania i hardcore.

Byłbym wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia iście artystyczne na których nie widać praktycznie niczego innego aniżeli inwencja twórcza autora. O jednostce poczytaj sobie na forum. Jest tu trochę tego. Zdobądź VIN to pogrzebę w bazie Nissana o tym autku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca napisał że silnik ma 136 KM, ale to jest egzemplarz przedliftowy a tam były montowane 114 KM. No chyba że się mylę. Spalanie też z kosmosu wzięte. 8 w trasie i 10 w mieście bardziej prawdopodobne. Jak pisał kolega wyżej poczytaj o tych silnikach, bo można kupić "fusa" i wpakować się w koszty.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważmy, że twórca wątku, gościu z Afryki jakby przysnął, stawiam na Oguha.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Stawiam na Oguha  :D  ...dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie wzmianka o malowanym podwoziu... Widziałem taki nr, kiedy gościu gazetami i farbą asfaltową krył dziury wyżarte przez rdzę w podłodze... Tez nazywało się, że zabepieczył podwozie :rolleyes2:

Poprosiłem o VIN - narazie cisza.


Zdjęcia iście artystyczne na których nie widać praktycznie niczego innego aniżeli inwencja twórcza autora. O jednostce poczytaj sobie na forum. Jest tu trochę tego. Zdobądź VIN to pogrzebę w bazie Nissana o tym autku.

Chyba odpuszczę sobie wyżej wspomnianego... Jakos budzi we mnie niepokój - facet zwleka z VIN-em ...

Wypatrzyłem następnego. Tym razem Terrano 3.0. Mają dosyć dobre opinie. Rozmawiałem z włascicielem -kupiony w polskim salonie w Wawie i 2 razy do niego odsprzedawany. Teraz ma 3-ego własciciela

link:

http://olx.pl/oferta/nissan-terrano-3-0di-7-osobowy-mozliwa-zamiana-2002-CID5-ID9bY33.html

Posiadacz przesłał  i przed chwilą VIN:  VSKTWUR20U0511308.

Byłbym wdzięczny za sprawdzenie, ewent. info. i jakies własne sugestie.

pzdr. Mariusz

Edytowane przez marius05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Tyranka pytaj w dziale Terrano. Dowiesz się coś więcej o silniku 3,0. Ponoć niedobry, ale pytaj tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...